Skocz do zawartości

Zestaw do ręcznego detailingu na początek


Xeo

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że dopiero chce zacząć przygodę z detailingiem (może to za dużo powiedziane) na początek doradźcie czy poniższy zestaw na start wg Was jest ok.

Na początek chce ogarnąć moją cytrynę z zewnątrz ponieważ środek jest w miarę zadowalającym stanie i to będzie kolejna faza działań.
Samochód jaki będzie polem testowym to Citroen C5 X7 Tourer z panoramicznym dachem, wewnątrz pełna skóra + alcantra. 
Czyli dużo skóry i szkła 😄 

Zewnątrz (karoseria, felgi, szyby)

  • Coś do usunięcia osadów z szyb - https://shop.rrcustoms.pl/pl/p/RRC-Car-Wash-WATER-SPOT-REMOVER-GEL-1L-WSR/2744
  • Niewidzialna wycieraczka - https://shop.rrcustoms.pl/pl/p/RRC-Invisible-Wiper-NIEWIDZIALNA-WYCIERACZKA-NW-IW/2748
  • Szampon - https://shop.rrcustoms.pl/pl/p/RRC-ACTIVE-SHAMPOO-1L-KWASNY-SZAMPON-szampon-aktywny-/2753
  • IPA - https://shop.rrcustoms.pl/pl/p/Alkohol-Izopropylowy-IPA-RRC-1000ml/1618
  • Detailer do lakieru - https://shop.rrcustoms.pl/qdplus1
  • Preparat do felg - https://shop.rrcustoms.pl/WG1
  • Sylikon do uszczelek - https://shop.rrcustoms.pl/pl/p/RRC-Rubber-Silicone-sylikon-do-uszczelek-silikon-silicon/2749
  • do mycia wstępnego mam karcher + pianownicę + jakąś aktywną pianę, która myślę że na początek wystarczy.

Wewnątrz

  • Dressing do plastików - https://shop.rrcustoms.pl/pl/p/RRC-Interior-Dressing-1L-TRIGGER/2781
  • Zestaw do czyszczenia i impregnacji skór - https://shop.rrcustoms.pl/zestawstrong
  • Do czyszczenia szyb wewnątrz - https://shop.rrcustoms.pl/pl/p/RRC-Car-Wash-GLASS-CLEANER-1L-TRIGGER-/2737

Akcesoria

Na początek chce całość ręcznie ogarniać i w maszyny zainwestować na późniejszym etapie.

Pytanie czy coś można taniej, lepiej? 

Chciałbym się zmieścić w kwocie ~300-400, ale wiadome jak da się taniej a dobrze to super. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Xeo napisał:

Pytanie czy coś można taniej, lepiej? 

Taniej nie można, ale na pewno można lepiej.

Twój zestaw daje mi podstawy aby sądzić, że 'wychowałeś' się na FB. Myślę, że będzie dużo lepiej, jeśli wpierw zapoznasz się z wieloma watkami na tym forum co z całą pewnością może pozwolić Ci na działalność jak to nazwałeś detailingową.

Aby nie było, że pisze kompletnie nie na temat, odniosę tylko do dwóch rzeczy:

1. Po co Ci IPA w twoim zestawie?

2. Jeśli chodzi o zestaw do skór, radził bym poszukać czegoś innego. Jeśli nie masz specjalnego doświadczenia z takimi środkami, zmień producenta, bo niestety czasem ich strong może zrobić kuku bezbarwnemu lakierowi na wierzchu. Takie informacje pojawiały się już w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat to jakaś kryptoreklama żeby sklep miał więcej odsłon?

 

Swoją drogą to czym się różni to RRC od tanich marek pokroju tenzi, k2, autoland albo nawet od całkiem tandetnych marketowych?

Pewnie tym, że reszta marek sama testuje swoje produkty, a nie robi tego na klientach, wniosek po akcjach ze zmianami formuł.

Ale za to jest yoł yoł otoczka 

1 godzinę temu, Pkubalak napisał:

Taniej nie można

Jak nie można, można

Zamiast wsr - koncentrat z tenzi cs

zamiast wheel gel to k2 roton

zamiast nw - to rain x

 

nie twierdzę, że polecam jakikolwiek z tych produktów, twierdzę, że się da taniej.

