Skocz do zawartości

Jaka glinka ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor

moim skromnym zdaniem glinka SC jest dość twarda,jeśli jednak auto nie było nigdy glinkowane a nie użyjesz dobrego środka na smołę to niebieska SC będzie idealna ponieważ dobrze zbiera troszkę nabroi ale jak robisz korektę to nie ma znaczenia,jako lubrykantu możesz użyć wody z szamponem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SV Cleaner Fluid Medium usunie mi te lekkie Holo z auta po glince??

 

Mam sonusa i nigdy nie miałem z nim problemu...chciałem "spróbować ' CARPrO I miałem zasyfione auto stąd taki "byk"... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

finish/cleaner

 

już wiele razy był poruszany temat miękkiego lakieru hondy. Glinki tylko soft.

A jaka najlepiej sprawdza się na lakierze hondy?

jac56 Mi też ostatnio BH Soft dużo brzydkich śladów zostawiła. Tak sobie myślę, że może za mało ją rozgrzałem, ale w końcu to soft więc zbytnio nie zawracałem sobie tym głowy. Do poślizgu użyłem wody i kropli szamponu Nirgrina. Może szampon nie ten?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Właśnie wróciłem z mycia auta i glinkowania. Reszta jutro.

 

W trakcie glinkowania ostatni kawałek valet pro zrobił siup i spadł(będzie do felg) wyciągnąłem BlitHamber Auto Clay Soft.

I jest różnica na korzyść BH.

Do obydwu jako poślizgu stosuję rozrobionego VP Citrus .

BH w temp 18C(kurde 23 a taka temp na dworze lepiej się ugniata, w trakcie pracy "dopasowuje" się do ręki ;)

Najciekawsze jest to że przejechałem BH po miejscu gdzie wcześniej pracowałem VP i jeszcze zebrała troszkę, zaletą jest też kolor , jednak na białym lepiej widać.

 

Minusem jest wyciągnąć BH z pudełka, klei się niesamowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
masz porównanie do tych glinek co napisałem wyżej ?? Czy sam jej nie testowałeś?

Jeszcze nie testowałem, ale skoro kubik testował i mówi, że dobra, to brałbym w ciemno. ;):good:

 

PS> zresztą też już siedzi w koszyku :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym kawałkiem w ramach testu zrobiłem 3samochody dziady,hologramów nie narobiła,ale już była ciut zmęczona,nie mniej jednak na w miarę tradycyjną glinkę to super wynik! :good:

Mogę polecić z czystym sumieniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pełnoletniego jasno zielonego nissana, od początku w jednym garazu, nigdy nie był jeszcze glinkowany... Czytałem wszystkie posty ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi, jaką glinkę polecacie do tego lakieru, widze ze chwalona jest od valet pro zółta, ale z tego co wyczytałem dobra jest to uzywania jej na bieżąco a nie do starego lakieru ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze taką BILT HAMBER Auto Clay Regular oraz opis do niej "Glinka Bilt Hamber jest stworzona z mniej agresywnych minerałów w porównaniu z glinkami konkurencji, przez co jej delikatność dla czyszczonej powłoki jest zwiększona. Idealnie nadaje się do oczyszczania lakierów, które nigdy wcześniej nie były glinkowane. Jako lubrykantu (poślizg) należy użyć wody z dodatkiem niewielkiej ilości szamponu lub quick detailer.

 

Po użyciu glinki powierzchnia zostaje idealnie czysta i gładka jak szkło.

 

faktycznie jest taka dobra i prosta w użyciu ? Jezeli tak to zdecydowałbym sie na nią a potem przeszedł na zoltą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.