Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Za przeproszeniem, ale rady z d..py. i wróźenie z kurzu.

Skoro

...lampy tylnie są mocno zrysowane, i przetarte.
to jak można poradzić sobie samą pastą polerską??? :shock:

Odradzacie papiery ścierne, a później chłopak napisze, że ''polerowałem pół dnia, jest lepiej, ale rysy zostały :cry:'' i straci czas na kolejną korektę :ad:

Po jednym arkuszu dobrego papieru ściernego wystarczy, a od jakiego zacząć, to już trzeba ocenić głębokość rys.

Wrzuć foto jak możesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się moim doświadczeniem na temat polerki lamp. Zrobiłem ostatnio mały ich lifting w swoim BMW E46 z 2001 r.

 

Najpierw całość przejechałem papierem wodnym 1200, później 1500, 2000 i 2500 (wystarczyło po 1 arkuszu na 2 lampy). Później polerka maszynowa (nie wiertarą) pastami Menzerna FG400, IP2000 i na koniec FF3000.

 

Na koniec zabezpieczenie 2-ma warstwami Meguiar's Headlight Protectant.

 

ZBRiirl.jpg?1

 

Jak narazie pod 2-ch tygodniach nic się z nimi nie dzieje.

Ze zdjęć podczas polerowania zrobiłem małego time lapsa, podzielonego na poszczególne etapy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Przewertowałem większość informacji na temat polerowania.

 

Przerabiałem już różne rodzaje lamp. Plastikowe, szklane itp.

 

Najważniejszą kwestią jest dla mnie utrzymanie efektu.

 

Tutaj preparaty megsa czy inne woski zdają krótki egzamin. Ja poszukuję trwałego rozwiązania.

Znalazłem info na tym forum odnośnie lakierowania lamp.

 

Uważam że to będzie strzał w dziesiątkę.

 

I mam do tego tematu kilka pytań:

 

- Lakier jakiej firmy będzie najlepszy ?

- Który posiada w sobie składnik UV ?

- Czy jest wymagany lakier dwu składnikowy ?

- Jak ustawić pistolet do nakładania ?

- Czy można/trzeba nakładać 2 warstwy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przeczytałem cały post wzdłuż i wszerz ale nikt nigdzie nie napisał konkretnie czy po polerce plastikowych kloszy reflektorów można zabezpieczyć je kwarcem? Tym samym który stosuje się do lakieru i niewidzialnej wycieraczki? Niestety nie mam kwarcu a butelka kosztuje koło 250 zł więc chciałem zapytać czy ktoś spróbował zastosować to na reflektorach po wypolerowaniu?

 

No i czy ktoś z was chłopaki zamawiał lub stosował ten środek który podany był we wcześniejszych postach? I czy w ogóle da radę kupić to w PL, cena troche wysoka jak za jednorazowe użycie:/ Już wolał bym kupić buteleczke kwarcu za 250 gdyby działała

 

http://www.deltakits.com/shopping/headl ... pping-only

 

Ewentualnie co to jest za środek Megsa UHP? Bo nigdzie nie mogę znaleźć. Poszukuje jak najlepszego środka do zabezpieczenia lamp po polerowaniu bez konieczności lakierowania (brak takich możliwosci)

 

Headlight protectant Megsa nie do końca spełnia moje oczekiwania, natłuszcza powierzchnie ale efekt też nie jest powalający i długotrwały.

Tak samo jak pisali inni forumowicze do polerowania PLAST X szkoda pieniędzy, środek bardzo przereklamowany,zwykłe mleczko drobnościerne polerskie z jakimś nabłyszczaczem. podobne efekty można uzyskać pastą 3M żółtym lub niebieskim korkiem.

 

Kwarc się nada do zabezpieczenia? Albo co możecie Polecić?

 

Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy można zabezpieczać powłoką kwarcową i ceramiczną bo tak robią nawet w firmach detalingowych. Ja sprawdzałem kiedyś powłoki ochronne typu glaze i fakt że lakier oraz lampy były zabezpieczone i efekt utzymywania sie produktu podobny. Na lampie inaczej się zachowuje kropelkowanie itp. Mam powłoki ceramiczne i na pewno jak kiedyś lakier zabezpiecze nimi to i lampy też spróbuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok w takim razie jeszcze pytanie dotyczące różnic między powłoką ceramiczną i powłoką kwarcową?

 

Chodzi mi o to aby uzyskać po nałożeniu powłoki efekt jak po lakierowaniu, czyli szklista błyszcząca powłoka. Powłoke ceramiczna 4nano można kupic juz za 100 zł natomiast kwarcowa to wydatek 200-350 zł . Czy ktoś mógłby mi doradzić co lepiej wybrać i zaproponować najlepszy produkt do tego? Zamierzam zakupić to tylko do zabezpieczania reflektorów po polerce więc nawet mała buteleczka powinna starczyć na wiele zastosowań.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Trę papierami od 1000-3000 co 500 i co potem jaka pasta na chwilę obecną do plastikowych kloszy? Czy mogę to później zabezpieczyć duragloss clear coat polish, czy się nie nadaje?

 

 

Przeczytaj chociaż z dwie ostatnie strony tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde mogłem po ściemniać, że to jednak szkło i by zaraz były ahy i ohy jakiego to mam skilla, że tak szkło pięknie wyprowadziłem ;)

 

Fakt, że wygląda to jak te stare pancerne, szklane reflektory, ale jednak miękki i uginający się plastik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.