Skocz do zawartości

Ozonator do samochodu


Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś z was ma generator z alliexpres
Mam takowy. Właśnie rozmyślam nad zmianą obudowy na coś bardziej estetycznego bo teraz włożony w obudowę od zasilacza komputerowego

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądaj tv.Wyrażnie to mówili.

10 godzin temu, gromog napisał:
20 godzin temu, Vujek napisał:
Zbyt długa praca przy ogólnie dostępnych ozonatorach czyli od 0,4~20g/h nie jest szkodliwa bo i tak ozon na szybki czas rozpadu ok.30min.
Ja przykładowo ozonuje duże auto 2x po 15min. przy 10g/h.
Przy okazji zabija wirusy w tym corona virus.
Zapraszam.

Skąd pewność, że zabija koronawirusa?

Na tvp info o tym mówią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Djmatiii61 napisał:

Jak wam się sprawują ozonator z alliexpres 

Bardzo dobrze. Na światelka.pl swego czasu rozbierali "rodzime" ozonatory, przez producentów uznawanych za jedyne oryginalne w porównaniu z tymi z alliexpress... Okazywało się, że wnętrzności te same tylko ubrane w ładne obudowy z naklejkami. 

Poza ceną nie widzę różnicy w działaniu pomiędzy handmade a składakiem firmowym...tym bardziej, że samemu można złożyć identyczny bo ładne i dedykowane obudowy do ozonatorow można kupić w sieci.

Wyczytałem, żeby co jakiś czas, przy intensywnym użytkowaniu przemyć płytki izopropanolem... rzeczywiscie, po myciu trochę lepiej świecą 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, grzała napisał:

Bardzo dobrze. Na światelka.pl swego czasu rozbierali "rodzime" ozonatory, przez producentów uznawanych za jedyne oryginalne w porównaniu z tymi z alliexpress... Okazywało się, że wnętrzności te same tylko ubrane w ładne obudowy z naklejkami. 

Poza ceną nie widzę różnicy w działaniu pomiędzy handmade a składakiem firmowym...tym bardziej, że samemu można złożyć identyczny bo ładne i dedykowane obudowy do ozonatorow można kupić w sieci.

Wyczytałem, żeby co jakiś czas, przy intensywnym użytkowaniu przemyć płytki izopropanolem... rzeczywiscie, po myciu trochę lepiej świecą 😉

A czy masz link gdzie można kupić obudowę do generatora , czyli można kupić z alliexpres generator 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad rok temu zakupiłem ozonator z ali. Zapłaciłem za niego około 160 zł. Przy przesyłce zostało naliczone cło. Nie pamiętam ile ale wydaje mi się że coś w okolicach 50 zł. Był to ozonator z dwoma generatorami po 10g. Gdy go odebrałem okazało się że jeden z generatorów jest uszkodzony tj. Robiło się jakieś zwarcie na płytce. Wysłałem nagranie o co chodzi dostałem pełny zwrot za zakup. Więc zakupiłem ozonator za cenę cła. Jeśli chodzi o działanie, sprawuje się bardzo dobrze. Wyozonawal już ponad 10 samochodów oraz kilka pomieszczeń. Gdybym teraz miał zamawiać kolejny napewno nie wybrał bym jakiegoś z Polski za 2 razy większa cenę tylko dalej zamawiał z ali.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, chudy2355 napisał:

Ponad rok temu zakupiłem ozonator z ali. Zapłaciłem za niego około 160 zł. Przy przesyłce zostało naliczone cło. Nie pamiętam ile ale wydaje mi się że coś w okolicach 50 zł. Był to ozonator z dwoma generatorami po 10g. Gdy go odebrałem okazało się że jeden z generatorów jest uszkodzony tj. Robiło się jakieś zwarcie na płytce. Wysłałem nagranie o co chodzi dostałem pełny zwrot za zakup. Więc zakupiłem ozonator za cenę cła. Jeśli chodzi o działanie, sprawuje się bardzo dobrze. Wyozonawal już ponad 10 samochodów oraz kilka pomieszczeń. Gdybym teraz miał zamawiać kolejny napewno nie wybrał bym jakiegoś z Polski za 2 razy większa cenę tylko dalej zamawiał z ali.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki bardzo a jaki czas dajesz na ozonowanie auta takim 20 g /h  

Chyba kupię z alli zobaczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy brałem że strony producenta koronaozon dopasowując pod ilość generowanego ozonu. Producent ten zaleca ozonowanie takim generatirem 60 minut. Czy mało , czy za dużo ciężko mi to stwierdzić. Narazie brak jakichkolwiek negatywnych skutków ;)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chudy2355 napisał:

Czasy brałem że strony producenta koronaozon dopasowując pod ilość generowanego ozonu. Producent ten zaleca ozonowanie takim generatirem 60 minut. Czy mało , czy za dużo ciężko mi to stwierdzić. Narazie brak jakichkolwiek negatywnych skutków 😉

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Podaj link jaki masz generator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Djmatiii61 napisał:

A czy masz link gdzie można kupić obudowę do generatora , czyli można kupić z alliexpres generator 

https://sklep.avt.pl/category/obudowy?filter=1 uniwersalne w róznych rozmiarach.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2940998.html dedykowane

albo walizke narzędziową z PP... łatwa w wykonaniu otworów (a to że niektórzy twierdzą że nie wolno bo ozon "zjada" tworzywa... nie w takich stęzeniach)

osobiście wykorzystałem obudowę po popsutej spawarce inwerterowej... miałem od razu mocny wentylator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj link jaki masz generator
Kupowałem go ponad 1.5 roku temu. Aukcji już nie ma. Ale.moj jest identyczny jak ten tylko inne płytki mam te podłużne.

#Aliexpress 148,71 zł 47%OFF | 220 V/110 V 20g ceramiczny Generator ozonu ozonu podwójne zintegrowane długa żywotność płyta ceramiczna ozonizator oczyszczacz wody i powietrza
https://a.aliexpress.com/_BT30KF

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Djmatiii61 ja brałem od tego sprzedawcy
#Aliexpress 69,24 zł 47%OFF | Generator ozonu ATWFS 220v 10g oczyszczacz powietrza w domu Ozonizador Ozonator filtr powietrza Mini Ozon Generator ozonizator sterylizacji zapach
https://a.aliexpress.com/_BOTyXd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości co do ozonowania, jak to robicie zazwyczaj? 
Silnik włączony/wyłączony, klima włączona/wyłączona, bieg szybki/wolny?
Obieg zamknięty, klimatyzacja wyłączona, co do uruchomionego auta to zależy, jak na włączonym zapłonie nadmuch działa to auto nie odpalone, filtr kabinowy usunięty, nadmuch mocniejszy.
Pozdrawiam
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, peciu napisał:

Obieg zamknięty, klimatyzacja wyłączona, co do uruchomionego auta to zależy, jak na włączonym zapłonie nadmuch działa to auto nie odpalone, filtr kabinowy usunięty, nadmuch mocniejszy.
Pozdrawiam

Dokładnie.

Trzeba tylko uważać z zapłonem i dmuchawą, żeby potem pacjent odpalił 😉

I bardzo ważne... im chłodniej tym więcej ozonu powstaje... Zawsze z uśmiechem patrzę jak serwisy czy myjnie w lato w słońcu ozonują.

Co do filtra zdania są podzielone czy wyciągać... Jak łatwo wydłubać to zawsze ułatwi przepływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.