 

za to w podobnych kwotach twierdzę, że można wyszukać lepsze produkty

zamiast interior dressing - pb natural look, albo nielsen finesse

sonax do uszczelek, 

 

co do zestawu do skóry, to bałbym się go stosować nawet na kanapę wyrzuconą na śmietnik,

skóra jest jednym z najbardziej narażonych na uszkodzenia elementów samochodu,

za kwote niewiele wyższą są profesjonalne zestawy pokroju furniture clinic

 

5 godzin temu, Xeo napisał:

Pytanie czy coś można taniej, lepiej? 

Czy można taniej odp powyżej, trzeba poszukać.

Czy można lepiej. Zdecydowanie tak, można wybrać rekomendowane produkty w różnych przedziałach cenowych. Takie po które można sięgać z czystm sumieniem i nie muszę tu sięgać od razu po Swissvaxa.

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ghost za opinię, że to nie jest żadna reklama. Wertowanie neta i twarzoksiążki zrobiło swoje, ale znalazłem odpowiednie miejsce informacji.

Wracam do wertowania forum i składania zestawu. Będę wracał z kolejnymi propozycjami do oceny.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Xeo napisał:

Dzięki ghost za opinię.
Wracam do wertowania forum i składania zestawu. Będę wracał z kolejnymi propozycjami do oceny.

Deironizer na tym etapie bez większego znaczenia. Nie używaj zbyt często, powoduje korozję.

 

Szampon kwestia gustu, chociaż te bardziej renomowane mają testy dermatologiczne i brak składników powodujących korozję.

Za 30zł kupisz przyzwoity

 

Cleaner Poorboys World Professional Polish 118ml

20zł

 

Do woskowania Finish Kare HiTemp 1000p tester 23 zł.

 

Po takim zestawie lakier nabierze nowego życia. Będzie bajka na start choć starałem się wybrać tanie produkty, z czasem sam będziesz piął się w górę wiedzą i umiejętnościami

 

Nie kupuj wszystkiego na raz. Lepiej co 2 miesiące, a uzupełniać lepszymi produktami.

Sklepy partnerskie oferują zniżki i często promocje. Reszta w twoich rękach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rrc wheel gel nie polecam - straszny smród do tego stopnia że zamkniętej butelki nie mogę trzymać w szafce. Działanie bez różnicy do tenzi. Niewygodna konsystencja jeśli chcesz użyć jako pierwszy środek. Po myciu felg jak chcesz rozprowadzić deirona to już wygodniej. Ogólnie dziadoskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rrc wheel gel nie polecam - straszny smród do tego stopnia że zamkniętej butelki nie mogę trzymać w szafce. Działanie bez różnicy do tenzi. Niewygodna konsystencja jeśli chcesz użyć jako pierwszy środek. Po myciu felg jak chcesz rozprowadzić deirona to już wygodniej. Ogólnie dziadoskie.
To chyba musisz miec jakąś starą wersję bo nowe nie śmierdzą wcale :D mam tenzi I wheel tel i tenzi o wiele bardziej daje :D

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, chudy2355 napisał:

To chyba musisz miec jakąś starą wersję bo nowe nie śmierdzą wcale 😄 mam tenzi I wheel tel i tenzi o wiele bardziej daje 😄

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

co zrobisz 🙂 napiszę do producenta żeby przysłali finalny produkt? I czy już jest finalny?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chudy2355 Dobrze napisałeś, RRC ma tyle wersji produktów, że idzie się pogubić z ich liczeniem 😄 Jestem ciekaw jak firma czuje się z tym, że osoby kupujące wcześniej niedopracowane produkty płacą tyle samo co osoby kupujące produkty "poprawione" i mają "lepsze" działanie 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki bilthamber ma 20 lat doświadczenia, kosmiczne laboratorium, zespoły badawcze i mają może kilkanaście produktów. Opracowuje własną technologię.

Takie RRC ma 1 rok doświadczenia, dziesiątki produktów, w kilku wersjach!, jednego chemika w kanciapie. "you do the math". A tiry już pojechały

To z wywiadu z BH labs:

If you could make a new product what would it be? Time
What are the main Values that drive the company? Quality and honesty no hype or bull.
What’s different about the company? Our determination to innovate and improve and not churn out me too poorly made products just for profit.

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, rudi0018 napisał:

Jestem ciekaw jak firma czuje się z tym, ...

