Skocz do zawartości

Środek do polerowania rys po myjni automatycznej


Rekomendowane odpowiedzi

A więc zakupiłem ostatnio Autoglym srp .Przetestowałem go wstępnie na 1 drzwiach i moje spostrzeżenie jest takie że środek jest naprawdę super .Przykrył koliste zarysowania ale z tymi grubszymi już sobie nie poradził.I tu jest moje pytanie czy ktoś może mi podać jakiś środek do spolerowania tych rys na stałe .Oczywiście maszyną ale żeby środek był w miarę delikatny ponieważ nie mam jeszcze doświadczenia i nie chciał bym zedrzeć lakieru.Jak już to wykonam na pewno wystawię zdjęcia z prac.Samochodem jest Astra 3 w kolorze niebieski metalik a ryski są wzdłuż samochodu po szczotkach z myjni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje spostrzeżenie jest takie że środek jest naprawdę super

Bardzo fajnie, sam przymierzam sie do zakupu. Moze bylbys w stanie zrobic jakies zdjecia.

 

z tymi grubszymi już sobie nie poradził

Moze sprobuj nalozyc srodek dwa razy, cienkie warstwy w odstepach czasu. Wg instrukcji ktora znalazlem na sronie producenta srodek trzeba nakladac przyciskajac, najpierw koliste nachodzace ruchy a potem poziomo i pionowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście maszyną ale żeby środek był w miarę delikatny ponieważ nie mam jeszcze doświadczenia i nie chciał bym zedrzeć lakieru

3M Perfect-it III Ultrafine SE (tzw. Ultrafina) super środek, w połączeniu z dedykowanym waflowym padem(też niebieski, jako i korek) daje bardzo dobre efekty, przy bardzo dużym marginesie bezpieczeństwa. to była moja pierwsza pasta, na niej się uczyłem, nadal uważam, że jest jak na swoje niewielkie właściwości ścieralne bardzo dobra. ale UWAGA, może się okazać, że z większymi rysami sobie nie poradzi. ale nie ma rozwiązań idealnych - jest moim zdaniem bezpieczna, żeby zacząć z nią przygodę z polerowaniem lakieru, ale nie jest aż tak agresywne, zeby usunęła wszystko. Pamiętaj, to pasta wyończeniowa, do usuwanie głownie hologramów i kolistych zarysowań!

p.s. nie jest łatwo wybrać produkt dobry na początek - mi było o tyle łatwiej, ze nie oczekiwałęm 100% korekcji od razu, wiec moglem brać ultrafine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś wskazówki dotyczące tego produktu .Na jakiej prędkości czy dociskać czy raczej nie.Może coś innego o podobnym działaniu.

Co myślicie o tym

http://www.autokosmetyki.pl/abel_auto_r ... ,p755.html

lub o tym

http://www.autokosmetyki.pl/abel_auto_p ... ,p750.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wystarczy niskoobrotowa polerka z nasadką z gąbki lub baraniej skórki. Można również polerować ręcznie przy użyciu waty bawełnianej lub bardzo miękkiej ściereczki. "

to cytat ze strony www z tą pastą abel. ktoś polerował auto watą!?!?

 

Lolopolozo :nie mam doświadczenia z produktami tej firmy, więc Ci nie powiem! jeśli chodzi o prędkości to poszukaj tu: http://forum.kosmetykaaut.info/viewtopic.php?t=184

czekam na ewentualne pytania;)

j32: jeśli chodzi o DC1 to on też wypełnia - na niebieskiej gąbce efekt może być dobry, choć to innego typu produkt.

poczekaj na koniec sesji, zrobie test i wstawie zdjęcia na forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
A jak poradzić sobie z rysami które sa przy klamkach do otwierania drzwi, jaki środek bedzie tu najbardziej odpowiedni?i niedrogi czy tempo lekko scierna zda tu egzamin?

 

Aplikator w rękę, pasta polerska typu UC, SX, jakiś PB SSR, 3M itp. i trzeba trochę cierpliwości i da się zrobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
3M Perfect-it III Ultrafine SE (tzw. Ultrafina) super środek, w połączeniu z dedykowanym waflowym padem(też niebieski, jako i korek) daje bardzo dobre efekty, przy bardzo dużym marginesie bezpieczeństwa. to była moja pierwsza pasta, na niej się uczyłem, nadal uważam, że jest jak na swoje niewielkie właściwości ścieralne bardzo dobra. ale UWAGA, może się okazać, że z większymi rysami sobie nie poradzi.

