Skocz do zawartości

Karcher OC3 - Mobilna Myjka Terenowa


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Witam i pozdrawiam w moim kolejnym "kontrowersyjnym" teście narzędzi pomocniczych w detailingu 😉

Dziś w programie: Karcher OC3 - Mobilna Myjka Terenowa

2018-06-30_20_43_41-_NOWA_MOBILNA_BATERY

Strona producenta: LINK

Specyfikacja techniczna: LINK

A teraz do rzeczy 😉 Zapytacie pewnie: "ale po ch** ? ". Cel był całkiem inny. Prowadzę dość aktywne kempingowo/namiotowe życie i uznałem, że tego typu

"akcesorium" wpasuje się w nasze rodzinne potrzeby 😉 ( Notabene mam nadzieje do zobaczenia @Pajkow Sierpniu w Gródku Nad Dunajcem 😉 )

Przykładowe zastosowania:

https://www.youtube.com/watch?v=afz3cnoQKHY

https://www.youtube.com/watch?v=wahnBcOcads

Ponieważ jestem człowiekiem, który lubi wyzwania i rzeczy nie standardowe postanowiłem sprawdzić jak to urządzonko wykorzystać w detailingu, garażu, ogrodnictwie etc 😉 Mój opryskiwacz ręczny Marolex 12L też daje radę przecież, ale targać to na kamping ? eeee 😉

Mój szybki "detailingowy" test, prezentacja:

https://www.youtube.com/watch?v=eNAvW7ljClo

+ lekkie, poręczne urządzenie

 

+ posiada dodatkowy wężyk który można podłączyć do "nieskończonego" źródła wody 😉

+ działa spokojnie 20 minut. Napełnialiśmy go z Juniorem około 10 razy po 4Litry i dalej nie pokazywał oznak wyczerpania.

+ spokojnie radzi sobie ze spłukiwaniem piany

+ spokojnie radzi sobie z myciem kół

+ spokojnie radzi sobie ze spłukiwaniem małego auta

- cena prawie 620 PLN w wersji standardowej.

+/- Myślę, że w desperackim warunkach i 25 litrami wody można by wymyć lekko ukorzone auto.

 

I to tylko z mojej strony 😉 Jeśli ktoś ma podobne outdoorowe zainteresowania rodzinne jak ja - nie zastanawiać się, brać 😉

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam również w swoim arsenale tego karchera i powiem, że zabezpieczone auto śmiało można takim sposobem umyć na dwa wiadra. Fajna alternatywa na wszelkich wyjazdach :) jak i na szybkie akcje do bieżącej pielegnacji

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...
  • Moderator
19 minut temu, david2888 napisał:

@Domel jakies wnioski, analizy po dłuższym czasie ? 

Super sprawa campingowa. Jedzie ze mną na każdy wyjazd. Bez problemu myje felgi i karoserię (mycie lakieru to trochę inna bajka bo długo to trwa - ale doraźnie super). Jedyni minus, że trzeba po wodę latać. Ale ma przyłącze do beczki i można ciągnąć wodę z dużych zbiorników.

Ciśnienie jak na takie małe akumulatorowe urządzenie - też całkiem całkiem - jak przyłożyć rękę do lancy do czuć ostre mrowienie - czyli skóra dostaje "skurczu". Wiadomo nic nie zastąpi normalnej myjki, ale jako wyjazdowe albo campingowe urządzenie - super. Jestem bardzo zadowolony.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

@Domel
https://www.narzedzia.pl/myjka-cisnieniowa-greenworks-gdc40,77949.html?origin=prodlisting&gclid=EAIaIQobChMIk9WNze7l5gIViYSyCh3vBQhHEAQYASABEgKtsfD_BwE

W listopadzie moglem kupic ten sprzet w UK razem z bateria. Cena ok 470 zl.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
6 godzin temu, Qukie napisał:

KURDE czemu mi to pokazałeś ? Draniu 😄

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
  • 6 miesięcy temu...

Odgrzebię temat bo nabyłem tytułową myjkę Karcher OC3 i jestem już po dokładnie 3 jej użyciach na swoich samochodach więc mogę co nieco od siebie wrzucić.

Kupiłem ten sprzęt w jednym, bardzo konkretnym celu - aby robić prewasha w zimie przed myciem rinseless, z założenia chodziło mi o dolne partie auta i koła.

Ale po kolei.

1. Na pierwszy ogień poszła ubrudzona w piachu, soli i błocie pośniegowym Micra mojej żony, która w praktyce  niemal od nowości jest myta wyłącznie rinseless co tydzień.

Nalałem sobie 4l wody do zbiornika OC3, potem dolne partie drzwi (połowa wysokości około), błotników. zderzaków, progi, oraz tylną klapę potraktowałem Kochem GS w stężeniu 1:20. Zostawiłem na kilka minut, po czym spłukałem apc - wszystko świetnie wymyte i domyte - poradziła sobie bez większego problemu, 4 litry wody wystarczyły na ten cel. na styk

2. Z kolejnymi 4 litrami wody zrobiłem koła - najpierw oprysk kół Koch GS 1:10 i szczota a następnie spłukanie - wszystko super spłukane, 4 litry znów w tym celu wystarczyły.

3. Trzecia próba była przeprowadzona na Hyundaiu, ale tym razem postanowiłem wytestować myjkę na większej powierzchni auta. Standardowo oprysk z GSa 1:20 poszedł na całe auto, oprócz dachu, ponieważ obawiałem się że z dachu pozostałości apc będzie trudno ściąnąć tą myjką. Do spłukania GSa użyłem w sumie około 10l wody, dodatkowe 2l poszły na opłukanie samą wodą dachu. I po raz kolejny byłem mega zadowolony z efektów działanie tej myjki, ciśnienie niby tylko 5 bar, ale naprawdę daje radę.

Reasumując, jestem mega zadowolony z tej myjki. Coś czuję że będę od teraz rzadkim gościem na bezdotyku 🙂 Szczerze polecam ten sprzęt, dla kogoś, kto z różnych względów nie ma możliwości korzystania z myjki wysokociśnieniowej.

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
22 godziny temu, powerf napisał(a):

Tak, staram się przy tym aby woda nie wylewała się poza moje miejsce parkingowe 🙂

OC3 jest super - używam regularnie od 2018. Idealna na kamping i do garazu.

Teraz na grubsze zimowe akcje przerzuciłem sie na gardenę. Zrobie osobny dział wkrótce 🙂

2022-12-22-19-25-38.jpg


2022-12-22-20-35-37.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.