Skocz do zawartości

Ozonator do samochodu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuje kupić jakiś w miarę tani i dobry ozonator. W domu 4 auta i wydawanie na każde ozonowanie 50 zł już mi się nie uśmiecha dodatkowo doszły problemy z zatokami i mam wybór albo zrezygnuje z jazdy włączona klimatyzacją lub przynajmniej raz w miesiącu będę ozonował wnętrze samochodu. Cena 200-400 zł. Proszę pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
W dniu 6.07.2018 o 20:34, markis80 napisał:

 

Witam

Potrzebuje kupić jakiś w miarę tani i dobry ozonator. W domu 4 auta i wydawanie na każde ozonowanie 50 zł już mi się nie uśmiecha dodatkowo doszły problemy z zatokami i mam wybór albo zrezygnuje z jazdy włączona klimatyzacją lub przynajmniej raz w miesiącu będę ozonował wnętrze samochodu. Cena 200-400 zł. Proszę pomóżcie

 

Polecić mogę sprzęt ze słynnego portalu aukcyjnego z chin 20 gram ozonu za 390 zł ( w tym zawiera sie koszt podatku VAT który trzeba zapłacić przy większych zakupach). W porównaniu do półprofesjonalnych zakładów zajmujących się ozonowaniem ten sprzęt można zaliczyć do profesjonalnych. Mialem ten sam problem co ty, koszty ciągłego ozonowania, zwróciło sie po ośmiu samochodach, trzeba dodać ze jak juz masz ten sprzęt to ozonujesz częściej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy za ile oraz jakie dostaniesz plytki generujace. 

W tum co mam jest zainstalowane 2x10 gram

Do tego jakas bezpieczna obudowa, lutownie( musi być porządnie wykonane bo z tego co slyszałem bo potrafi temperatura rozpuścić luty w tych mocniejszych plytkach.)

Do tego jest timer do odliczenia czasu

Zależy co kto lubi ,można przy mniejszym budżecie wymęczyć podobne wartości ale myślę że nie będzie to kolosalna różnica cenowa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sobie uświadomić że samo ozonowanie nie do końca załatwia sprawę odgrzybiania, a jeśli, to na krótko.Sam stosuje ozonowanie plus porządna chemia od Tunapa.Wtedy dopiero jest robota porządnie zrobiona i nie na miesiąc czy kwartał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez posiadam z chin 2x10 g ozonu, z czego tylko jeden dziala. Zapłaciłem za niego około 150zl plus jakies oplaty bodajże cło. Na jednej z płytek tworzyło się jakby zwarcie i dostałem pełen zwrot :D dziala bardzo dobrze.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pierwsza sesja 15min.Przerwa na wietrzenie i druga 15min powinno wystarczyć, dłużej nie ma sensu z powodu braku tlenu w aucie.Nie zapomnij o chemii bo samo ozonowanie jak śmierdzi nie wystarczy na długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 10g w ten sposób jest ok, ale spomagam to profesjonalną chemią i wtedy nik się nie skarży.

Sam ozon to zabieg na tydzień~ 3tygodni i smród wróci.

U mnie kompleksową usługa to ozon+pro piana+tunap na zmycie resztek grzybów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, paperson napisał:

Jeśli czuć przykry zapach, to trzeba zlikwidować jego źródło :-)

Nie trzeba być docentem aby do tego dojść.Źrodło zawsze tkwi w chłodnicy klimy (parowniku).Tam się osadza wilgoć + częste zmiany temperatury i gotowe.Jeszcze jak ktoś trzyma auto szczelnie zamknięte dłuższy czas - mało jeździ i nie wymienia filtra przynajmniej raz na rok=warunki idealne do zagrzybienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źrodło zawsze tkwi w chłodnicy klimy (parowniku).Tam się osadza wilgoć + częste zmiany temperatury i gotowe.

W każdym aucie jest on w tym samym miejscu? Nigdy tego nie robiłem a z ciekawości bym sobie wyczyścił ale nie wiem jak to wyglada


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze ją masz za filtrem kabiny ewentualnie za filtrem i wiatrakiem.

Jak się dostaniesz do filtra będziesz widział.Tylko delikatnie bo to cienkie blaszki ma.

Co to z auto i rocznik to podpowiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze ją masz za filtrem kabiny ewentualnie za filtrem i wiatrakiem.
Jak się dostaniesz do filtra będziesz widział.Tylko delikatnie bo to cienkie blaszki ma.
Co to z auto i rocznik to podpowiem?

Pajero iv 2010, yariska II, Lexus GS 2014
Yaris III widzialem na YT podejrzewam ze II ma podobnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich tych autach jest podobnie.Filtr za schowkiem a pod lub nad nim wiatrak i parownik więc dostęp do niego kiepski.Jedynie wężykiem z chemią między łopatki wiatraka aby go minąć i ogień.Nie pamiętam jak w Toyocie ale w Maździe łopatki wiatraka bardzo ciasne i minąć je nie jest prosto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich tych autach jest podobnie.Filtr za schowkiem a pod lub nad nim wiatrak i parownik więc dostęp do niego kiepski.Jedynie wężykiem z chemią między łopatki wiatraka aby go minąć i ogień.Nie pamiętam jak w Toyocie ale w Maździe łopatki wiatraka bardzo ciasne i minąć je nie jest prosto.

Ok, bedziemy próbować - Dzieki za naprowadzenie :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dokopię trochę temat. Mam pytanie odnośnie przeliczania czasu działania do objętości pomieszczenia, w którym taki ozonator pracuje. Jak prawidłowo to obliczyć ile takowy ma pracować w aucie a ile np. w pokoju 15m2 ? Bo z tego co mi wiadomo zbyt długa praca takiego urządzenia też nie jest wskazana. Ktoś z Was ma wiedzę na ten temat ? Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zbyt długa praca przy ogólnie dostępnych ozonatorach czyli od 0,4~20g/h nie jest szkodliwa bo i tak ozon na szybki czas rozpadu ok.30min.

Ja przykładowo ozonuje duże auto 2x po 15min. przy 10g/h.

Przy okazji zabija wirusy w tym corona virus.

Zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt długa praca przy ogólnie dostępnych ozonatorach czyli od 0,4~20g/h nie jest szkodliwa bo i tak ozon na szybki czas rozpadu ok.30min.
Ja przykładowo ozonuje duże auto 2x po 15min. przy 10g/h.
Przy okazji zabija wirusy w tym corona virus.
Zapraszam.
Skąd pewność, że zabija koronawirusa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.