Skocz do zawartości

Długodystansowy test kanapki od MaxProtect (UNC'R1,5+UNC'R)


Pajko

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć , 

Na nowy nabytek postanowiłem po kilku konsultacjach zaaplikować kanapkę od MaxProtect - Kanapkę czyli UNC'r 1,5 + UNC'r i na koniec podbite solidną dawką Silk Coat'a 

Auto przeszło pełną korektę . Lakier przygotowany za pomocą TacSystem Oil Zero . 

IMG_0789.jpg

Pierwsza warstwa to 

IMG_0790.jpg

Po aplikacji na całej powierzchni odczekałem około 2-3 h i położyłem kolejną warstwę czyli 

IMG_0803.jpg

Po kolejnej aplikacji na całe nadwozie auto dostało solidną dawkę Silk Coat'a 

Teraz trochę dat i danych do testu 

Aplikacja 05.04.2019 - przebieg auta to 

IMG_1019.JPEG.c003b46853c184d917428cc2a68f3f94.JPEG

Auto prezentuję się następująco 

IMG_0845.jpg

IMG_0846.jpg

IMG_0847.jpg

IMG_0854.jpg

DSC_0594.JPG

 

Powłoka lekko u Mnie mieć nie będzie bo 90% częstych myć w moim wykonaniu zalicza się do bezdotykowych myjek z mocnymi pianami i  proszkami . 

Postaram się temat aktualizować w miarę często . 

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pajko silk to jest tylko warstwa ochronna na bazie carnauby - ona nie regeneruje/odbudowuje powłoki.

Jest to produkt który trzeba nałożyć jesli auto szybko ma wyjechać - np po 1-2-3 dniach na dwór i moze cos padać. A kto trzyma auto w garażu tydzien po aplikacji?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie  

No, tylko my pedanci amatorzy :D
A które studio trzyma tydzień po skończeniu? Klient zazwyczaj chce auto po 3ch dniach, a pracy jest na 5 wiec gdzie tu kwarantanna przed wydaniem auta :|?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2019 o 12:49, Pajko napisał:

Powłoka lekko u Mnie mieć nie będzie bo 90% częstych myć w moim wykonaniu zalicza się do bezdotykowych myjek z mocnymi pianami i  proszkami .

No właśnie. Bo ta rewelacja na temat poprawy trwałości powłoki przy zastosowaniu kanapki dwóch powłok o jednakowych rozpuszczalnikach (wbrew dotychczasowemu zwyczajowi warstwowania produktów Max Protect) dotyczy sytuacji, kiedy powłoka jest czyszczona i serwisowana w 100% zgodnie ze sztuką - czyli auto myte ręcznie neutralną chemią z osuszaniem, a dekontaminacja następuje co pół roku. I to są warunki, które powodują kpiny sebixów na forach i fejsbukach - że powłoka taka super, że trzeba pieścić auto dziesięć razy bardziej niż kobite, więc co to za ochrona. Natomiast przy częstych bezdotykach, czyli kiedy woda z resztkami chemii zostaje na karoserii, wydaje mi się, że będzie to bez znaczenia. UNCra można tak bardzo szybko zajechać i najgorsze jest to, że punkt zajechania jest trudny do uchwycenia. Ja zajeżdżałem zimą na bezdotyk Maluchem co 50-100 km, czyli jeden wyjazd do Gliwic, z mokrą jezdnią rano=bezdotyk po południu. I w pewnym momencie się zorientowałem, że powłoka wygląda jakby zdechła na dachu i masce, czyli tam, gdzie nie następował grawitacyjny zrzut wody. Przez prawie dwa lata w ogóle nie serwisowałem tej powłoki, bo nie widziałem takiej potrzeby, aż się obudziłem z ręką w nocniku. Poszła dekontaminacja chemiczna, mycie mocną pianą, Twoim szamponem i CarPro Spotless na fibrę po wszystkim. Look jest jak przy nowej powłoce, ale hydro nie do końca, niestety.

A może jednak źle rozumuję? Chyba właśnie z tego powodu - żeby to rozstrzygnąć - cieszę się na ten test. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pierwsza aktualizacja po około 6 tygodniach i 3149 km w naprawdę różnych warunkach . 

W tym czasie nie zliczona liczba bez dotyków - 2 mycia ręczne w tym jedno zakończone aplikacją Silk Coat'a 

Kropelkowanie bez najmniejszych zmian - śliskość najwyższy poziom . Domywanie - BAJKA ! Nigdy wcześniej tak łatwo UNC'ra nie udało mi się domywać , a miałem kilka aut z wersją "podstawową" i 1,5 . 

Tak to wygląda , auto tylko umyte pre-washem , a było naprawdę ubrudzone po tygodniowych ulewach w moich rejonach 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

@Crasher , od aplikacji zrobiłem prawie 16 k km . 

Ostatni raz ręcznie myłem chyba w październiku . Ale bezdotykowo - średnio 2x w tygodniu . 

Maska nadaje się do porządnego odetkania i dach też , reszta widać słabsze kropelkowanie ale myślę że nie jest źle . 

Tak wygląda po bezdotyku 

IMG_7809.jpeg.0c676dc3dda63889d84c116b29b4c658.jpeg

IMG_7817.jpeg.5022a6701a04b620b1c976eeed65fbea.jpeg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

22.05.20 - Przebieg około 20-22 k km . ( muszę sprawdzić dokładnie ile tam jest nakręcone ) 

Nie mam żadnych zdjęć i filmików , ale ...

Ale nr 1 . Kropelkowania i zrzutu brak w 90% powierzchni auta 

Ale nr 2 . Tafla w większości paneli , spływa dość szybko 

Ale nr 3 . Śliskość na fajnym akceptowalnym poziomie 

Ale nr 4 . Domywanie - 90% - 4/5 .

Ale nr 5 . Dekontaminacja - mycie mocnym szamponem - mycie kwaśnym szamponem - nie przywróciła kropelek 

Ale nr 6 . Nie wytrzymałem - odtłuściłem i położyłem Zymol'a Titanium 😛

 

Tak więc to chyba koniec testu , choć myślę że po mimo mniejszego kropelkowania byłbym wciąż zadowolony . Zymol wjechał tylko dlatego że jakiś czas temu otworzyłem swoją komnatę z zabawkami i zajwka na woski ożyła 🙂

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.