Skocz do zawartości

Ford Mustang i car detaling... Jak zacząć i od czego?


reactor

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wam wszystkim! 🙂

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem samochody Ford Mustang w kolorze Shadow Black (G11) z 2017r, którego sam zrobiłem 😉 (Tzn, wszystko naprawiłem we własnym zakresie, własnymi rękami, narzędziami oraz pomysłami) Jedynie lakier, musiał ktoś inny zrobić, bo ja nie mam komory i wiedzy w tym temacie 😛 No i sprawa obecnie wygląda tak, że połowa auta ma świeży lakier, a druga połowa, ma lakier w bardzo dobrej kondycji - wizualnie (moim zdaniem). Jednak gdzieś tam jest jakiś 2-3 odpryski, jakaś smuga, albo cieniutka  ryska do podkładu.... Więc  planuje oddać na następny rok do kogoś, kto zrobi mi nie wiem,... Korektę lakieru? Tak aby był idealny!

I tu pojawiają się moje pytania i prośba o pomoc....  (samochód będzie zimował w garażu od Listopada do końca Marca)

1. Czy bawić się w woski już teraz, czy dopiero, jak lakier będzie po "regeneracji"?
2. A jeśli na nic nie czekać i już teraz na zimę mu zrobić LEKKI zabieg QD, to od czego zacząć na start i co zrobić, na okres zimowy do wiosny? Jakie preparaty zakupić i jak z nimi postępować (postępowanie, to chyba tutaj wyczytam na forum)

Poprosił bym o delikatne poprowadzenie za rękę i nakierowanie w tematykę w moim przypadku

To co posiadam obecnie i może do czegoś się przyda 😉

1. Karcher K5 i woda studzienna... (bardzo zakamieniona - jak sobie z taką wodą poradzić, ktoś wie?)
2. Pianownica nie pamiętam jak się zwała, ale customowa do mojej myjki (są takie na allegro po 100zł) Piana rewelacyjna bardzo gęsta!
3. Piana aktywna - ValetPRO pH Neutral Snow Foam
4. 1 duży i 2 małe ręczniki do osuszania WaxPro o gramaturze 600
5. małe ściereczki z mikrofibry marketowe (około 25szt)
6. Wosk Fusso Coat 12 Months Wax (w beżowym opakowaniu). To nie jest moje. Brat mi użyczył i był osobiście bardzo zadowolony, ale powiedział mi, że to do jasnych kolorów, wiec nie wiem czy się to nada... (Miał to do srebrnej mazdy 6)

Jestem kompletnie zielony w tematyce, więc bardzo bym prosił o nakierowanie mnie na początku i dalej już sobie jakoś poradzę z czasem 🙂

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, ale niestety nie ma tam odpowiedzi na moje pierwsze pytanie jak i odpowiedzi na drugie pytanie gdzie nacisk jest na lekki QD 🙂 Czyli coś na zimę do wiosny z niewielkim nakładem finansowym i pracy.... Poradnik jest nastawiony na gruntowny auto detaling, czyli taki jaki owszem planuje wykonać, ale na wiosnę 2020, gdzie będę miał dużo czasu i więcej środków na materiały, bo obecnie nie mam niż można by powiedzieć... 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
5 godzin temu, reactor napisał:

Ford Mustang w kolorze Shadow Black (G11) z 2017

Chyba myliśmy auto w ten sam dzień 😉 27ty Czwartek 😉 Kojarzę, że wjeżdżałeś do boksu numer 3 jak ja wyjechałem a Twoi koledzy w bordowej Vectrze (w tle mojej fotki 😉 ) stali koło mnie. Zgadza się ?

