Skocz do zawartości

Angelwax Enigma AIO


sadam55

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Pilny napisał:

jak w porówaniu 3D one do Enigmy wypada?

Dwa różne produkty. Enigma AIO to typowe AIO, a 3D One to pasta do one step.  3D One jest silniejsza i bardziej uniwersalna, jeśli chodzi o właściwości polerskie, ale jeżeli szukasz produktu do jednoetapowej poprawy kondycji niezbyt zmęczonego lakieru i jednocześnie chcesz go zabezpieczyć,  lub zagruntować pod powłokę / inny produkt z SiO2 w składzie, to polecam Enigma AIO - moim zdaniem jest lepszym produktem do takiego celu, niż CP Essence. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pilny napisał:

Testowałes również z padami buff shine?

Z Buff and Shine posiadam tylko ich pady Uro-Fiber - pracowałem tymi padami z AW Enigma AIO i jest to świetny duet (zresztą te pady pasują chyba pod każdą pastę, z wyjątkiem past typowo cuttingowych, gdyż (wg mnie) osłabiają własne możliwości takich past).

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sadam55 napisał:

Im bardziej agresywny i twardy pad zacxyna bardzo pylic

To pylenie nie jest silne i uciążliwe i (przynajmniej u mnie) nie zawsze występuje. Jeśli nie przegrzewam pasty i nie próbuję pracować tym AIO tak, jak typową pastą cuttingową/polishową (chodzi mi o ilość przejazdów i mocny nacisk na maszynę), pylenie jest naprawdę minimalne. Acha - na pylenie ma wpływ (tak, jak i w przypadku CP Essence) wysoka temp. otoczenia i zbyt duża ilość produktu na padzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sadam55 napisał:

Dokladnie jak piszesz. Z poczatku chcialem nim tak pracowac, ale teraz zmienilem system dzialania, pracuje jak typowym AiO i jest dobrze.

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
 

czyli po prostu nie starasz sie jej wypracowac do konca ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Czy tą pastą da się pracować na rotacji? Zasycha mi zaraz po rozprowadzeniu, przy impregnacji ONR udało mi się zrobić aż dwa przejazdy. Pylenie przeokrutne, pasta zaczyna się rolować, nie mam żadnego "sticky paint". 

K2 masner, pad adbl żółty (średni) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 29.03.2021 o 16:35, AudiBlask napisał(a):

Pylenie przeokrutne, pasta zaczyna się rolować

Takie rzeczy mi się działy w 2 przypadkach:

1. Za duże obroty + zbyt duży docisk.

2. Zapchany pad - tutaj przeważnie pojawiało się rolowanie pasty.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 29.03.2021 o 16:35, AudiBlask napisał(a):

Czy tą pastą da się pracować na rotacji? Zasycha mi zaraz po rozprowadzeniu, przy impregnacji ONR udało mi się zrobić aż dwa przejazdy. Pylenie przeokrutne, pasta zaczyna się rolować, nie mam żadnego "sticky paint". 

K2 masner, pad adbl żółty (średni) 

 

W dniu 19.08.2023 o 00:29, arczar napisał(a):

Podbijam powyższe pytanie, bo niedługo podobna "akcja" przede mną

 

14 godzin temu, yas napisał(a):

@Domel, co Ty na to (powyzej)?

Nie wiem, trzeba sprawdzić. Ja osobiście zacząłbym od pada karbowanego + niskie obroty. I krok po kroku, obszar po obszarze wyczuwać lakier, maszynę, pastę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.