Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Rekomendowane odpowiedzi

Nie dość że fatalne to jeszcze pogorszy looka .

Co do buttera to miałem ,stosowałem i chwaliłem. Świeci się auto okropnie po tym. Co mycie QD CG pro detailer stosowałem i efekt tak do 3 tyg był aż czasem żałuje że go sprzedałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ee tam gadanie :-P jak dla mnie nie ma jakieś duzej i zauważalnej roznicy w wyglądzie. Wole mieć za to dłużej czysty samochod i szybciej go umyć w sensie lżej niż o 2procent lepszy look :-) śliskość lakieru mnie nie obchodzi, bo chociaż lubie samochody to jednak wolę dotykać coś innego :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak samego? Czy qd to wosk, że mam tylko go samego stosować? Bsd raczej nic nie chroni, może minimalnie, a natty to twardy wosk co jednak jakąś tam osłonkę oprócz wyglądu daje. Szczególnie gdy wycieramy lakier to jest ta jeszcze warstwa wosku. Teraz pogoda na się popsuć i znowu padać, wiec trochę przedłuży lezenie wosku szczególnie na dole. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powinna Cię śliskość obchodzić bo im bardziej śliski lakier tym mniej syfu łapie i łatwiej go umyć. Mam teras QD duraglossa i myje na bezdotyku samą wodą bez niczego-wszystko schodzi bo lakier po nim mega śliski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pozbyłem się natty'sa blue i w jego miejsce na ten sezon wpada carbon. tak samo będzie leżał na prima amigo to będę widział co i jak. na mnie natty's żadnego wow nie zrobił ale ja mam jaśniejsze auto to może dlatego :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod bsd...Od kiedy to kupuje się pierwsze QD a pod to wosk :? . Ja tam jestem zadowolony z natty'sa ale kolor auta mam czarny metallic.

Mogłeś kupić inne QD na sezon letni niż BSD np. FK lub CG albo Duraglossa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj no naczytalem sie i naogladalem o bsd to go kupilem, wiem ze na odwrot... ale bsd byl pewniakiem u mnie wiec go wzialem, cena tez byla ok ;) i skoro juz jest to sie zastanawiam czemu bedzie zly na nattysa ktorego chcialem kupic. Zastanawiam sie tez na SG beads ale cos malo testow z tych 40 testerow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, mam w rodzinie same samochody o ciemnych lakierach, ale chciałbym również mieć wosk na lakier jasny, przymierzam się do;

Poorboy's World Liquid Natty's Blue

Shiny Garage Beads Carnauba Wax

 

Do tego jakiś QD, ale czytałem, że BSD to zły wybór. Więc co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natty'sa mam w paście tj twardego i taki ci mogę polecić

Shiny garage teraz chłopaki testują ale ze zdjęć z testu szału ni ma.Jak chcesz uniwersalny i ogólnie na cały rok do różnych kolorów to może coś od soft 99? tzn każdy wosk można kłaść i na jasne i na ciemne -za wyjątkiem tych z pigmentami. ale skoro kompromis to może w/w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kolor to deeb bronze civic VIII 2008, niżej zdjęcie koloru. Myślę nad pierwszym woskowaniem na wiosnę i nie wiem jaki wosk wybrać czy ten:

Poorboy’s World Nattys Paste Wax Red będzie trafnym wyborem? Oraz co użyć przed woskiem by dobrze przygotować powierzchnie i wosk trochę posiedział? :) Podczas mycia gdy wosk już by siedział przeleciałbym od czasu jakimś QD, może też ze stajni Nattys? :)

 

Mieliście do czynienia z tym woskiem, możecie powiedzieć ile on średnio siedzi na lakierze? :)

 

post-41833-1307024907.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BLue to to samo co Red tylko inny zapach chociaż niektórzy na siłę usiłują wciskać że lepszy look daje red btw. Blue siedzi na lakierze do miesiąca więc red pewnie też i nie pisać że komuś kropelkuje po 6 tygodniach bo to kropelkuje QD na niego nałożone a wosku są tam śladowe ilości. Przed woskiem cleaner. Qd weź jakieś z carnaubą na natty'sa i będzie git :).Moje combo milion razy do znudzenia to AG SRP(zamiast cleanera)-natty's blue-CG pro detailer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.