Po przeczytaniu kilku komentarzy na tym forum i ogólnym spojrzeniu na ich firmę to myślę, że mają to głęboko w poważaniu a najważniejsze jest to, żeby hajs się zgadzał i były same pozytywy, szczególnie tam gdzie mogą usuwać te złe. Samo wmawianie, że ich produkty są tak dobre jak te "firmowe", tylko z niższą marżą (co mija się z rzeczywistością) już powinno dać do myślenia - przykład gąbki DA, które kupiłem u nich - kilka zł tańsze od NATa a jakość dużo gorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście irytuje ich buta, nie mogę ich słuchać, jak to wszystko super hiper i to dla nas, klientów abyśmy nie przepłacali, takie trochę robienie że mnie głąba, dlatego z premedytacją wybieram tenzi, Sg czy ADBL. Na moje potrzeby wystarcza. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co sądzicie o poniższym zestawieniu na początek "ręcznej" zabawy?

  • Czyszczenie felg - ADBL VAMPIRE LIQUID 1L
  • Aktywna piana - Shiny Garage Pre-Wash Citrus Oil 1L 
  • Cleaner - SOFT99 MICRO LIQUID COMPOUND SET LIGHT & METALLIC 250ML
  • Detailer - Soft99 Luxury Gloss
  • Szampon - ADBL Shampoo 500ml Cola
  • TG - ADBL Tar and Glue Remover 1L
  • Wosk - Finish Kare 1000P Hihg-Temp Paste Wax 59ml
  • Czyszczenie szyby - Cleaner Poorboys World Professional Polish
  • Niewidzialna wycieraczka - Rain-X Rain Repellent 200ml niewidzialna wycieraczka
  • Ręcznik do osuszania - CHEMICAL GUYS MIRACLE DRYER WIELKI I DELIKATNY 9MM GRUBOŚCI  
  • aplikator mikro fibra - PRO Shine Soft Blue
  • aplikator pad - Flexipads Soft Edge Tri-Applicator
  • mf - Work Stuff  Gentleman
  • mf po cleanerze - GYEON Q2M SOFT WIPE TOWEL 60X40CM

Czegoś brakuje?

Coś można uszczknąć i zaparkować na kolejne zakupy?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Korzystając z promocji finalnie zamówiłem taki zestaw:


ShowCarShine Microfiber APPLICATOR - DUO

FLEXIPADS SOFT APPLICATOR 3-PACK

WORK STUFF Gentleman 500GSM - 40x40

GYEON Q2M BOA/Soft Wipe Towel 60x40cm

ADBL Vampire Liquid 1L

Shiny Garage Pre-Wash Citrus Oil 1L

Soft99 Micro Liquid Compound Set

Soft99 Luxury Gloss 500ml

ADBL Shampoo 500ml - zapach COLI

ADBL Tar & Glue Remover 1L + ATOMIZER

FINISH KARE 1000P HI TEMP PASTE WAX - tester

POORBOY'S WORLD PROFESSIONAL POLISH OCZYŚĆ LAKIER

RAIN-X RAIN REPELLENT 200ML - PEŁNA OCHRONA SZYB

CHEMICAL GUYS MIRACLE DRYER

ADBL Butelka z atomizerem ADBL Shaker 1L

ShowCarShine butelka PET 500ml + atomizer

GLIPTONE Zestaw MINI gt15+gt11

ADBL Synthetic Spray Wax

Rękawica Meguiar's Microfiber Wash Mitt

Separator + 2 wiadra z budowlanego

Mam pytanie czy glinkowanie można pominąć?
Zapomniałem przy zamówieniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2019 o 18:49, Xeo napisał:

Mam pytanie czy glinkowanie można pominąć?

Można. Jak konkretnie polecisz deironem i t&g removerem to glinka mało co zbiera, ale to jeszcze zależy od samego auta. Domyślam się, że będziesz kładł FK1000, mogłeś pominąć Luxury Gloss lub SSW jeśli chcesz ich używać jako QD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można. Jak konkretnie polecisz deironem i t&g removerem to glinka mało co zbiera, ale to jeszcze zależy od samego auta. Domyślam się, że będziesz kładł FK1000, mogłeś pominąć Luxury Gloss lub SSW jeśli chcesz ich używać jako QD.
SSW kupiłem dodatkowo (taki impuls) i zastanawiam się czy na szybko na razie zamiast FK1000 go nie położyć.
Całość chce ogarnąć w sobotę ale mam max 4h I nie wiem czy się wyrobię z całością przed wyjazdem w takim czasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.