Skocz do zawartości

Pierwsza polerka - nauka pytania


asaledr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym nauczyć się polerowania takiego one step przynajmniej. Oglądałem trochę filmików Nowickiego i jakieś inne i mam takie pytania:

1) Wiem, że dobra na początek jest maszyna np. Krausa DB5800s ona tak około 600 zł. Jednak mam pytanie czy da radę znaleźć coś do 300 zł żeby efekt był taki sam? Np. coś takiego https://www.expondo.pl/msw-polerka-dual-action-800-w-6161?gclid=EAIaIQobChMIv7zApYjW4wIVx-eaCh3dHw-MEAQYAiABEgLYrPD_BwE ? Na nie których też nie jest napisane jaki skok mają, jak to sprawdzić? Bo najlepiej podobno 8mm na początek.

2) Te maszyny z ciekawości to są takie bardzo głośne, że nie da się przy nich spokojnie rozmawiać z osobą obok? Coś ala taka stara szlifierka czy bardziej jak taka nowoczesna wkrętarka?

3) Kupie sobie też maskę do poćwiczenia, taka jakaś od starego BMW to dobry pomysł na ćwiczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amator za wiele nie odczuje.

Droższe maszyny różnią się tym że mają przeważnie większą moc, co wpływa na lepsze cięcie i nie zatrzymują się na byle kantach.

Lepsza ergonomia pracy. Są wygodniejsze, lepiej leżą w dłoni i są lepiej wyważone.

Korektę przeprowadzisz tak samo na maszynie za 300zł jak i za 2 tys zł.

Nie sprzęt, a technika i cierpliwość.

Ja zakupiłem ostatnio Hamrona w Juli jak był w promocji za 250zł bodajże i sprawdza się świetnie.

Wyciąłem na twardym lakierze padem mikrofibrowym większość rys i swirli. Wykończyłem żółtym NATem i efekt jest zadowalający jak na moje mizerne umiejętności i naukę z maszynami.

Do bardziej skomplikowanych elementów mam Rotację K2 Masnera i mniejsze pady.

Nie ma sensu się od razu rzucać na najdroższy sprzęt i strzelać do komara z armaty. Chyba że ktoś ma sporo siana i jemu to nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@asaledr im wiekszy skok tym lepsza sila ciecia. Trzeba tutaj rowniez zauwazyc ze z wiekszym skokiem idzie rowniez gorsza jakosc wykonczenia lakieru. Takim idealnym zrownowazeniem sily ciecia i jakosci wykonczenia bedzie skok 15mm.

Natomiast pamietaj, ze przy skoku 15mm fabrycznie posiadajacym BP125 ciezko bedzie wrzucic BP75.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, PiterG napisał:

Natomiast pamietaj, ze przy skoku 15mm fabrycznie posiadajacym BP125 ciezko bedzie wrzucic BP75.

Możesz napisać coś więcej na ten temat?

Właśnie miałem robić zamówienie i wrzuciłem też do koszyka BP do DA 75mm z myślą o przechodzeniu na mniejsze PADy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MyaS jaka maszynke chcesz kupic, ewentualnie posiadasz?
Co do maszynek 15mm sa one jak kazda inna maszyna zaprojektowana wywazona pod konkretny talerz mocujacy. Przy skoku 8-9 mm przejscie z talerza 125 na 75 nie zniszczy od razu maszynki tym bardziej ze mozna dokonac washer mod, ktore zniweluje pewne niedogodnosci i roznice wagowe talerzy.
W przypadku skoku 15mm moze byc problem z montazem bp75 nie wspominam juz o sporym skoku, ktory w przypadku roznicy wagowej spowoduje zniszczenie maszyny. O normalnej pracy, przyjemnej pracy juz nie wspominam.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BP to od czego skrót?

I mam pytanie bo ta polerka od Hamrona ma średnice tarczy 125mm, ale takich gąbek/padów o takiej średnicy jest dosyć mało, to oznacza jak ma 125mm że nie bedzie można założyć na nią np, takich gąbek? 

https://www.pielegnowacauto.pl/nat-czarna-miekka-gabka-polerska-135mm.html

https://www.pielegnowacauto.pl/nat-da-zolta-srednia-gabka-polerska-135mm.html

Bo one są w filmie nowickiego odnośnie polerowania, ale mają 135mm to będą za duże dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie wetnę się w temat, bo też jestem na bardzo podobnym miejscu co kolega, który założył topic.

Na którą maszynę polerską Kraussa można załozyć mniejsze talerze? Chciałbym kupić s15 lecz z tego co wiem to na skoku 15 w tym modelu nie ma opcji mniejszych talerzy. Czy w innych modelach jest taka możliwość jeśli tak to w jakich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie wetnę się w temat, bo też jestem na bardzo podobnym miejscu co kolega, który założył topic.
Na którą maszynę polerską Kraussa można załozyć mniejsze talerze? Chciałbym kupić s15 lecz z tego co wiem to na skoku 15 w tym modelu nie ma opcji mniejszych talerzy. Czy w innych modelach jest taka możliwość jeśli tak to w jakich?

Db5800
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie koniecznie chca sobie pod gorke robic ... najtaniej , co nie znaczy ze jest zla  i uniwersalnie wychodzi polerka z Jula i do tego dla zakamarkow wzialbym po prostu 30 lub 50 mm BP z trzpieniem na wiertarke i podpial to do wkretarki . Ktos powie ze malo profesjonalnie? Spoko , wiec dla tych ludzi > kupic rotacje , przedluzki i BP a najlepiej od razu gietki walek i BP 30 i 50 mm. Tyle , ze ta rotacja zrobi dokladnie taka robote jak ta jakze nieprofesjonalnie wygladajaca wkretarka ! 

Maszyna DA z padem 70 mm i gabka 80mm i tak nie dotrze tam gdzie taka 30 mm gabka , no i w zakamarkach  bankowo zatrzyma sie ruch rotacyjny i zamiast polerowania mamy  glaskanie lakieru 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie też pierwszej polerki. Mam zamiar zrobić polerke I nałożyć wosk z soft99 i moje pytanie brzmi co stosować żeby utrzymać ten wosk w dobrym stanie, czy mogę używać preparaty na zaschniete owady itd. Czego najlepiej nie używać na wosk po polerce żeby nie pogorszyc trwałości wosku no i lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.