Skocz do zawartości

Środek do polerowania rys po myjni automatycznej


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
ScratchX 2.0 jak dobrze się przyłożę to powinienem szybciej te rysy zlikwidować niż UC tak?

 

UC jest najmocniejszy środkiem z lini konsumenckiej, ScratchX 2.0 jest słabszy, więc korekcja zajmie teoretycznie więcej czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=-RCZnH0jDSw tu widać jak szlifuje ScratchX 2.0

Cały czas myślałem że UC słabszy . :/ Na to wygląda że wezmę UC.Może być żółty aplikator do ręcznego czy lepiej kupić z mikrofibry

Czy UC też mogę zostawić rysy.Jak się z nim obchodzić .Będę pracował ręką :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda że wezmę UC.Może być żółty aplikator do ręcznego czy lepiej kupić z mikrofibry

Czy UC też mogę zostawić rysy.Jak się z nim obchodzić .Będę pracował ręką

 

Bardzo dobry wybór, ja używam właśnie z żółtym aplikatorem megsa i jest elegancko.

Nakładasz trochę na aplikator i polerujesz, jak będzie zasychał to pryśnij Quick Detailerem albo zmyj i nałóż następną warstwę - obydwa rozwiązania się sprawdzają. Najważniejsze aby nie trzeć na sucho, jeśli będziesz zwracał na to uwagę to nic się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy UC nie będzie za słaby?

 

ScratchX 2.0 jak dobrze się przyłożę to powinienem szybciej te rysy zlikwidować niż UC tak?Czy jeden i drugi zajmą tyle samo czasu?

To jak prawidłowo użyć by nie narobić rys?

 

Już Piotrek odpowiedział na to pytanie. Dodam tylko, że ScratchX 2.0 jest produktem głównie do miejscowego stosowania czyli gdzieś coś zarysujesz, zahaczysz itp. UC jest środkiem, którego jest przede wszystkim więcej co pozwala na zdecydowanie wydajniejszą i ekonomiczniejszą pracę, a co najważniejsze właśnie on jest powiedzmy porównując do ScratchX 2.0 sugerowany do zrobienia całego auta, a nie tylko małej powierzchni.

 

Może być żółty aplikator do ręcznego czy lepiej kupić z mikrofibry

Czy UC też mogę zostawić rysy.Jak się z nim obchodzić .Będę pracował ręką :D

 

Nie to, że może, ale nawet musi. UC przy prawidłowym użytkowaniu nie narobi szkód, ale był taki jeden na MOL, który porobił strasznych hologramów na aucie, ale to trzeba być naprawdę zdolnym, albo po prostu coś zrobić źle ;)

 

Instrukcja jest prosta: mała ilość na aplikator, wcierasz na małej powierzchni praktycznie aż do zniknięcia produktu i wycierasz mikrofibrą. Trochę czasochłonne na pewno to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zastanawiam się czy UC nie będzie za słaby?

 

ScratchX 2.0 jak dobrze się przyłożę to powinienem szybciej te rysy zlikwidować niż UC tak?Czy jeden i drugi zajmą tyle samo czasu?

To jak prawidłowo użyć by nie narobić rys?

 

Już Piotrek odpowiedział na to pytanie. Dodam tylko, że ScratchX 2.0 jest produktem głównie do miejscowego stosowania czyli gdzieś coś zarysujesz, zahaczysz itp. UC jest środkiem, którego jest przede wszystkim więcej co pozwala na zdecydowanie wydajniejszą i ekonomiczniejszą pracę, a co najważniejsze właśnie on jest powiedzmy porównując do ScratchX 2.0 sugerowany do zrobienia całego auta, a nie tylko małej powierzchni.

 

Może być żółty aplikator do ręcznego czy lepiej kupić z mikrofibry

Czy UC też mogę zostawić rysy.Jak się z nim obchodzić .Będę pracował ręką :D

 

Nie to, że może, ale nawet musi. UC przy prawidłowym użytkowaniu nie narobi szkód, ale był taki jeden na MOL, który porobił strasznych hologramów na aucie, ale to trzeba być naprawdę zdolnym, albo po prostu coś zrobić źle ;)

 

Instrukcja jest prosta: mała ilość na aplikator, wcierasz na małej powierzchni praktycznie aż do zniknięcia produktu i wycierasz mikrofibrą. Trochę czasochłonne na pewno to będzie.

 

Witam,

 

Mam takie pytanie. Czy ScratchX 2.0 Trwale usuwa rysy? Czy po pierwszym myciu znowu się pojawią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
pysia Weź delikatną poprawkę na to że jest to reklama produktu :-] specjalnie zrobili tysiące swirli ale są bardzo bardzo delikatne ;)

To będe musiał to kupic i wosk coli 476 i zobacze jak to wyjdzie .

Ja zakupilem dokładnie taki zestaw, zastanów sie jeszcze nad jakąć maszynką oscylacujną z marketu i zwykłym zoltym pedem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanów sie jeszcze nad jakąć maszynką oscylacujną z marketu i zwykłym zoltym pedem

Jak maszynę to od razu jakąś rotację. Ja wyhaczyłem Einhella ze stabilizacją obrotów za 100 zł na allegro. Do tego niestety trzeba dokupić BP i pady, ale warto. Robiłem wcześniej taką oscylacyjną swoje auto i coś tam zebrała, ale ogólnie mordęga i nie warto się pchać w takie dziadostwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynalem z taką maszynką z praktikera za ok 100zl i nie narzekam dawalo rade z SwirlX zbieralo zarysowania i dobrze odtluszczalo pod wosk Collinite, z czasem zainwestowałem w mimosroda i rotacje, ale dla kogos kto chce od czasu do czasu oczyscic i polozyc nowy wosk caly zestaw maszynka+pad+pasta+wosk~~ 250zl to dobry zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zrobiłem tak swoje auto. Moje pierwsze postanowienie po skończonej robocie - kupić rotację. Apetyt rośnie w miarę jedzenia i coś tam poprawiłem tym szajsem, ale jeszcze długa droga przede mną. Zresztą, efekty widać w PSB, nawet parę pochwał dostałem... tylko że to za mało, nadal jest co drzeć z lakieru :ad:

 

No chyba, że ktoś ma lakier z samymi swirlami, to może to zda egzamin. Utlenienia i delikatne ryski zejdą, ale czy po szczotach są delikatne ryski? :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.