Skocz do zawartości

Yato YT 82200 Dual Action


junioross

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Polecam maszyne na swoją spokojnie zalozylem bp 75 mm 😂 troche sie grzeje ale ogolnie jest bardzo fajna dla poczatkujacego i dla amatora detajlingu 😂

IMG_20190903_091945.jpg

IMG_20190907_134737.jpg

Kupilem bp 125 z evoflexa i stoczylem na 75 mm kreci sie normalnie pady zakladam z Adbla

IMG_20190819_131443.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam dzisiaj zamówiłem tą polerke będzie to moja pierwsza zabawa z takim sprzętem i chciałbym się zapytać jakie najlepiej dyski używać do tego oryginalnego Pada 150mm czy dyski gąbkowe 150mm będą dobre czy muszą być większe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, CiBeK napisał:

Witam dzisiaj zamówiłem tą polerke będzie to moja pierwsza zabawa z takim sprzętem i chciałbym się zapytać jakie najlepiej dyski używać do tego oryginalnego Pada 150mm czy dyski gąbkowe 150mm będą dobre czy muszą być większe? 

Na początek lekkie sprostowanie mylonych pojęć

dysk to synonim dysku wsporczego, backing plate, uchwytu, talerza oporowego, mocowania dla pada/gąbki/futra

 

pad najczęściej synonim gąbek polerskich

 

(Dla maszyn rotacyjnych spotyka się zintegrowane talerze z gąbkami).

 

Jeżeli masz talerz mocujący 150mm to szukasz padów z odpowiadającą średnicą rzepu. Całkowita średnica pada jest większa niż rzepu.

 

Rozmiar 150 jest mało praktyczny. Głównie sie nadaje do płaskich powierzchni.

Najpopularniejsze używane talerze mają 125 średnicy. Każdy producent po swojemu oznacza rozmiar padów, jeden podaje średnicę rzepu, drugi gąbki, a trzeci oba te wymiary. Np. dla mocowania 125 często mogą to być 135, 140, 150 albo 130/150.

 

Podsumowując zwracaj uwagę na rzep.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ghost dzięki za wyjaśnienie dzisiaj przyszła mi ta polerka bardzo fajnie wygląda widać solidna. Ma miękki start ale zdziwiła mnie jedna rzecz pb ma 150mm a pady tez mają 150 mm a mocowanie rzepa to 125mm więc na dobrą sprawę można do niej kupić 130/150 lub 125/150 Dobrze rozumiem bo mocowanie rzepa nie musi być na cały talerz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CiBeK@CiBeK

Bp powinien być odpowiednio wyważony pod daną maszyne. Maszyna aktualnie ma napewno wibracje, to BP źle dobrany może to jeszcze pogorszyć.  Aczkolwiek śmiało możesz rozmiar talerza dobrać na 125 pod pady 135

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że talerz można wymienić na mniejszy tylko mi bardziej chodziło o to że teraz mam 150mm i gąbki z zestawu też mają 150mm a rzep na gąbce oryginalnej ma 125 mm więc chodziło mi o to że w sumie można do kupować pady 130/150 albo 125/150 do mojego oryginalnego talerza 150mm bez wymiany talerza na 125mm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, CiBeK napisał:

Wiem że talerz można wymienić na mniejszy tylko mi bardziej chodziło o to że teraz mam 150mm i gąbki z zestawu też mają 150mm a rzep na gąbce oryginalnej ma 125 mm więc chodziło mi o to że w sumie można do kupować pady 130/150 albo 125/150 do mojego oryginalnego talerza 150mm bez wymiany talerza na 125mm 

nie można, nie montuję się gąbek  z mniejszym rzepem niż średnica talerza, 

od biedy można co najwyżej zamontować z większym rzepem, a najlepiej dedykowanym

 

 

więc do talerza 150 celujesz w gąbki np detailing mafia 165, lake country 165, nat 160, supershine 150/180, rupes 150/180

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha to dziwne że oryginalne gąbki dali z takim małym rzepem. 

Zamówiłem takie

https://allegro.pl/oferta/adbl-roller-one-step-da-150-175-25-pad-polerski-7856183606?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

myślałem ze rzep będzie miał 150mm a jest w sumie za duży bo ma aż 165mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, że wrzuciłeś te zdjęcia, będą przestrogą, że nawet fabryczne dobranie potrafi być złe jeżeli wykona się je w "chińskim stylu" 😉

 

Już tłumaczę, większa średnica gąbki od średnicy talerza zapewnia jakiś próg bezpieczeństwa pracy.  

Zauważ, że większość producentów nie robi gąbek o tej samej średnicy co rzep. są rozszerzane.

W przypadku jakiegoś nieszczęsnego dojechania do krawędzi, załamania, lusterka, krawędź gąbki jako najbardziej wystający element będzie elementem styku.

Gąbki trapezowe albo jak to ostatnio NAT nazwał w swojej nowszej wersji tj. slash są celowo ścięte żeby mogły krawędzią sięgnąć dalej.

 

I teraz wyobraź sobie, że chcąc dojechać do klamki zamiast gąbką przywaliłeś rozpędzonym twardym talerzem oporowym bo wystaje tyle samo.

Dlatego jak już potwierdziłęś obrazkowo, że masz talerz 150 podrzymuję wcześniejsze rekomendacje padów dedykowanych 😉

W dniu 19.10.2019 o 13:26, ghost napisał:

więc do talerza 150 celujesz w gąbki np detailing mafia 165, lake country 165, nat 160, supershine 150/180, rupes 150/180

PS  nie wiem jak działają te z ADBL, ale zamówiłeś poprawny/bezpieczny rozmiar 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowanie gąbek które są w zestawie, a posiadają one rzep mniejszy niż maszyna będzie powodowało obrywanie gąbki poza rzepem od strony maszyny.

Podobny problem z większym talerzem rozwiązałem przez zmniejszenie jego średnicy za pomocą pilnika i wkrętarki, nie zauważyłem aby miało to negatywny wpływ na pracę maszyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 15.05.2020 o 12:55, artur19937 napisał:

 

2 godziny temu, mugolina napisał:

 

Ten talerz pasuje: nr aukcji 7673140727, dobierzcie coś za 1,50 i będzie za 40 ze smartem 👌

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.