Skocz do zawartości

CarPlan Demon Wheels


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

475699d297afae315ef802312426354e_L_en.jp

Spoiler

 

 

Cytat

OPIS PRODUKTU

Uniwersalny preparat do czyszczenia wszystkich rodzajów felg samochodowych w tym chromowanych, aluminiowych, łączonych dwuczęściowych, a także kołpaków z tworzyw sztucznych. Aktywna formuła szybko i skutecznie usuwa zapieczony pył hamulcowy, brud drogowy, zabrudzenia z oleju i smaru.

 

Zaczynam test/prezentację budżetowego - obecnie sprzedawanego w biedronce za 14,99PLN - środka do czyszczenia felg.

Spoiler

2018-08-24_09.08.14.jpg


2018-08-24_09.08.20.jpg

 

Krótko i na temat a jak ktoś będzie zainteresowany to pociągnie relację i przedstawi swoje spostrzeżenia.

# Butelka jest masywna ale wygodnie się ją trzyma.

# Atomizer rozpyla substancję i lekko ją pieni.

# Zapach jest dość przyjemny - jakby borówka, porzeczka - w każdym bądź razie coś owocowego. Nie drażni nosa i przyjemnie się rozpyla na felgi.

# Produktem wymyłem też opony, ale nie robi on na nich żadnego wrażenia - to znaczy nie wyciąga brudu. Użyłem dwa razy na oponę i piana była biała.

    Z psikałem opony Shiny Garage Tire Cleaner i momentalnie zrobiły się brązowe. Jedyne do czego się nadaje to felgi.

 

Działamy:

Oto tygodniowy brud na felgach zakończony jazdą 25 km w deszczu:

2018-08-24_16.32.25.jpg


2018-08-24_16.32.30.jpg


2018-08-24_16.32.32.jpg


2018-08-24_16.32.42.jpg


2018-08-24_16.32.52.jpg


2018-08-24_16.33.03.jpg

Spoiler

2018-08-24_21_20_05-_Xn_View_-_2018-08-2


2018-08-24_21_20_34-_Xn_View_-_2018-08-2

 

 

Zaczynamy szczotkowanie frontów i wnętrza. Brud schodzi z łatwością.

Spoiler

2018-08-24_21_24_10-_Xn_View_-_2018-08-2


2018-08-24_21_25_04-_Xn_View_-_2018-08-2

 

2018-08-24_16.39.40.jpg


2018-08-24_16.39.44.jpg


2018-08-24_16.39.57.jpg


2018-08-24_16.40.15.jpg


2018-08-24_16.40.17.jpg


2018-08-24_16.40.20.jpg


2018-08-24_16.41.59.jpg

 

I tak cztery felgi. Efekt ? Jestem zadowolony. Ten rodzaj brudu zszedł bez problemu. Już widać, że produkt nadaje się do czyszczenia regularnego słabo zabrudzonych felg.

Jak czyści szczury i wielotygodniowy brud, osad, piach ? Zobaczymy - ale na pewno to pierwsze wrażenie zachęciło mnie do dalszych testów.

Jego przyszli konkurenci ? Np nowy nowy w moim arsenale CleaNOX z Proelite...

Spoiler

2018-08-24_16.33.45.jpg

...ale też stanie w szranki z Excede, Shiny Garage EF, CleanTech, Autoglym i innymi. Ciekawe czy ADBL, Funky Which, Detailer's Magic wydadzą kiedyś jakiś dedykowany Wheel Cleaner.

Dlaczego pytam ? Bo deironizerów staram się używać rzadko. Zauważyłem negatywny ich wpływ, przy częstym używaniu, na komponenty kół - czyli rdza, wżery, osad rdzawy - możecie wierzyć lub nie. Dlatego dobry wheel cleaner to dla mnie priorytet w arsenale. Chciałbym jeszcze kiedyś znaleźć produkt który na myjce ciśnieniowej doczyści felgę na błysk, nie pozostawiając chociażby minimalnego filtru. Bo róóóóóóóóżnie z tym bywa (często też zależy od strumienia końcówki myjki i ciśnienia...) 😉 

Spoiler

Coś w tym stylu:

2018-08-24_21_54_58-_Zdj_cia.png

Na pierwszy rzut oka wygląda na czyste ale test palca często pokazuje realia 😉

 

 

 

 

Podsumowanie:

Na razie chyba mało obiektywne bo felgi słabo ubrudzone ale: butelka, atomizer, zapach, rozpylanie, delikatna pianka, to domywanie tutaj - wszystko na plus.

Nie wykluczam, że produkt ten może nadawać się tylko do takiego słabego zabrudzenia - ale przynajmniej pierwsze wrażenie nie sprawia że wrzucę go teraz do kosza - może poźniej 😉 może nie 😉

Podobne wrażenie miałem na początku po tym biedronkowym deironerze, który koniec końców u mnie sprawdził się tylko do tak słabego brudu a na innych już nie podołał. W przypadku CarPlan pożyjemy zobaczymy 😉

Spoiler

 

 

#domeldetailinglaboratory #domeltestuje #domeltest #domelowefelgi #biedronkadetailing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z domywaniem bezdotykowym? Mnie to najbardziej interesuje, bo w lecie felgi brudzą się praktycznie tylko od pyłu, więc raz na jakiś czas deironizer, ale poza latem to więcej koła się brudzą od błota i wtedy nie ma sensu ich myć na 100% więc wolę dać jakiś zasadowy środek, który zmyje brud niż deiron, który ledwo zadziała, bo jest tak zalepiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

CarPlan było pierwszą poważną firmą produkującą kosmetyki samochodowe z jaką miałem do czynienia. Było to jakieś 8 - 9 lat temu:)

Miałem ich dwa produkty do felg: Demon Wheels i Wonder Wheels. Oba wspominam wyśmienicie - efekty były spektakularne. Używałem ich często bo o zabezpieczaniu felg wtedy jeszcze nie słyszałem i mogę powiedzieć że w dłuższej perspektywie, były bezpieczne dla felg. Wtedy do kupienia CarPlan był tylko na Allegro, dziś piszesz że jest nawet w Biedronce - czasy się zmieniają...