 

wtedy można zmienić pad na pomarańczowy np. Ja do zlikwidowania rys po myjni(same płytkie) użyłem czerwonego korka i czarnych padów. niebieski korek, to taki zakup, że i tak będziesz z niego zadowolony. co do pasty abel nie pomogę...możesz też próbować farecla g 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Administrator

pysia, mówisz zapewne o Safe Cut albo o Swirl&Scratch Remover. Produkty jeszcze ze starej szkoły, dość mocno ścierne, wymagające pod względem obróki bo trzeba się solidnie napracować żeby porozbijać cząstki ścierne. Inaczej łatwo narobic hologramów.

 

Powiedziałbym że będa skuteczne pod warunkiem że wiemy jak z nich poprawnie korzystać, ale IMO nie warto bo na rynku jest wiele bezpieczniejszych i łatwiejszych w użyciu środków. Wprawdzie za więcej $$$, ale coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos stosował z marketu ,srodek do usuwania rys z logo żółwikiem cena ok 22zł w tubce stojącej.

 

Ja właśnie niedawno stosowałem - kupiłem drugą 156-tkę z mocno zaniedbanym lakierem. i tak pewnie pójdzie do lakiernika w końcu, ale póki co postanowiłem zastosować to co mam. Ten Turtle Scratch & Swirl remover był jednym z etapów.

Co mogę powiedzieć - wcierany na małej powierzchni na próbę zachęcił do zastosowania na całości. Tyle że nie wziąłem pod uwagę tego, że na tej małej powierzchni sobie wcierałem, wcierałem, wcierałem... no w każdym razie długo i bez pośpiechu i efekt był bardzo dobry. Ale jak przyszło zrobić cały dach czy maskę - ręcznie - to już tak fajnie nie było . Wkurzyłem się i zrobiłem próbę na drzwiach taką wyklętą trochę na tym forum polerką (cos typu http://irma.pl/9909/polerka_samochodowa ... inhell.htm tylko z reg obrotów i innymi uchwytami) z ogromną tarczą i szmatką nakładaną na gąbkę zamiast spec gąbki - i dopiero jakieś lepsze efekty były. Hologramów nie stwierdziłem (to polerka mimośrodowa), zniknęło zmatowienie spowodowane mini-ryskami (a naprawdę maaaasa ich była - mam porównanie bo mam identyczną rocznikowo i przebiegowo drugą 156tkę, o którą jakoś tam po amatorsku dbałem, choć nie tak jak by można jeszcze)

Jednak głębszych rys nie usunęło (to prawdopodobnie rysy po ściągaczkach wody pod które wlazł piasek, niezliczonych wycieraniach brudnymi szmatami, szczotkach do śniegu, gałęziach itp).

Na różnych panelach robiłem próby: ten środek Turtle działał najmocniej, drugi w kolejności z tych co miałem niby-agresywnych (sporo się trzeba wszystkimi napracować aby coś osiągnąć na zaniedbanym lakierze, a i tak dalekie od ideału, więc zbyt agresywne to nie są wg mnie) więc drugi: Sonax Extreme Polish & Wax 3 (niby najmocniejszy z serii) - zaleta taka że to taki All in One, wada - efekt gorszy od procesu wieloetapowego, i strasznie brudzi na biało gumę i plastiki , trzeci - AG SRP - efekt maskowania rys znikomy .

 

Przypuszczam, że z porządną polerką i doświadczeniem ten środek Turtle by mógł dać jeszcze lepsze efekty, ale ręcznie - tylko miejscowo.

 

A pozostałe etapy : najpierw mycie rękawicą + szampon, później mycie benz ekstrakcyjną (tyle smoły za kołami to w życiu nie widziałem, normalnie tarka tam była! - auto z Katowic, później glinka - jeszcze bardzo dużo zbierała. Po tych etapach rysy i defekty się jeszcze mocniej uwydatniły - czarny lakier , brud wylazł z rys i pewnie dlatego. Później DC2 - choć w niego nie wierzę ;) ale zostało mi sporo a lakier strasznie suchy więc czemu nie? i na koniec Meguiars #16. Oczywiście zaraz po tym wszystkim co zajęło mi kilka wieczorów, spadł śnieg i z radością piaskarko-solarki wyjechały wrrrr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym że będa skuteczne pod warunkiem że wiemy jak z nich poprawnie korzystać, ale IMO nie warto bo na rynku jest wiele bezpieczniejszych i łatwiejszych w użyciu środków. Wprawdzie za więcej $$$, ale coś za coś.

