Skocz do zawartości

Modyfikacja pianownicy Karcher


S3ci0r

Rekomendowane odpowiedzi

Całkiem przypadkiem odkryłem sposób na modyfikację oryginalnej pianownicy Karcher :-] Jako że zamówiłem już sprawdzoną pianownicę PA to postanowiłem sprawdzić czy oryginalna jest w jakikolwiek sposób rozbieralna ;) Okazało się że jest, więc do rzeczy! :D

 

Najpierw podważamy plastikowe zabezpieczenia (po obu stronach pianownicy) np płaskim śrubokrętem i ciągniemy za końcowy element na zewnątrz:

IMG_3422.jpg

 

Naszym oczom ukazują się dwie połówki, pierwsza nas nie interesuje:

IMG_3439.jpg

 

Natomiast drugą możemy dalej zdemontować wkładając znowu płaski śrubokręt w widoczne miejsce i jednocześnie podważamy i kręcimy dookoła wewnętrznym elementem:

IMG_3424.jpg

 

Tak wygląda on w całości:

IMG_3426.jpg

 

Ja do swojej modyfikacji użyłem trzech wygniecionych już filców od glorii z mojego poczciwego marolexa:

IMG_3435.jpg

 

I teraz mamy dwie możliwości montażu. Albo wkładamy filce od wewnętrznej strony (bliżej zbiornika), ale zauważyłem że istnieje ryzyko że będą się one przekręcały:

IMG_3429.jpg

IMG_3438.jpg

 

Albo wkładamy je w stożek od zewnętrznej strony, wtedy będą blokowały się o sitko i nie powinny się przemieszczać (ten sposób ja wybrałem):

IMG_3433.jpg

IMG_3437.jpg

IMG_3425.jpg

 

Potem wszystko składamy w całość. Nie wiem jak to działa bo dopiero dzisiaj dokonałem tego odkrycia. Jutro będę miał czas na pierwszy rzut okiem jak to się sprawuje w połączeniu z Tenzi Truck Cleanem Extra :D

 

Być może jest w końcu szansa na zrobienie z tego badziewia odrobinę piany a nie mleka jak to ma miejsce w oryginale.

 

Czy znajdzie się osoba co będzie w stanie przetestować takie rozwiązanie u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na poczatku fajny efekt, juz jakas piana tam leciala ale po czasie efekt zaczal zanikac. Po rozebraniu pianownicy od razu sie wyjasnilo dlaczego. Cisnienie z myjki doslownie zmiazdzylo filce. Teraz mysle nad wstawieniem tam metalowego sitka takiego jakie sa w pianownicach z prawdziwego zdarzenia. Koszt sitka to ~12zl

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ale kombinujecie :)

Bierzecie włókninę szara (fota niżej) wpychacie w tą dziurę (w zależności od potrzeb) i macie co najmniej gęste mleko, bez porównania do PA ale o wiele gęściejsza niż bez tego moda. O ile pamiętam to rozpiąłem tylko te 3 zaczepy (1 fota tego tematu) i napchałem tam tej włókniny i działa. Używam takiej planownicy z szamponem sg orange, do tego wiadro z ciepłą wodą do płukania rękawicy i całkiem przyjemnie się myje. :good:

1_max.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kombinujecie :)

Bierzecie włókninę szara (fota niżej) wpychacie w tą dziurę (w zależności od potrzeb) i macie co najmniej gęste mleko, bez porównania do PA ale o wiele gęściejsza niż bez tego moda. O ile pamiętam to rozpiąłem tylko te 3 zaczepy (1 fota tego tematu) i napchałem tam tej włókniny i działa. Używam takiej planownicy z szamponem sg orange, do tego wiadro z ciepłą wodą do płukania rękawicy i całkiem przyjemnie się myje. :good:

1_max.jpg

A orientujesz sie gdzie mogę nabyć taką włoknine? W jakich sklepach szukać? Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wtedy, ale sie zdenerwowalem i rzuciłem w kąt po czym zamowilem na aliexpress podrobke PA za 65zl z przesyłką :)

Możesz podać jakiś link(numer aukcji) z którego zamawiałeś ? Przyszła Ci już ta pianownica ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.