Skocz do zawartości

Problem-Pianownica Pa


Bielutomek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Czy zna ktoś w polsce, serwis który zajmuje się regeneracja/naprawa pianownic PA? 

Mam problem ze swoją, nie pobiera piany z butelki, i rzuca sama wodę. 

Bardzo będę wdzięczny za pomoc 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć podczepie sie, mam problem z pianownica PA kupiłem używkę niby ( raz uzyta) założyłem i cieknie mi ona z łączenia pianownicy z końcówką do karchera. Zobaczcie czy da się to jakoś skręcić czy oddać ją ? 

Zrzutekranu_2019-08-22-15-21-45-887.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup klej do gwintów niebieski. Rozkręć oczyść wklej na ten klej i tyle. Jak cieknie z drugiej strony (z tego plastiku) tam jest oring - wymień go. A czasem wystarczy wyjęcie i przesmarowanie smarem do uszczelek i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Zrobię odkop 🙂

Od jakiegoś czasu mam problem z pianownicą PA, leci mleko (ciśnienie wody jest normalne) zamiast piany a wystarczy że pokręcę od brzega do brzega pokrętłem (od ilości chemii) na wciśniętym spuście i działa dobrze do momentu puszczenia spustu w pistolecie. Czasami wystarczy tylko ruszyć pokrętło a czasami trzeba trochę nim pokręcić, praktycznie co 2-3 wciśnięcie spustu muszę krecić pokrętłem.

No i mało tego, czasami mój karcher po wciśnięciu spustu nie może zbudować odpowiedniego ciśnienia i sika mlekiem (o ciśnieniu jak bym lał wodę wężem z kranu).... 

Kupować drugą pianownicę czy idzie tą jakoś naprawić? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, inspire napisał:

Zrobię odkop 🙂

Od jakiegoś czasu mam problem z pianownicą PA, leci mleko (ciśnienie wody jest normalne) zamiast piany a wystarczy że pokręcę od brzega do brzega pokrętłem (od ilości chemii) na wciśniętym spuście i działa dobrze do momentu puszczenia spustu w pistolecie. Czasami wystarczy tylko ruszyć pokrętło a czasami trzeba trochę nim pokręcić, praktycznie co 2-3 wciśnięcie spustu muszę krecić pokrętłem.

No i mało tego, czasami mój karcher po wciśnięciu spustu nie może zbudować odpowiedniego ciśnienia i sika mlekiem (o ciśnieniu jak bym lał wodę wężem z kranu).... 

Kupować drugą pianownicę czy idzie tą jakoś naprawić? 

 

proponuje oddać myjkę i pianownice do serwisu na odkamienienie. Miałem podobny przypadek 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, alexander.p napisał:

proponuje oddać myjkę i pianownice do serwisu na odkamienienie. Miałem podobny przypadek 😉 

Na jesieni odkamieniałem pianownicę i nic to nie zmieniło, a aktualnie mam rozebraną myjkę bo sobie udumałem że to może przez nią, no i po 13 latach wypadało by może olej wymienić ale w środku wygląda jak nowa, poza drobną ryską na jednym tłoku (nie wyczuwalną paznokciem), ale wszystko wyczyszczę, posmaruję i zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ktoś miał podobny problem z PA?

Myjka Lavor, na standardowym pistolecie wszystko jest ok. Jak tylko podłącze PA to takie akcje ;/

1. Wężyk nie jest zagięty.

2. Sitko wczoraj wyciągnięte i wyczyszczone w occie.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.