Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

musisz zetrzeć dokładnie całą warstwę ochronną.

 

 

Pany, podrzućcie mi jakiś sposób na tą szlifierkę... Robię lampy zawsze na samochodzie, więc im mniejsza tym lepsza.

Pisałem do tej firmy od papierów, którą polecał Pogodny, ale odpisali mi że nie robią papierów delta 93 o gradacjach wyższych niż 1200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zmatowić 2500, podkład do plastiku daję, z u-pola

Lakierowanie wykonujesz na samochodzie, czy wyciągasz reflektory?

chcę zakupić papier do zeszlifowania jednej lampy- ile arkuszy Wam się zużywa z każdego rodzaju-800-1200-1500-2000-2500-3000? po jednym?więcej?

Ja dzielę arkusz na cztery i tą ćwiartką pracuję na jednym komplecie reflektorów, więc arkusz na cztery komplety (oczywiście papier dobrej jakości, a nie marketówka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie fakt dlaczego tyle osób polerujących lampy (ja też) nie próbowały używać lakieru bezbarwnego tylko megsa UHP. Rozumiem, że cena i czas to nie jedyny powód. Lakierowanie bezbarwnym wcześniej było mi znane jako metoda handlarzy na szybkie odświeżenie/zamaskowanie porysowanej lampy. Teraz po poście kolegi SzaKal mam małe zamieszanie w głowie. Rozumiem, że to jest lakierowanie pistoletem a nie ręką z puszki. Więc nie każdy też dysponuje kompresorem.

SzaKal podkład + lakier bezbarwny w jakiś sposób nie przyciemniają klosza w sensie czy nie zabierają światła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie fakt dlaczego tyle osób polerujących lampy (ja też) nie próbowały używać lakieru bezbarwnego tylko megsa UHP.

Dlatego, że:

Rozumiem, że to jest lakierowanie pistoletem a nie ręką z puszki. Więc nie każdy też dysponuje kompresorem.

I odpowiednim miejscem.

SzaKal podkład + lakier bezbarwny w jakiś sposób nie przyciemniają klosza w sensie czy nie zabierają światła?

Oczywiście, że pochłania część strumienia świetlnego, tak samo jak szybka szklana lub poliwęglanowa bez powłok, a nawet warstwa wosku, i straty przy odbiciu w reflektorze i też w szklanej bańce żarówki, jednak nasze oczy tej różnicy nie wychwycą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam was ze nie odpisalem w maire szybko... A więc co zrobilem:

 

1. Wyczyscilem ładnie reflektory i odtluscilem (woda z octem),

2. Zabezpieczylem taśma maskujaca wokoło reflektorki,

3. Za pomocą papieru sciernego gradacja 800 i wody starlem zniszczona warstwę reflektora,

- Ruchy wykonywane podczas tarcia to naprzemienny pion poziom

4. Wygladzanie rys i ich całkowite usunięcie za pomocą papierów: 1200, 1500, 2000, 2500, 3000

5. Polerka flex pe14-2 z padem 80mm flexi linia blade twardy i pasta kochemi mocno scierna

6. Pad polerujacy też linia blade z megsem dual action polishing

7. Zabezpieczenie megs headlights protectant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym się poradzić polerki lamp. Otóż chodzi o lampy tylnie są mocno zrysowane, i przetarte. Mam zamiar kupić papiery wodne 800, 1200, 1500, 2000, 2500, 3000 (starczy z każdego rodzaju po 10 ?) i prze polerować lampy w wyżej napisanej kolejności. Następnie chciałbym kupić zestaw od Meguiars Headlight Lens Correction. I tu moje drugie pytanie czy warty jest ten zestaw swojej ceny około 100 zł. Jeśli tak to ile taki zabieg będzie widoczny na lampach tylnich. Z przodu mam szkła które będę zakładał nowe więc tam nic nie będzie polerowane.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylne lampy tylko, są mocno zapuszczone a mi sie podobają ;) przód będę wymieniał szkła. Bez papierów da rade ten zestaw nawet duże rysy usunąć i to ręcznie czy na jakąś wiertarkę ? Bo polerki mechanicznej jescze nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylne lampy tylko, są mocno zapuszczone a mi sie podobają ;) przód będę wymieniał szkła. Bez papierów da rade ten zestaw nawet duże rysy usunąć i to ręcznie czy na jakąś wiertarkę ? Bo polerki mechanicznej jescze nie mam

Lampy z tyłu nie mają żadnej powłoki ochronnej, więc nie potrzebujesz papierków do usunięcia warstwy bezbarwnego w celu przebicia się do plexi jak w przypadku lampy z przodu. Ale nawet na lampach możesz hologramów narobić, więc wiertarkę bym odradzał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha :D to nie wiem lecieć papierami a potem tym zestawem czy starczy tylko zestaw :D

PS.

Dobra wyprzedziłeś mnie, to jak najlepiej to zrobić :D

Meguiars PlastX i ręczne szorowanie będzie najrozsądniejsze - lampa odzyska swój blask.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.