Skocz do zawartości

Jaki wosk na klasyka ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam pytanko jaki wosk polecacie na autko które widać na zdjęciu, zależy mi głównie na podbiciu głębi lakieru, ważne jest też aby utrzymał się troszkę dłóżej niż 2-3 miesiące ps auto więcej czasu spędzi w garażu niż na polu 🙂 , myślałem nad

-SOFT99 KIWAMI BLACK

-SOFT99 AUTHENTIC PREMIUM 

Mam rówienż fusso, ale on jakoś super nie podbija, ale świetnie zabezpiecza 😄, z góry dzięki za pomoc 

47378552_1387459381396009_3409750630506430464_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw delikatne odśwież lakier, później nałóż cleaner prima amigo i naturalny wosk np bouncer vanilla ice i będzie petarda, lub klasycznie hdc zymol i na to Glasur , a jeśli chodzi o czas utrzymania wosku to przeliczylbym to prędzej na przebieg auta .... do 4 tys km na pewno się utrzymają ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strus Jak mam dać 1500zł za wosk to wolę już w powłokę zainwestować 🙂

 

@Dannyy88 zrobię one step mimo że lakier jest na całym aucie na nowo położony, ciekawa propozycja ten wosk i cleaner, co do przebiegu, to to autko będzie na spoty tylko w słoneczne dni jeździć wiec spoko, a nie miałeś czasem styczności z HOUSE OF WAX SAPPHIRE, bo dość ciekawy jest i też nad nim się zastanawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

House of wax saphire - Dobry wosk. Sam go też używam. Fajna aplikacja, wet look, szklistość. No i mi na aucie ok. 3 miesięcy siedział. Dotarcie nie sprawia jakichś większych problemów. Głębia koloru tez niczego sobie.
Jak jesteś z okolic Wrocławia to zapraszam. Dam Ci na próbę :).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie przyjęło się że na auta weekendowe nakłada się naturale dla głębi i takiego ciepłego blasku 😉

I tutaj w grę wchodzą woski legendy Souveran, ivory sun bla bla.

Ale warto zainteresować się trochę eksperymentami 😁 bonding agents + DG 111 to naprawdę ciekawe połączenie. Obstawiam że na tym lakierze nie da on mega głębi ale blask będzie powalajacy 😁

Jeśli chcesz ominąć korektę to warto też zainteresować się prima Amigo + prima banana.

Co by tu jeszcze... 

Np zestaw Wolfganga 😉

( Specjalnie pomijam woski Z i SV )

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ghost napisał:

ciekawa hybryda PTFE + SiO2... dasz radę powiedzieć kilka słów więcej o tym?

Nie powiem ci o looku bo fury czesto sa po pelnej korekcie i wtedy mamy te 2% ktore daje wosk, a to juz kwestia osobista. 
Bardziej szklistosc niz przyciemnienie,  
Calkiem niezła trwalosc, u mnie około 4 miesiecy na miękko i zdjąłem, bez podbijania qd
No może czasem ech2o na zacieki z wody po myciu.
Kozacki zrzut wody, bardzo blisko powłok ceramicznych
Generalnie całkiem dobre te preparaty infinity 🙂
W sumie też polecam sapphire bardzo fajny wosk zostawia po sobie bardzo dużą śliskość, zrzut wody nie ten poziom ale za tą cene mamy 300g dobrego Polskiego wosku.
Generalnie to temat "jaki na klasyka" czym sie w sumie różni klasyk od samochodu nowoczosnego, nei furka a nasze preferencje dają wymogi, jaki wosk

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem swiezo po aplikacji supergloss+ i  aplikacja bajeczna,ma sie wrazenie pracy z woskiem konkursowym a on ma zastapic fusso u mnie,fajny zrzut wody na poziomie fusso jesli nie lepszym,co do efektu to daje taki polysk typu oblania szklem i lekkie przyciemnienie ale trudno sie doszukiwac cieplego efektu i glebi jakie daja woski typowo naturalne z duza zawartoscia carnauby,ale fusso i od tej strony sie chowa,pozostaje ocenic trwalosc jesli bedzie chociaz polowa tego co fusso to na zime u mnie zagosci na stale 

 

photo_editor_ds_1545350386982.jpg

photo_editor_ds_1545984452745.jpg

photo_editor_ds_1545350341827.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecam Natty's Red (letni wariant) bardzo fajnie się aplikuje, cenowo raczej niższa półka, ale bardzo ładnie się prezentuje tyle, że na 2-3tygodnie. Pete's 53, Zymol Glasur w dwóch warstwach czy Pinacle Souverann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Fredi88 napisał:

Kurcze mnie jakoś ten duet nie porwał :dontknow:

Jak chodzi o wygląd kwestia gustu, lakieru i jego stanu 😁 aplikacja stopniowo czyli najpierw BA potem 111 masakra 😁 w miksie sama przyjemność.

Aplikowalem 3 czy 4 razy i urywał jajka 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kaktusPL napisał:

@menior Efekt super, zastanawiam się nad nim, albo House Of Wax Sapphire, nie mogę się zdecydować 🙂 

To nieco odmienne woski,o ile kojarze Sapphire to wosk raczej letni z duza iloscia carnauby i trwalosci 2/3 miesiecy,Supergloss+ to taka hybryda o deklarowanej trwalosci do 8 miesiecy.Na dodatek Sapphire jest dostepny chyba tylko w puszce 300 gr. A Supergloss kupilem puszeczke 50 gr. za 15 euro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, menior napisał:

To nieco odmienne woski,o ile kojarze Sapphire to wosk raczej letni z duza iloscia carnauby i trwalosci 2/3 miesiecy,Supergloss+ to taka hybryda o deklarowanej trwalosci do 8 miesiecy.Na dodatek Sapphire jest dostepny chyba tylko w puszce 300 gr. A Supergloss kupilem puszeczke 50 gr. za 15 euro 

w shining carze mamy 50ml supergloss-a za 69zł 😄
Generalnie nie ma co porównywać troche inne założenia wosków, oba są fajne i oba warto spróbowac, ani na jendym ani na drugim sie nie zawiedziesz 🙂
Żeby jeszcze troche zarzucić look po Sapphire + one step
7KGqcu4.jpg
Look po superglossie niestety sztuczne światło nie pokazuje tak jak bym chciał
HZhcSsY.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.