Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Dzisiaj przedstawię Wam mini test produktu do usuwania wosków jakim jest Wax Off od @DETAILiNK.

Cytat

 

Opis producenta.

WAX OFF jest  skoncentrowanym, łatwym w użyciu preparatem do usuwania wosków, pozostałości wosków i innych zabezpieczeń lakieru. Oczyszcza powierzchnię karoserii przygotowując ją do dalszego zabezpieczenia. Jest bezpieczny dla lakieru.  

Sposób użycia:
- rozcieńcz koncentrat w stosunku od 1:15 do 1:5 z wodą 
- nanieś preparat za pomocą spryskiwacza na suchy czysty lakier
- odczekaj około 5 minut
- wypracuj przy pomocy rękawicy, gąbki lub aplikatora bawełnianego 
- spłucz dokładnie wodą pod ciśnieniem

Uwagi:
-  aplikować na czyste chłodne elementy.
-  nie używać w słońcu.
-  nie dopuścić do wyschnięcia.
- przed użyciem wykonać próbę w mało widocznym miejscu.
- przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.

 

Lakier był zabezpieczony woskiem Dodo Juice Blue Velvet około półtora miesiąca temu, jakieś 10 dni temu położyłem Detailer's Magic Wax Magic. Kropelkowanie mega spadło co jest normalne przy tym specyfiku. 

Wax Off posiada całkiem przyjemny zapach coś cytrusowego 🙂 jest mega oleisty i pozwala na dłuższą prace. Sam nałożyłem Waxa na cały lakier odczekałem około 5 minut i wypracowałem rękawicą. 

Zastosowałem rozcieńczenie 1:10 gdzie przy wcześniejszym zabezpieczeniu poradziło sobie bez problemu - zeszło mi około 2 litrów na auto Laguna 3.

Temperatura otoczenia 18 stopni, karoseria zimna przejechałem około kilometra na myjnie 🙂

Ze względu, że byłem sam i nie wziąłem ze sobą statywu do tego była godzina 17 w niedziele gdzie na myjni był ruch nie mogłem sobie pozwolić na większą ilość zdjęć.

 

 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Takie moje spostrzeżenie po tego typu środkach do ściągania wosków itd. Warto umyć po tym auto bo moze sie okazać ze znowu zaczyna kropelkowac, a to przez to ze zamiast usunąć to zapchał wosk. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakieś 3-4 dni wrzucę porównanie Autobrite z Detailink i być może z EliteDetailer Paint Cleaner. Wrzucę do ściągania Mothersa CMX, SSW i BSD. Zamierzam dać im jeden dzień na uleżenie się i będziemy ściągać

  • Lubię to 1
  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli

Autobrite Wax Off 1:3

Detailink Wax Off 1:3

Elite Detailed Paint Cleaner jest produktem gotowym do użycia więc tu nie kombinujemy

 

Skoro wszystko ustalone to pozwolę sobie tu od razu podziękować firmom @DETAILiNK oraz @Elite Detailer za udostępnienie produktów do testu.

 

Stay tuned 🙂

  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.