 

 

A np .Meguiar's Scratch X , Meguiar's Swirlx, Meguiar's Ultimate Compound,który z takich srodków usuwa małe rysy na dachu i masce .taki srodek który mi portfela nie wciagnie a bedzie dobry efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystalem z zadnego z wymienionych ale wydaje mi sie ze scratchX jest mocniejszy niz swirlX: najlepiej podpatrzec co usuwa swirlx i ocenic czy trzeba cos mocniejszego?

 

 

Lakier jest jasny wiec na dworze nie zobaczysz rysek. Tylko w garażu pod sztucznym swiatłem.

P1020298.JPG.e73f8b2679d2432555ac9c5c132d03c5.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Lakier jest jasny wiec na dworze nie zobaczysz rysek. Tylko w garażu pod sztucznym swiatłem.

 

Oczywiście że zobaczysz. W cieniu może mniej, ale w słońcu rysy widać na dowolnym odcieniu lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier jest jasny wiec na dworze nie zobaczysz rysek. Tylko w garażu pod sztucznym swiatłem.

 

Oczywiście że zobaczysz. W cieniu może mniej, ale w słońcu rysy widać na dowolnym odcieniu lakieru.

 

Na tym filmiku te rysy sa okropne,niewiem czy Swilx nie bedzie za mocnydo mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier jest jasny wiec na dworze nie zobaczysz rysek. Tylko w garażu pod sztucznym swiatłem.

 

Oczywiście że zobaczysz. W cieniu może mniej, ale w słońcu rysy widać na dowolnym odcieniu lakieru.

 

Na tym filmiku te rysy sa okropne,niewiem czy Swilx nie bedzie za mocnydo mnie.

 

 

Eee tam, one tylko tak wyglądają a są płytkie tak naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pysia Weź delikatną poprawkę na to że jest to reklama produktu :-] specjalnie zrobili tysiące swirli ale są bardzo bardzo delikatne ;)

To będe musiał to kupic i wosk coli 476 i zobacze jak to wyjdzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co lepsze będzie na rysy po myjni SRP nie dał rady :( Którego użyć .Rysy wyglądają jakby ktoś zostawił hologramy po polerce.Będę ręcznie robił .Mam dość miękki lakier i ciemny lakier.Po zimie wyszło jeszcze pod klamkami od pazurów :( Ma być użyte przed SRP ,może macie jakieś inne propozycje?

http://www.showcarshine.pl/63-meguiars- ... fibra.html

lub

http://www.showcarshine.pl/72-meguiars- ... fibry.html

tu fotki auta :)

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... sc&start=0

 

Czy ScratchX 2.0 zostawia po sobie ślady na lakierze ,na miękkim i ciemnym .Ten wydawał by się lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co lepsze będzie na rysy po myjni SRP nie dał rady :( Którego użyć .Rysy wyglądają jakby ktoś zostawił hologramy po polerce.Będę ręcznie robił .Mam dość miękki lakier i ciemny lakier.Po zimie wyszło jeszcze pod klamkami od pazurów :( Ma być użyte przed SRP ,może macie jakieś inne propozycje?

 

Z tego co wymieniłeś UC będzie dobry.

 

Czy ScratchX 2.0 zostawia po sobie ślady na lakierze ,na miękkim i ciemnym .Ten wydawał by się lepszy

 

Przy prawidłowym użyciu nie powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co lepsze będzie na rysy po myjni SRP nie dał rady :( Którego użyć .Rysy wyglądają jakby ktoś zostawił hologramy po polerce.Będę ręcznie robił .Mam dość miękki lakier i ciemny lakier.Po zimie wyszło jeszcze pod klamkami od pazurów :( Ma być użyte przed SRP ,może macie jakieś inne propozycje?

 

Z tego co wymieniłeś UC będzie dobry.

 

Czy ScratchX 2.0 zostawia po sobie ślady na lakierze ,na miękkim i ciemnym .Ten wydawał by się lepszy

 

Przy prawidłowym użyciu nie powinien.

 

Zastanawiam się czy UC nie będzie za słaby?

 

ScratchX 2.0 jak dobrze się przyłożę to powinienem szybciej te rysy zlikwidować niż UC tak?Czy jeden i drugi zajmą tyle samo czasu?

To jak prawidłowo użyć by nie narobić rys?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.