Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Rekomendowane odpowiedzi

Adek i Fazy, czekamy na relacje testowe. Mnie też interesuje jak ten Zelmer się sprawdzi, chcoiaż i tak zdecydowałem się na Georga

 

 

no to mamy małe okazanie ciezko powiedziec o tym test bo trzeba by miec zelmera pod reka albo musial bym miec o tym jakiekolwiek pojecie

 

srodki uzyte Tersus pr 101 i ex 850 , próbki udostepnione od kolegi nivea ( serdeczne dzieki)

 

1 raz w zyciu miałem styczność z odkurzaczem piorąjecym

oto i on

 

1.jpg

 

a tutaj mamy siedzisko udostepnione od kolegi do testow pare lat temu wylały mu sie na to siedzisko jakies plyny ze smieci ogolnie ibiza 93 rok

 

2.jpg

 

3.jpg

 

po prespreyu pr101

 

4.jpg

 

srodek po 1 sciagnieciu ekstrakcja a w srodku ex 850

 

5.jpg

 

60/40 :)

6.jpg

 

i drugie 60/40

 

7.jpg

 

 

a tak wyglada swiezo po skonczeniu

8.jpg

 

 

 

odkurzacz dla mnie super -ale nie mam porowania z niczym innym wiec jakby malo wazna ta informacja

 

jak dla mnie pracuje nim sie swietnie efekty tez piekne ale to juz raczej rodzaj uzytej chemii

 

na zywo ten fotel byl o wiele gorszy niz wyszlo na zdjeciach:)

 

a efekty naprawde mnie zaskoczyly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po pierwszych testach zelmera wodnik quattro. Powiem tak, jak dla mnie sprzęt naprawdę świetny. Bez używania prespreyu/prewashingu wyciągną naprawdę sporo brudu. Dodatkowo mycie parą bajka :) Tam gdzie cieżko było to para świetnie sobie radziła z brudem :)

 

Fotki będą przy nadarzającej się okazji na chwile obecną niestety nie dysponuje odpowiednią chemią :) bez której i tak było nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś zmierzyć pudło od Geogre'a? Potrzebuję tych wymiarów żeby obliczyć sobie koszt przesyłki z UK. Z góry dzięki :)

 

George w tekturze zastepczej ale przypuszczam ze wymiar taki jak nowki

77X 39x39 cm

waga paczki z listu przewozowego 16,9 kg

 

a masz moze jakies tansze opcje wysylki do polski niz to sklepowe 38 funtow

wez sie pochwal moze sie przyda na nastepny raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie bardzo za informację.

 

Co do tańszej wysyłki to jest taka możliwość tylko jeśli macie kogoś kto mieszka w UK. Wysyłacie darmową przesyłką do kogoś w UK a od tej osoby za 17.99 funta - zamawiacie kuriera ze strony http://www.angliapolska.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy... z racji niskiego budzetu szukam taniego odkurzacz. I nie bulwersujcie sie, jestem realista nie oczekuje cudów. Sprzęt w granicach do 550 zł. Moi kandydaci to :

 

mpm product cl-333. aukcja numer: 3068111806 na allegro. cena 450 zł. Mozna załaczyc ssawkę na krótko bez ruru sztywnej.

 

HYUNDAI 5750 aukcja numer 3086342259 na allegro. Trochę mocniejszy. też może zasysać na krótko.

 

Zelmer Aquawelt. aukcja numer : 3081449775 na allegro. Z tego co widze i co udało mi sie przeczytać - ergonomiczny i dośc cichy. Ale odessać można tylko z rura metalowa co jest niewygodne.

 

Sprzęt potrzebny do okazjonalnej pracy. 3-4 auta i 2-3 dywany w roku. Wiem że to nie będą porywające parametry. Zależy mi na niezawodności (tu będzie cięzko). Prespray mogę nakładać z oddzielnego opryskiwacza, nie przeszkadza mi to. Czy ktoś z Was zetknął się z tymi sprzętami, jakie macie o nich zdanie, który z nich najbardziej warty uwagi? Co tylko wiecie to piszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt w granicach do 550 zł

 

Jeśli nie potrzebujesz go często używać to może jakaś używka ?

 

Zelmer Wodnik Trio można na aukcjach kupić w dobrym stanie a to naprawde fajny sprzęcik z niezłym wyposażeniem. Do tego dobra chemia i to wszystko czego Ci potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Przeglądając odkurzacze piorące natknąłem się na coś takiego Odkurzacz piorący 1400W GBP-20 LAVOR. http://www.makita.sklep.pl/odkurzacz-pi ... rers_id=46 .cena około 900zł .może ktoś oglądał to urządzenie z bliska? http://allegro.pl/odkurzacz-pioracy-lav ... 63197.html

GBP-20_00.jpg.thumb_83x150.jpg.13c192fd53319d9478153401b56c79e7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zelmer Aquawelt. aukcja numer : 3081449775 na allegro. Z tego co widze i co udało mi sie przeczytać - ergonomiczny i dośc cichy. Ale odessać można tylko z rura metalowa co jest niewygodne.

