Skocz do zawartości

Słabsza myjka ciśnieniowa + PA vs pianownica ręczna


Hotelarz

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór!

Od wielu tygodni obserwowałem forum jako bierny widz, teraz już jako pełnoprawny użytkownik 😉 Wiele osób polecało mi także tę stronę, więc bardzo mi miło wszystkich powitać.

Od jakiegoś czasu zgłębiam tajniki pianownic. Przeczytałem o tym już naprawdę sporo i niestety (albo i stety) dzięki niektórym wątkom narodził mi się w głowie pewien dylemat. Słyszałem wiele dobrego o znanej wszystkim pianownicy PA. Dobrałem już wstępnie pianę i myślę - no super, ALE... doczytałem dalej. PA miała być podłączona do Karchera K2.08 - małej, domowej myjki. Niestety zaglądając do jej specyfikacji - obawiam się, że efekt będzie mizerny, więc wstrzymałem się z zakupem. Na ten moment nie mogę sobie pozwolić na zakup nowej myjki.

Na bazie wątków: wątek 1, wątek 2, wątek 3 zrodził mi się w głowie pomysł zakupu pianownicy ręcznej. Tutaj pojawia się pierwsze pytanie - czy to słuszna decyzja w obliczu posiadanego przeze mnie Karchera? Nie chcę utopić drugi raz pieniędzy (tak jak to zrobiłem kupując pianownicę Karcher FJ6).

Nadmienię, że chętnie spróbuję modowania Axela, z tym, że posiadam w domu pełnoprawny kompresor, więc chętnie dopytam także o praktykę w podłączeniu takiego urządzenia zamiast omawianego na forum ChiliTec (i pokrewnych) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to rano - napisali, że nie zagwarantują takiego efektu jak na zaprezentowanym filmie, więc nie wiem czy warto ryzykować w tej sytuacji. Niby PA obsługuje do 180 bar, jednak moja myjka wygeneruje maksymalnie 110 bar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SylPio - przeglądałem już pół Youtube w poszukiwaniu takich materiałów 😉 widziałem ten film. Muszę przyznać, że efekt mnie zaskoczył, jednak nie wiemy też czy pianownica nie była w jakiś sposób modowana. K2 w wydaniu na filmie ma o 10 barów większe ciśnienie robocze niż moja wersja K2, więc też pytanie jak duży będzie tego wpływ na końcowy efekt.

@paperson tego jestem bardziej niż pewien 😉 pytanie tylko, czy bierzesz w swojej sugestii pod uwagę pianownicę w stanie fabrycznym czy już przerobioną pod używanie z kompresorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paperson i to jest już jakiś trop. Skontaktowałem się z Domelem - takiego podłączenia u siebie (K2 + PA) nie testował, ale podzielił się relacją z jednego spotkania, gdzie taki zestaw funkcjonował. Chyba zaryzykuję. Tak czy tak będę traktował to jako pre-wash, bo chyba nie ma jeszcze magicznej piany, która domywa samochód samoistnie, więc tyle mi powinno wystarczyć 😉

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hotelarz mam obecnie Magifoam i jako pre-wash sprawdza się znakomicie. Na okres jesienno-zimowy polecam Ci jednak Shiny Garage Citrus-Oil. W ciężkim dla lakieru okresie domywa akceptowalnie. Często na szybkie akcje stosuję go jako jedyny środek. A akcja jest szybka i prosta: spryskujesz auto z PA lub pianownicy ręcznej i po kilku minutach spłukujesz. @Domel prowadził bardzo obszerne testy, które wypadły rewelacyjnie:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o tym produkcie. W tym miesiącu nie mogę sobie już niestety na niego pozwolić, ale w przyszłym - czemu nie 😉 Póki co zamówiłem kilka dni temu Yeti, ale na pewno zanotuję na przyszłość. Chwilę temu zamówiłem także pianownicę PA, także wybór dokonany. Podzielę się testami - może komuś pomogę 😉

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam,

 

Dopiero rozpoczynam swoją przygodę z detailingiem i zanim mnie to wkręci na tyle, żeby wydawać jakieś ogromne sumy na urządzenia, postanowiłem wykorzystać to co mam w domu. A dysponuję myjką Karcher K2 z pianownicą  Karcher 2.641-848.0 0,3 L (zdjęcie). 

 

Chciałem nałożyć aktywną pianę ADBL Yeti i... nie wyglądało to zdecydowanie inaczej niż na filmach. Zanim skończyłem przednią część jednego boku, tylna część zdążyła spłynąć. Użyłem rozcieńczenia zalecanego przez producenta (1:9 mniej więcej). Zmiana na 1:6 też nie pomogła. 

 

Kolejna lektura forum i wyszło na to że mam popierdółkę, a nie pianowicę.

 

Próba modyfikacji zgodnie z instrukcją KLIK nie powiodła się - pianownica wygląda tak jak u @Q4Z - nie ma możliwości zastosowania sitka. 

Podpowiedzcie mi proszę jaką pianownicę powinienem użyć do Karchera K2?

 

Zastanawiam się nad (dwa zdjęcia). Cena na portalach aukcyjnych około 75zł

 

 

9599928369182.jpg

1.png

2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KrychuPL Kup takie pianownice jak pokazałeś na zdjęciu nr 2 i 3, ewentualnie zamów na Ali pianownicę MJJC. Kosztuje podobnie ale masz od razu w zestawie dwie dysze (zakłada się odpowiednią dyszę w zależności od tego jakim ciśnieniem dysponuje myjka) i taśmę teflonową do uszczelniania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Generalnie wybór jest duży. Gdybym miał strzelać, to pewnie zdecydowałbym się na jakieś rozwiązanie od Karcher-a. Fakt cenowo trochę to kosztuje, ale pod względem jakosci - wiadomo Karcher to czołówka. Nawet gdyby coś się działo, to mają dobre wsparcie techniczne.

Zakup może być dokonany zarówno na takich portalach jak OLX (czyli używane) lub nowe - ale wówczas zakupu najlepiej dokonywać u jakiś sprawdzonych, autoryzowanych dostawców np w ASC: https://www.asc-pro.pl/sklep/wyposazenie-dodatkowe-urzadzen-domowych/myjek-domowych/

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.