Skocz do zawartości

Tenzi Detailer - Ceramic Wax (v2 Październik 2018)


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
32 minuty temu, tenzidetailer napisał:

@Domel - dzięki za update! Nie komentujesz, ale moim zdaniem widać, że hydrofobowość wróciła 🙂 A jak wygląda sytuacja u pozostałych testerów?

Ludzie widzą i niech sami wyciągają wnioski ;)

U mnie na dobrze przygotowanym lakierze - siedzi jak ta lala :)

Drugie auto jeszcze nie miało mycia. Mam nadzieje, że wkrótce się uda :)

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że dopiero teraz, ale znalazłem chwile czasu, u mnie testy nie wypadły tak różowo, tylko do końca nie wiem czego to wina, czy temperatury na dworze około 13 stopni, czy źle coś robiłem, do rzeczy, testowałem to na Clio IV (malinowa) i Punto Evo (czarne). Największy problem miałem na Punto Evo, ponieważ co chwile przy polerowaniu wychodziły plamy, których nie dało się dotrzeć w żaden sposób, niestety na foto nie dało się tego uchwycić, na drugi dzień padało, to od razu sprawdzona została hydrofobowość i tu jest super efekt. Co do nakładania efekt oki, aplikator też dobrym, nic się z nim nie stało. Dziwne spostrzeżenie miałem też przy 50/50 że zrobiony kawałek jest hmm matowy itp, jednak po zrobieniu całego samochodu, akurat Clio IV, było widać efekt ładny, niestety mam fotki tylko z efektu hydrofobowości na Punto Evo ( resztę fotek gdzieś posiał telefon 😕 )

 

IMG_20181104_121859.jpg

IMG_20181104_121841.jpg

IMG_20181104_122741.jpg

IMG_20181104_122751.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...
  • Dystrybutor

Witajcie - jak trzymają się Wasze powłoki z Ceramic Wax? Ja (może) pamiętacie w ramach osobistej solidarności postanowiłem dołączyć do testów ze swoim samochodem. 3,5 miesiąca temu. Przez ostatnie 1,5 miesiąca nie miałem okazji na mycie, więc trochę się zapuścił. Wczoraj potraktowałem go samym bezdotykiem - na ręczne już nie miałem czasu. Obserwacje dwie: brud schodził naprawdę łatwo i po umyciu wrócił konkretny, wręcz zaskakujący połysk. Hydrofobowość mocno spadła, ale przed umyciem ręcznym nie chcę jej oceniać. Nie wiem, czy na fotce widać efekt, ale zrobiłem więc załączam. Zdaję sobie sprawę, że w Waszych oczach nie jestem obiektywny, więc tym bardziej z ciekawością zapraszam do Waszych ocen 🙂

Ceramic Wax 3,5 miesiaca.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No dobra, to w kwestii trwałości ostatni update z mojej strony. Auto dzisiaj przeszło pełne SPA - pianowanie, porządne mycie i widać jak na dłoni że Ceramic Wax nie jest już obecny. Zaszokował mnie @ADBL - przetrwał prawie 4 miesiące 😱

Generalnie auto nie jest dużo jeżdżone. Porusza się raczej tylko w weekendy. Jazda miejska albo mocno off-roadowa. Poniżej dowód finalny. Przypominam - po lewej @tenzi, po prawej @ADBL

 

DSC_0881.jpg.075595d44f2c52bcf8691ef71d6027d3.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Dzięki za update'y. Widzę, że hydrofobowość siadła. Pamiętając jednak o tym, że nie tylko ona potwierdza obecność zabezpieczenia fajnie, jakbyście podesłali jeszcze zdjęcie zrobione na sucho, pokazujące co z kolorem/połyskiem. @Strus - dasz radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Taka dygresja.

Ciężko stwierdzić też kiedy wosk znika - zima jest ciężka i długa. Trzeba by testy powtórzyć od nowego sezonu kiedy myje się auto co tydzień.

Jeśli ja swoje myłem ostatni raz w październiku i w tedy aplikowałem wosk, on mógł paść w grudniu popołudniu a mamy już prawie marzec, a może siedzi do dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.