 

Da się zamontować ssawkę bez metalowej rury, ale trzeba kombinować i jest średnio wygodnie. Postaram się wieczorem zrobić fotkę.

Poza tym jak pisałem wcześniej notorycznie zapychała mi się dysza spryskująca, ale może to tylko kwestia przepłukania zbiornika na chemię.

 

[ Dodano: 12 Marzec 2013, 22:45 ]

img0287ts.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dodam swoje 3grosze..........

 

Ze swojej strony polecam Philips Triathlon FC 6844, używam od 4 lat, piorę bardzo dużo w tym tapicerki samochodowe, mieszkania, domy...przez cały okres sprawuje się bezproblemowo jedyny minus trochę zbyt masywna ssawka do tapicerki ale za to bardzo wytrzymała.

Co do proszków i płynów używam mieszanki Karchera i Nilsena. Dopiera wszystko. :)

 

Na Karcherach pracowałem, większych i mniejszych i w porównaniu do Philipsa wygodniejsze jest jedynie opróżnianie zbiorników (przy dużych powierzchniach jak pranie wykładzin.....)

 

Jakbyście mieli pytania chętnie odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony polecam Philips Triathlon FC 6844, używam od 4 lat, piorę bardzo dużo w tym tapicerki samochodowe, mieszkania, domy..

 

chyba żartujesz że to komuś polecasz ? :D

 

Co jest z nim nie tak?

Też mnie to bardzo ciekawi :o:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony polecam Philips Triathlon FC 6844, używam od 4 lat, piorę bardzo dużo w tym tapicerki samochodowe, mieszkania, domy..

 

chyba żartujesz że to komuś polecasz ? :D

 

Co jest z nim nie tak?

Też mnie to bardzo ciekawi :o:D

 

Podejrzewam że chodzi o to że całkowicie nie nadaje się do zastosowań profesjonalnych (tak samo jak Zelmer, SE4001 czy George). A tak poza tym uprać pewnie upierze. Spryska ekstrakcją i odessie. Jak komuś nie przeszkadza że będzie schło 2 dni to pewnie wystarczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkurzacz ma zrobić ekstrakcje i odessać brud,reszta jest kwestią techniki pracy ;)

Poza tym jak coś kosztuje 600zł to nie będzie działać jak coś za 2k zł,uważam,że triathlon do okazjonalnych prac,w tych pieniądzach wywiązuje się ze swojego zadania bardzo dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że chodzi o to że całkowicie nie nadaje się do zastosowań profesjonalnych

 

I dlatego, że do zastosowań profesjonalnych się nie nadaje mają go odrzucić również amatorzy, którzy wykorzystywali by go ze 2 razy w roku w aucie + czasem w domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Off-top się zaczyna robić, ale i tak muszę dorzucić swoje 3 grosze. Mimo, że jestem amatorem szykuję się do zakupu puzzi 8/1c, również nie jest to sprzęt typowo profi ale jednak wyróżnia się jakością na tle pseudo ekstraktorów. Po prostu wyszedłem z założenia, że lepiej kupić RAZ a dobrze (np. wiertarka Makity a marketowe zabawki) niż tracić czas i nerwy podczas używania rzeczy nie do końca dopracowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Off-top się zaczyna robić,

 

Bez przesady. Cały czas rozmawiamy o odkurzaczah w wątku o... odkurzaczah ;)

 

lepiej kupić RAZ a dobrze

 

Dokładnie ale "raz a dobrze" to nie oznacza zawsze, że trzeba celować w droższe produkty. Trzeba mierzyć siły na zamiary i dobrać produkt do swoich potrzeb. Jak ktoś wykonuję polerkę 2-3 razy w roku to z reguły nie kupuje Flexa. Podobnie do mycia aut osobowych praktycznie nikt nie kupuje myjki za kilkanaście tysięcy złotych :)

 

Jak już coś się krytykuje to dobrze byłoby, żeby to była konstruktywna krytyka. Taką nie jest pisanie "nie nadaje się", warto byłoby podać jakieś uzasadnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, polecam bo pracuję na nim już cztery lata......i nadal bezproblemowo.

Co do Karchera też ideałem nie jest i tak szczerze każdy odkurzacz będzie miał swoje wady, nie ma sprzętu idealnego. Mam tą okazję, że mogłem pracować na różnych sprzętach i naprawdę nie widzę sensu wydawania 2 czy 3 tyś na sprzęt do użytku okazjonalnego. Zresztą dwa razy w roku piorę mieszkania swoje i rodziny, samochody około 30 w sezonie....tylko tym Philipsem.... Mało?

 

Co do czasu schnięcia...to tak samo jak ze stężeniem preparatu można jedną nakrętką na 10l wody wyprać ciężki brud a inny i całą butelką tego nie uczyni......Liczy się technika, nawet najlepszy odkurzacz niewiele zdziała z kiepskim fachowcem.

 

Mam pytanie do kolegów którzy krytykują ten odkurzacz.... pracowaliście z tym sprzętem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.