Skocz do zawartości

Jaka glinka ?


Rekomendowane odpowiedzi

z tego co wiem to jest wręcz przeciwnie...

 

Jedni są za a jedni przeciw. Ogołnie BH duuuu...py nie urywa ale też nie jest jakis njagorszy. Przeważnie chwalą sobie te osoby których z innymi nie mieli styczności. Ja jedno autko przeglinkowałem BH i nie było jakoś tragicznie. Ale odkąd przesiadłem za radą kolegi z forum na sonus'a to juz do innych jakoś mnie nie ciągnie. ( chociaż ost powróciłem na mocno budżetowym aucie do megsa bo jakoś sie marnował a na jedno autko akurat go było :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

prezes99 widzę mały błąd logiczny :)

szukasz dużo glinki za małą kasę (np BH 200g za 60 zł) i ma być dobra, a tak się w życiu nie da :D

kup coś lepszego i sprawdzonego np Megsa lub Sonusa a zaoszczędź na lubrykancie (pokombinuj z szamponem i wodą)

te lepsze glinki zniosą to bez większego jęknięcia a tanioch zacznie Ci się rozsypywać i będziesz auto "papkował" zamiast glinkować

yesfan polecił mi ostatnio valetpro citrus bling min jako lubrykant - nie próbowałem ale poczytaj o nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to jest wręcz przeciwnie...

 

na mocno budżetowym aucie do megsa bo jakoś sie marnował a na jedno autko akurat go było Centrum Nawigacji Satelitarnej specjalizuje się w systemach nawigacji satelitarnej oraz w mobilnych rozwiązaniach. Naszym zadaniem jest przede wszystkim dobór odpowiedniego urządzenia do potrzeb potencjalnego użytkownika. Kierujemy się głównie optymalizacją pracy z urządzeniem GPS. Posiadamy wyspecjalizowany personel który odpowie na wszelkie pytania i rozwikła każdy problem. Oznacza to że w odróżnieniu od sklepów komputerowych, centrów handlowych czy innych "nie dla idiotów" w naszej firmie przygoda Klienta nie kończy się na wydaniu paru pudełek "do poskładania w domu". Jeżeli np. sprzedajemy sprzęt z oprogramowaniem na Europę, to oznacza to, że odnajdziecie tam Państwo pełne adresy, a nie tylko "główne drogi Europy". Gdybyście jednak mimo wszystko wybrali zakup GPS w dużych sieciach, po niskich(?) cenach, to również zapraszamy - uzbroimy te systemy (odpłatnie) w te elementy, których w nich zabrakło (np. uchwyty, ładowarki, odpowiednie oprogramowanie, kable TMC, subskrypcje i upgrade). Nasz sprzęt zawsze jest gotowy do drogi, pracownicy zainstalują do niego mapy dopiero w dniu sprzedaży (Zwykle mapy są ważne przez 1 rok od ich instalacji. Niestety trafiają do nas osoby, które kupiły gdzie indziej GPS niedawno, kilka tygodni, lub miesięcy temu, a już mają nieważne mapy, na skutek ich instalacji przeważnie w dniu przyjęcia do sklepu, a nie sprzedaży) zamontują go, oraz poinstruują użytkownika o tym jak korzystać. Dodatkowo urządzenia zostaną zabezpieczone na wypadek utraty danych i objęte naszą opieką na przyszłość, np. bezpłatną konfiguracją i aktualizacją nowych wersji map (Ważne!!! - bezpłatne usługi nie są wykonywane na poczekaniu, lecz w kolejności zgłoszeń - zwykle w ciągu kilku godzin). W okresach szczególnego popytu na bezpłatne usługi (gdy pojawiają się nowe wersje map) prosimy o uzgodnienie terminu, lub pozostawienie sprzętu na kilka dni. Posiadamy również infolinię gdzie każdy z naszych Klientów dostanie natychmiastowe rozwiązanie problemu, niezależnie w jakiej części świata przebywa Wnioski płynące z doświadczeń z satelitarnymi systemami nawigacyjnymi prowadzą nieuchronnie o wniosku że niezbędny jest ogólnoświatowy cywilny system nawigacji, określany jako Global Navigation Satellite System (GNSS). :P )

 

Akurat Megs jest dużo lepszy od przechwalonej BH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Megs jest dużo lepszy od przechwalonej BH

 

Szczerze mówiąc to do Megsa nic nie mam jeśli chodzi o glinki...Była to moja pierwsza glinka w życiu jakiej używałem i na prawde dosyć ładnie oczyszcza lakier.

Jednak jak juz pisałem wyżej, wszytsko zalezy z jakimi glinkami już sie poracowało i do jakiej sie przyzwyczaimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a megsa także z czystą wodą, nie ma potrzeby stosować nic innego, nie mam doświadczenia z innymi glinkami ale megs wydaje mi się za twardy, ale może tak ma być, ogólnie nie jest łatwy w ugniataniu, potrzeba mi było wygrzewać w ciepłej wodzie a w mrozie nie robiłem, przynajmniej >+10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
wydaje mi się za twardy[/b], ale może tak ma być, ogólnie nie jest łatwy w ugniataniu, potrzeba mi było wygrzewać w ciepłej wodzie a w mrozie nie robiłem, przynajmniej >+10

 

Nie spotkałem się jeszcze z taką opinią o glince Megsa. Sądzę, że sprawą kluczową może tu być temperatura w jakiej pracujemy z glinką. Wg mnie, bezpiecznie można używać glinki dopiero od 15 stopni w górę a najlepiej coby termometr pokazał ze 20.

Przy zbyt niskich temperaturach problem z ugniataniem glinki jest drugorzędny. Prawdziwy kłopot to to co ta glinka zrobi z naszym lakierem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak, zimno nie było więc obstawiam nawet te 15 stopni, nieźle się zgrzałem ;)

biorąc też pod uwagę to że nawet w bardzo ciepłej wodzie nie wykazywała jakiejś szczególnej miękkości to do plastycznej osobiście jej nie zaliczam, ale brak doświadczenia z innymi, pewnie tak musi być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
powiem tak, zimno nie było więc obstawiam nawet te 15 stopni, nieźle się zgrzałem ;)

 

może wytłumaczenie, że pierwszy raz jest zawsze najtrudniejszy, jest tu na miejscu? :D

a na serio to wcale nie żartuję - ja za pierwszym razem robiłem auto ponad dwie godziny (auto miało dwa lata i wcześniej glinki nie widziało)

teraz, kiedy jest zabezpieczone cały czas woskiem i używam glinki to całe uta zajmuje mi max 45 minut i zastanawiam się co tak łatwo idzie (mało syfu zbiera się na glince)

 

kolejne szczeble po Megsie to Sonus, SV i Zymol :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podłączę się pod temat i zapytam.

Potrzebuję glinki do auta które nigdy glinkowane nie było. 10-letni lakier(Honda) w dość opłakanym stanie :/ . Nie ukrywam że jako lubrykantu chciał bym używać wody lub woda+szampon.

Poradźcie która glinka będzie najtrafniejszym wyborem.

Potrzebuję również rady przy wyborze agresywności glinki. Czy lakier nigdy nią nie czyszczony potrzebuje bardziej agresywnej glinki, czy wystarczy łagodniejsza?

 

Miałem zamiar kupić glinkę BH, ale po przeczytaniu tego tematu i niezbyt dobrych opinii sam już nie wiem.

 

Jeśli BH to o jakiej twardości? A może ValetPro?

 

Wszelkie sugestie i porady mile widziane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.