Skocz do zawartości

Angelwax Enigma AIO


sadam55

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ktos mial przyjemnosc(lub nie przyjemnosc) pracowac z tym produktem? Kusi mnie, ale jest dosyc kosztowny, chodz jesli ma lezec tyle, ile podaje producent to chrtnie kupie.

 

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stosowalem ale troche o tym produkcie slyszalem,co ciekawe ponoc tnie na poziomie pasty cuttingowej 🤔 ale co do trwalosci zabezpieczenia to bym sie rewelacji nie spodziewal,producent przewiduje ok 3 miesiecy a wiadomo jak to jest z trwalosciami podawanymi przez producenta,producent przewiduje tez aplikacje reczna ale pewnie efekt bedzie inny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższy weekend będę pracował właśnie z AIO Enigma, a w ciągu prawdopodobnie tygodnia-dwóch zrobię obszerne porównanie/test najlepszych -moim zdaniem - AIO dostępnych na rynku (niekoniecznie naszym), w tym m.in. AIO Enigma.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Eidos71 napisał:

W najbliższy weekend będę pracował właśnie z AIO Enigma, a w ciągu prawdopodobnie tygodnia-dwóch zrobię obszerne porównanie/test najlepszych -moim zdaniem - AIO dostępnych na rynku (niekoniecznie naszym), w tym m.in. AIO Enigma.

Najczęściej AIO ma funkcję cleanera/cuttingu/glaze/seal/bonding agent*   - *niepotrzebne skreślić, a pozostałe w mniejszym lub większym stopniu

jeżeli można to do listy porównawczej proponowałbym też cleanery i primery.

 

AG SRP, AW Enigma AIO, Zymol HDC, Prima Amigo, VP Purple Passion, Essential/Essence, Blackfire Aio Polish, Megs

 

Wszystkie porównać pod kątem looku. (ewentualnie po wymyciu cięcia)

A wybrane z opcją seal dodatkowo pod kątem hydrofoby i trwałości.

 

Oczywiście to tylko podpowiedzi, ale zawsze lepiej przed testem niż po, zważywszy, że na półce masz duzy wybór produktów 😉 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@W1Michal - akurat lakier auta na ten weekend jest w prawie bardzo dobrym stanie, ale postaram się o 50/50.

@ghost - plan już mam praktycznie w całości ułożony i będzie to tylko porównanie/test typowych AIO. Essence pominę, bo jest już dobrze znany i ma swój własny temat. Na tapetę pójdą AIO od: Meguiars, AW, Blackfire, 3D Car Care i może dorzucę Carlack (chociaż też jest już kupę lat dostępny u nas). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, W1Michal napisał:

nie masz pod ręką czegoś troche zmeczonego ?   ;-)  byłby lepszy efekt

Ten zmęczony będzie właśnie następny 😉 I tam będzie trochę hardkorowy test AIO😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, W1Michal napisał:

masz może AF Tripple  w zanadrzu ? świetne AIO ciekawe jak wyjdzie w porównaniu

Miałem i po jednym, czy dwóch podejściach - sprzedałem. Nie urzekł mnie - ten produkt nie miał ani praktycznie żadnych właściwości ściernych, ani trwałości... Efekt optyczny też był - wg mnie - niespecjalny. Ot - taki produkt typu glaze z odrobiną wosku... Ale to tylko moje zdanie - wiem, że wielu użytkowników chwali sobie Tripple.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tomas22 napisał:

Eidos to król AIO 😜

😉 Oj tam, oj tam... Po prostu szukam tego "jedynego", na szybkie i skuteczne odświeżanie lakieru z jednoczesnym zabezpieczeniem. Nie zawsze chcę / mogę poświęcać więcej, niż 4-5 godzin na cały proces pracy przy lakierze (nie licząc mycia i dekontaminacji).  Przy AIO odpada mi etap użycia cleanera pod wosk/sealant (przy dodatkowym zabezpieczeniu woskiem/sealantem "kompatybilnym" z samym AIO), wymywania pasty i ponownego mycia auta po korekcie. Przy lakierach lekko/średnio sponiewieranych, gdzie dobre AIO akceptowalnie poprawia kondycję powłoki lakierniczej, oszczędzam sporo czasu (nawet przy położeniu na AIO dodatkowego zabezpieczenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eidos71 nie miałem nic złego na myśli 😁

Znam twoje podejście do tych produktów, śledzę twoje opinie co do tych produktów bo sam też lubię użyć AIO na szybkie akcje. 

Do tej pory najgorsze aio jaki używałem to te od ADBL. Na tą chwilę dla mnie Speed król ale zawsze zapomnę zabrać z domu Poxy 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Tomas22 napisał:

Na tą chwilę dla mnie Speed król ale zawsze zapomnę zabrać z domu Poxy

A najlepsze jest to, że 3D Car Care jest już dostępne w Polsce, za przyzwoite pieniądze !!! 

http://shiningcar.pl/pl/producer/3D Car Care/175/1/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepsze jest to, że 3D Car Care jest już dostępne w Polsce, za przyzwoite pieniądze !!! 
http://shiningcar.pl/pl/producer/3D Car Care/175/1/

Made my day too.
Poza czasem pracy AIO oszczędza tez klar na aucie ;-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ghost napisał:

nie znam marki 3d,  speed aio dużo tnie oprócz krycia? jak trwałosć sealantu?

3D Speed ma - wg mnie - bardzo dobre właściwości polerujące i potrafi usunąć ślady po papierze 2500 (maszyna DA 8 mm, polishowa gąbka). Jak trwałość samego Speed'a - nie wiem, gdyż nakryłem go woskiem 3D Poxy i usuwałem to zabezpieczenie siłą po ok. 3 miesiącach (miało się bardzo dobrze na aucie 24/7 pod chmurką). 

Ich past nie znam jeszcze, ale podobno najnowszy One jest rewelacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia "na gorąco", w trakcie pracy z AIO Enigma (zrobiłem na razie 1/3 auta - polerka DA skok 15, gąbki Nat i Royal Pads one step, cztery przejazdy na elemencie z lekkim dociskiem maszyny)😉: pastą pracuje się przyjemnie - nie chlapie, pylenie minimalne, właściwości polerujące przyzwoite, połysk po dotarciu przyzwoity - lepiej odczekać ok. 30 sekund przed dotarciem, niż zaraz po odłożeniu maszyny, gdyż jakoś łatwiej się dociera. I jest to pierwsze AIO, przy którego docieraniu lakier skrzypi pod MF 😉 Dosyć szybko zapycha pada. 50/50 nie wyszło - lakier jest w zbyt dobrej kondycji... Trzeba poczekać do przyszłego weekendu. Cdn...

Edit: w czwartek specjalnie zrobiłem "maz" Moonlightem na fragmencie prawego, tylnego błotnika. Do dzisiaj na pewno się utwardził. AIO Enigma usunął ten maz - 6 przejazdów przy mocniejszym docisku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel - obiecuję za tydzień porządne 50:50.

Kolejne spostrzeżenie dot. AIO Enigma: nie brudzi plastików, ani uszczelek. Jeśli w trakcie pracy pad zahaczy o tworzywo/uszczelkę, powierzchnia ta staje się jak potraktowana dressingiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.