Ja również nie jestem zwolennikiem używania deironizerów na co dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Domel napisał:

Zauważyłem negatywny ich wpływ, przy częstym używaniu, na komponenty kół

cholerka ostatnio używam Shiny Garage Monster Wheel Cleaner + Gel , ma w sobie Irona bo krwawi , chyba sie trzeba przerzucić na cos łagodniejszego co regularnego cotygodniowego mycia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten SG wg producenta nadaje się do regularnego mycia felg 🙂 Ja go mam póki co i na razie nie widzę negatywnych efektów, inna rzecz, że zacisk mam do pomalowania, ale same felgi czy bębny z tyłu mają się bardzo dobrze 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ADBL, Funky Which, Detailer's Magic wydadzą kiedyś jakiś dedykowany Wheel Cleaner.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

To Wheel Warrior z ADBL nie jest do bieżącego czyszczenia felg ?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Adaszek96 napisał:

Ciekawe czy ADBL, Funky Which, Detailer's Magic wydadzą kiedyś jakiś dedykowany Wheel Cleaner.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Adbl nie ma czegos takiego ? Bylem swiecie przekonany ze jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, Adaszek96 napisał:

To Wheel Warrior z ADBL nie jest do bieżącego czyszczenia felg ?
 

No, nie @ADBL poprawcie mnie jeśli się mylę ale jak dla mnie to kwas:

Cytat

ADBL Wheel Warrior - jest kwasowym płynem do felg dzięki któremu z łatwością rozpuścisz brud, rdzę oraz inne osady na powierzchni Twoich felg. Posiada on wspaniały i intensywny, owocowy zapach.

Doskonale sprawdzi się przy okresowym myciu oraz podczas domywania felg przed zastosowaniem środka deironizującego ADBL Vampire.

Okresowe mycie a nie rutynowe 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sporo ludzi zapomniało o Valet Pro Bilberry, a to jest na prawdę dobry środek do mycia kół. Jako ze jest rozcieńczalny można go używać do zadbanych kół jak i do szczurów, w większym stężeniu przyzwoicie też czyści opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 25.08.2018 o 11:00, Eryczek napisał:

dziś piszesz że jest nawet w Biedronce - czasy się zmieniają...

Zobaczymy, ja się tylko obawiam, że może być "rozcieńczony" na potrzeby Biedry (jak np herbaty Lipton, chipsy Lays etc)  kilka razy i siła wymywania w porównaniu do tego co mialeś 10 lat temu będzie znikoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Dystrybutor
W dniu 25.08.2018 o 18:30, Domel napisał:

No, nie @ADBL poprawcie mnie jeśli się mylę ale jak dla mnie to kwas:

Okresowe mycie a nie rutynowe 😉

Kwasowe środki nadają się do rutynowego mycia, oczywiście używając ich zgodnie z zaleceniami producenta 🙂 Czy to kolegów z ADBL czy nasz Clean Wheel, czy innej firmy. Zasady radzą sobie z tłustymi zanieczyszczeniami, a kwasowe produkty lepiej z metalicznymi.

Polecam używać przy myciu 😉 Dobrze, jest użyć deironizera, kwasu oraz zasady (np. piana zasadowa, nie musi być dedykowany produkt do felg). 

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Mały update. Do mycia bezdotykowego - ciśnieniowego jeszcze nie dotarłem - ale trafił mi się "przyszły wkrótce" pacjent i postanowiłem sprawdzić te trzy produkty jak radzą sobie z błotem.

Szybki test - dla samego siebie - bez wchodzenia w szczegóły i emocjonalne rozkminy. Nie, wbrew pozorom nie jest to test lub reklama sponsorowana. Ja wiem że PA lub Karcher zrobią to samo - szybciej i lepiej - ale jak go nie masz pod ręką to co ? Ciśnienie z węża jest za małe.

Samą wodą i szczotką też można, ale po co ? Więc z nudów sprawdziłem sobie te dwa produkty.

Użyłem ProElite CleaNOX i CarPlan Demon Wheels - Krótki wniosek ? Oba płyny nie maja najmniejszego problemu z rozpuszczaniem zaschniętego błota i zmiękczaniem go a ciśnienie ze szlaucha i szczotka Mothers załatwiły sprawę.

Shiny Garage Pure Black Tire Cleaner 1:3 - wyczyściłem oponę na cacy.

Filmik tylko dla chętnych bo nie ma w nim nic szczególnego.

Spoiler

 

Zastanawiam się dlaczego na opakowaniu ProElite CleaNOX pisze ze do deironizer ?

shrug-house.gif

 

W tygodniu pojadę na myjnie i sprawdzę oba produkty bezdotykowo - bo wielu forumowiczów interesuje tylko to jaki będzie efekt po takim zabiegu bo wszelkie inne zabawy są pewnie bez sensu

(cierpliwości....)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.