2019-09-27-18-24-22.jpg

2019-09-27-18-24-48.jpg

Nawet go widać w tle fotki 😉

Świat jest mały 😉

Zrobimy spota i wszystko Ci wyjaśnię 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe! Tak to ja, mój brat i moja vectra jak i mustang. Wszystko moje! I pamiętam kolegę... Widziałem jak osuszał ręcznikiem swoje autko, po czym i ja swoje zacząłem osuszać 😛 Tamtego wieczoru samochód opuścił warsztat blacharsko lakierniczy u Państwa Berguła w Czeladzi, którego bardzo polecam! 🙂

Byłbym bardzo wdzięczny za wszelką pomocą, bo zwyczajnie się boję zniszczyć piękna tego auta... Ja rozumiem, że każde auto dla każdego właściciela jest dla niego równie wyjątkowe jak i to moje dla mnie, lecz nie jest to kolejne zwykłe auto, lecz auto moich marzeń, które udało mi się spełnić, będąc jedynie szarym zwykłym człowiekiem, ze standardową wypłatą 😉

 

Mumins, ja jestem z Sosnowca... Bliżej mi do Tych niż do Raciborza 😅

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż poszedłem do toalety w robocie żeby dać reakcje 😂😂 

Uderzaj śmiało do @Domel chyba lepszej propozycji nikt Ci tu nie da.

Swoją drogą, piękny samochód 🙂 idzie jesień kolego, na spokojnie możesz poczytać forum, wiem że to może irytować, ale na każde pytanie znajdziesz odpowiedź w tym forum. Wystarczy poszukać np. Za pomoca lupki 😉

Choć myślę, że po zgadaniu się z Wojtkiem sam wpadniesz w ten wir detalingu, jak każdy z Reszta 😅 pozdro! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@reactor Z @Domelem to Ty lepiej się nie zadawaj  bo będziesz musiał sprzedać obydwa auta żeby mieć na kosmetki  

To prawda, unikaj tego jegomościa - naopowiada Ci pierdół, że to wszystko musi tyle kosztować
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
9 minut temu, Birkhof napisał:


To prawda, unikaj tego jegomościa - naopowiada Ci pierdół, że to wszystko musi tyle kosztować emoji1787.pngemoji1787.pngemoji51.png

Oj tam oj tam 😄 dobierzemy wszystko jakościowo i do warunków portfela 🙂 Market jest tak ogromny, że można dobrać wszystko wedle potrzeb 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy się zmieniają drastycznie Panowie...  Wciąż wszyscy narzekamy na b rak kasy, tyko nie wiem dlaczego, ale wszędzie w każdym zakątku RP jest pełno NOWYCH pięknych dowów i samochodów lub domów w budowie... Od kilku lat też import samochodów nie jest też problemem jak ich rejestracja... Tak więc, zwyczajnie stać już nas na takie samochody 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie tak dawno nowego mustanga szło kupić za około 155 tys zł (bez rabatów), czyli niewiele więcej niż za dobrze wyposażoną octavię. Stąd tyle tego na ulicach 😉 teraz chyba ceny podnieśli i cennik otwiera 170 tys zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fredi88 tylko właśnie te amerykańskie auta trzymają poziom na zewnątrz a w środku kicha że o matko 😁

Ale nie zmienia to faktu że dalej są to auta przyjemne dla oka i wyjątkowe 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomas22 do niedawna tak było, ale to się zmieniło wraz z rokiem około 2009 w przypadku Mustanga. Co do innych marek się nie wypowiem, ale też wyglądają na oko bardzo dobrze! Mustangi starsze V gen. przedliftowe produkowane od 2003r. miały okrutnie prostą i chamską jakościowo tapicerkę. Wnętrze całkowicie i jakość materiału zmieniła się na lepsze wraz z pierwszym liftem V generacji w 2009r. Potem jeszcze był drugi lift od 2013r, ale tam chyba już nic nie zmieniło się jeśli chodzi o tapicerkę. Moja generacja czyli VI produkowana od 2015, to już zupełnie inna bajka!!! (Choć z tyłu boczki tapicerki są dalej wykonane z chamskiego i tandetnego plastiku). Obecnie mamy poliftowe VI generacji produkowane od 2018, ale nie wiem czy tam coś się zmieniło. Chyba też nic jeśli chodzi o samą jakość materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już czas zbierać na to te 💵💵💵, a swoją drogą już się nie mogę doczekać owych praktyk 🙂 Jak wrócę z Bieszczad, to może się uda załapać jak najszybciej na jakieś pierwsze praktyki 🙂 A póki co, to czekam na listę zestawu startowego 😜 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.