Jump to content

Problem-Pianownica Pa

Bielutomek
 Share

Recommended Posts

Hej! Czy zna ktoś w polsce, serwis który zajmuje się regeneracja/naprawa pianownic PA? 

Mam problem ze swoją, nie pobiera piany z butelki, i rzuca sama wodę. 

Bardzo będę wdzięczny za pomoc 🙂 

Cześć podczepie sie, mam problem z pianownica PA kupiłem używkę niby ( raz uzyta) założyłem i cieknie mi ona z łączenia pianownicy z końcówką do karchera. Zobaczcie czy da się to jakoś skręcić czy oddać ją ? 

Zrzutekranu_2019-08-22-15-21-45-887.jpeg

Kup klej do gwintów niebieski. Rozkręć oczyść wklej na ten klej i tyle. Jak cieknie z drugiej strony (z tego plastiku) tam jest oring - wymień go. A czasem wystarczy wyjęcie i przesmarowanie smarem do uszczelek i jest OK.

• 2 years later...

Zrobię odkop 🙂

Od jakiegoś czasu mam problem z pianownicą PA, leci mleko (ciśnienie wody jest normalne) zamiast piany a wystarczy że pokręcę od brzega do brzega pokrętłem (od ilości chemii) na wciśniętym spuście i działa dobrze do momentu puszczenia spustu w pistolecie. Czasami wystarczy tylko ruszyć pokrętło a czasami trzeba trochę nim pokręcić, praktycznie co 2-3 wciśnięcie spustu muszę krecić pokrętłem.

No i mało tego, czasami mój karcher po wciśnięciu spustu nie może zbudować odpowiedniego ciśnienia i sika mlekiem (o ciśnieniu jak bym lał wodę wężem z kranu).... 

Kupować drugą pianownicę czy idzie tą jakoś naprawić? 

24 minuty temu, inspire napisał:

Zrobię odkop 🙂

Od jakiegoś czasu mam problem z pianownicą PA, leci mleko (ciśnienie wody jest normalne) zamiast piany a wystarczy że pokręcę od brzega do brzega pokrętłem (od ilości chemii) na wciśniętym spuście i działa dobrze do momentu puszczenia spustu w pistolecie. Czasami wystarczy tylko ruszyć pokrętło a czasami trzeba trochę nim pokręcić, praktycznie co 2-3 wciśnięcie spustu muszę krecić pokrętłem.

No i mało tego, czasami mój karcher po wciśnięciu spustu nie może zbudować odpowiedniego ciśnienia i sika mlekiem (o ciśnieniu jak bym lał wodę wężem z kranu).... 

Kupować drugą pianownicę czy idzie tą jakoś naprawić? 

proponuje oddać myjkę i pianownice do serwisu na odkamienienie. Miałem podobny przypadek 😉 

7 minut temu, alexander.p napisał:

proponuje oddać myjkę i pianownice do serwisu na odkamienienie. Miałem podobny przypadek 😉 

Na jesieni odkamieniałem pianownicę i nic to nie zmieniło, a aktualnie mam rozebraną myjkę bo sobie udumałem że to może przez nią, no i po 13 latach wypadało by może olej wymienić ale w środku wygląda jak nowa, poza drobną ryską na jednym tłoku (nie wyczuwalną paznokciem), ale wszystko wyczyszczę, posmaruję i zobaczymy. 

Tak ale to nie wina sitka... Sitko nie ma z tym związku. Problem leży gdzieś w zaworze regulującym ilość chemii.

Panowie, ktoś miał podobny problem z PA?

Myjka Lavor, na standardowym pistolecie wszystko jest ok. Jak tylko podłącze PA to takie akcje ;/

1. Wężyk nie jest zagięty.

2. Sitko wczoraj wyciągnięte i wyczyszczone w occie.