Skocz do zawartości

Audi A3 Candy White 2009 - niby OK, jednak...


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Poniżej przedstawiam relację z prac nad samochodem którym porusza się na codzień Mama - Audi A3.
Samochód z 2009r, w momencie zakupu miał 2 lata i 60kkm; obecnie przebieg wynosi...103kkm. Technicznie samochód w perfekcyjnym stanie; wizualnie - już gorzej.
Lakier to biały akryl - Candy White - bardzo łatwy w utrzymaniu na codzień - to pewno dlatego tak długo wyglądał świeżo, skutecznie maskując wszelkie rysy.
Przy okazji majówki postanowiłem go trochę ogarnąć.

Użyte środki:

Dekontaminacja:
- Prickbort,
- ADBL Vampire Liquid,
- APC ExCeDe;

Mycie zasadnicze:
- szampon Sonax;
- Fluffy Dryer,

Szyby:
- Tenzi Czysta Szyba,
- Rain-X;

Opony:
- ExCeDe Tyre&Rubber Cleaner,
- Sonax żel do opon;

Wnętrze:
- APC ExCeDe,
- pędzelki silikonowe, gąbkowe,
- Nielsen Finesse;

Skóra:
- Zestaw Tenzi Detailer (Czysta Skóra + Skóra Impregnacja),
- szczoteczka Shiny Garage;

Zabezpieczenie lakieru:
- powłoka Mr Fix 9H.

Tak wyglądał na wejściu - niby nieźle, jednak nie tak jak być powinno...

YzckzRQ.jpg

I8PcHMN.jpg

pcipTlv.jpg


Powód dla którego uważam koty za zło wcielone... 

VPaDGI9.jpg


Trochę smoły w dolnych partiach drzwi:

mqRKpjh.jpg


Audi jednak nie ma szczęścia do zwierząt - tym razem ślady po psie (Spaniel) który czasami nie czekał aż ktoś wysiądzie z auta i wyskakiwał łapami na drzwi ;/

HexmLg4.jpg


We wnętrzu też słabo - niby OK, jednak z bliższa widać niedociągnięcia lokalnych myjni:

B60VdIr.jpg

rFoJFRY.jpg

6MdKwO8.jpg

BwWBUHK.jpg

6woNQxB.jpg

rdLWK6f.jpg


Mentalność lokalnych myjni - z grubsza, dobrze jest, 45zł proszę... ;/ "utłuszczona kierownica? Pani, skóra ma się błyszczeć":

4XWni06.jpg

ZlhPDVw.jpg


Strona pasażera - uznawana zwykle na czystą, że auto jest posprzątane itd:

X8H0Qxi.jpg

GB324Qt.jpg


Włącznik świateł:

ouipeLN.jpg


Kratki nawiewu - pełno kurzu:

Kdtr7xN.jpg


Bagażnik - skrzynki, skrzyneczki, oczywiście wszystko potrzebne :)

wyOPw75.jpg

hRzV4m9.jpg


Wlew paliwa:

eapxxuz.jpg


Jeszcze raz rzut oka na całe wnętrze:

wNrig8v.jpg

Dobra - pogoda dopisuje, zatem rozpoczynam pracę na zewnątrz:

ORkZpJQ.jpg


Wyciągam dywany, szybka ocena sytuacji - odkurzamy; pranie podłogi następnym razem:

8flzYhL.jpg


Na czas prac odkurzone dywaniki trafiają do odkurzonego bagażnika:

7hOxfQu.jpg

Po odkurzaniu:

aths3QM.jpg

BWrxRmZ.jpg

RWOZyxk.jpg

OiXBs6h.jpg


Czas na szyny i dźwignie foteli:

osavtAW.jpg

yK4D7Bl.jpg

QUKXoEk.jpg

SCP8RQ7.jpg

AmD1iVw.jpg


Podstopnice oraz pedały - plan ten sam - APC ExCeDe 1:10 plus silikonowy pędzel + naczynie o niedetailingowych korzeniach :))

5ZPhOtb.jpg

Vy4FcDm.jpg

bGIZErh.jpg

Qu7Ko0a.jpg

q5Ah1Tn.jpg


Przy okazji porządków odnalazłem te obłędne zawieszki zapachowe od Auto-Special Kraków - jedne o zapachu mydła marsylskiego; drugie (jeszcze lepsze) - drzewno-żywiczne:

ZuFBTSX.jpg


Przenosimy się na drzwi:

fvVcPTu.jpg

SbacZ4H.jpg

P8VliS6.jpg


Po wysuszeniu:

JQnVfIi.jpg

odh5BzM.jpg


Następny krok - kokpit, tunel środkowy:

RyANAhq.jpg

b7woiaL.jpg

iiygeTz.jpg

gSsYuw5.jpg

cRXuFHo.jpg

jVoZ615.jpg


Uzyskany rezutlat:

4Kho4Ms.jpg

BajkfB7.jpg


Na czyste tworzywa nakładam Nielsen Finesse - podoba mi się jego satynowe wykończenie:

W4JqJnc.jpg

wbfOpyN.jpg

YiDs2RU.jpg


Zabieram się za skóry - tłuste, błyszczące - lokalni uznali że "tak ma być" zatem nic z tym nie robili ;/
Do prac zastosowałem zestaw od Tenzi Detailer + szczotka do skór Shiny Garage:

Lez7hu3.jpg

Uzyskane 50/50:

N08CIc4.jpg

cZn0Q0v.jpg

escrvKu.jpg

mCX4vCd.jpg


Przed:

jYkXPGX.jpg


Po:

0PPtIlS.jpg

v7I6Q7O.jpg

pBDbFHG.jpg


W trakcie konsweracji skór niestety rozpadł się aplikator dołączony do mleczka Tenzi:

UGQGOcl.jpg

Uzyskany rezltat - przyjemny półmat, skóra stała się bardziej miękka:

kAj1AAO.jpg

77XFvLW.jpg

Zamykamy wnętrze - przechodzimy do nadwozia - odsmalanie Prickbortem, do tego ADBL Vampire Liquid oraz APC 1:10 do mycia zakamarków:

GwqjhqN.jpg

hpi83bZ.jpg

Nadwozie umyte szamponem Sonax - zampon Tenzi Detailer nadal trochę kropelkuje :)

uuKIRfW.jpg

Do mycia opon zastosowałem roztwór 1:10 ExCeDe Tyre&Rubber Cleaner:

fAULbjQ.jpg

RzzjHQh.jpg

Pędzelkuję zakamarki (pędzel + roztwór APC ze studenckiej menażki :P )

atFuvxI.jpg

uRPiBz2.jpg

C0SeNPY.jpg


Komora silnika - do ogarnięcia po zbliżającym się serwisie na 105kkm - póki co przemyłem jedynie pas przedni roztworem APC 1:10:

1Uu2c1Q.jpg

dV7N06F.jpg

3vO6WMp.jpg

B01oBlT.jpg


Jeszcze raz mycie, płukanie, szuszenie Fluffy'iem:

0d2xggV.jpg


Auto dodatkowo przedmuchane sprężonym powietrzem - następnie powrót do garażu i oklejanie listw/uszczelek:

nzoDCWN.jpg

gL9qKCD.jpg

6XjAjH4.jpg

Oględziny stanu lakieru:

goP4HSt.jpg

8NeyLfE.jpg

FB3DQc1.jpg

3IRvBos.jpg

hO4YWnZ.jpg

Początkowo próbowałem pracować maszyną DA + Sonax EX 04-06 + biały, twardy pad:

cKiyK0r.jpg

Po kilku przejazdach ufekt nie był jednak zadowalający, dlatego też zmieniłem pastę na Sonax Cutmax:

fV5TsXX.jpg

Rysy zaczynają schodzić:

Jmd5Xri.jpg

yOOVCX7.jpg

Błotnik gotowy, czas na drzwi i na rysy po psie:

zTJOliE.jpg

flUnAHL.jpg

Kilka zdjęć elementów po cięciu Cutmax'em i wykkończeniu EX 04-06 na czerwonym padzie:

5LlfAWS.jpg

2cy0NZE.jpg

dztCIO3.jpg


Polerowanie kloszy lamp - małe 50/50:

xdyxMLb.jpg

Do mycia szyb użyłem płynu do szyb Tenzi (z atomizerem z ADBL - ten od Tenzi rozpadł się przy próbie pierwszego użycia):

wqpHw05.jpg

FcQbBVf.jpg

Do zabezpieczenia szyb użyłem Rain-X:

Tuz8cdL.jpg

0350DOg.jpg


Do konserwacji opon zastosowałem żel do opon Sonax:

nWTVVM2.jpg

z2oJTev.jpg

I powrót na garaż - zabezpieczamy lakier:

AaHryco.jpg

Powłoka już czeka, w międzyczasie odtłuszczam lakier IPA; następnie kłade dwie warstwy powłoki w odstępie około godziny:

6AccWBv.jpg

3XeH3nf.jpg

Finał:

k70Ey44.jpg

a1uqlWh.jpg

xHesfLC.jpg

I6DMov0.jpg

KRKw1jx.jpg

6Xq7oAB.jpg

TapEXm9.jpg


Dziękuję za uwagę, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

@vangsta auto wyraźnie odżyło :good: Wreszcie ktoś "wiarygodny" będzie śledził wytrzymałość tej powłoki na całym aucie :) A propos, kładłeś ją również na plastiki zew. i uszczelki drzwi? Nic nie piszesz o zabezpieczeniu tych elementów :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super odświeżenie, sporo pracy - szucuneczek.

 

Zauważyłem, że Tenzi chyba we wszystkich swoich produktach daje słabe spryskiwacze, a wspomniana przez Ciebie gąbka identycznie rozpadła mi się od zestawu w z woskiem ceramicznym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paperson uszczelki zabezpieczone standardowo silikonem z Wurth'a; dziś pojechałem na bezdotyk (BTW, u Was też tak pylą drzewa? Auto po dniu parkowania pod chmurką jest całe żółte):

A6FYQLI.jpg

Kt0M588.jpg

c26Ce7s.jpg

mrLUQNB.jpg

Zrzut wody bardzo dobry, po przejechaniu dosłownie kilometra-dwóch auto nie wymagało żadnego dodatkowego suszenia. 

Kropelki też ok - mam bezpośrednie porównanie z Sonax Polymer Netshield który kropelkuje jak zły - coprawda są to nieco inne preparaty ale w zbliżonej cenie, zatem porównam sobie oba środki pod względem trwałości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, vangsta napisał:

BTW, u Was też tak pylą drzewa?

Spróbuj potrząsnąć drzewem i zobacz ile pylu poleci, potem przejdź się na pobliskie pole i potrząśnij jednym krzakiem rzepaku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@astra_garage bo tak go nakleiłem - był czas gdy emblematy s-line ginęły co tydzień z auta:/ a że właścicielka auta ma widok z pracy właśnie na lewy przód auta, postanowiliśmy go nakleić właśnie po lewej stronie przy użyciu kleju do szyb. 

Podobnie zwróć uwagę że fabrycznie boczne emblematy S-line są mocowane bliżej środka błotnika - uważam że lepiej wyglądaja gdy są umiejscowione  w rogu, na wzór Peugeota GT-line - tak też je nakleiłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Raffer maszyna to DA Eurotec; co do samej chemii - ostatnio coraz częściej bywam zagranicą i widzę jak popularny potrafi być tam Sonax/Nigrin i jak dobre rezultaty można osiągnąć nie płacąc wiele. Sprawdź kanał MX Nowicki na YT, bardzo pochlebnie wypowiadano się tak na temat pasty polerskiej EX04-06. 

@towi tak, powłoka kupiona na Aliexpress - po uwzględnieniu promocji Sprzedającego oraz kuponu 4$ powłoka kosztowała mnie... około 15zl :) mowa o tej z banderolą, z dobrym feedbakiem Kupujących, także naszych rodzimych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vangsta, docieranie powłoki było niemal bajecznie proste? Najpierw wilgotna MF, potem zaraz sucha? Czytałem dzisiaj, że Zibiemu szło ciężko i teraz w sumie zastanawiam  się czy nie trafiłem jakiejś podróbki bo przecież było łatwo, a jak łatwo to właśnie tak się kojarzy :):):)

Poza tym szacun za robotę, efekt na propsie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyjemnością przeczytałem i obejrzałem relację.
Świetna.
Na dodatek zauważyłem że stosujesz niestandardowe wręcz (mniej popularne) środki.
Nielsen do wnętrza, budżetowy Tenzi na skórę, sonax'y.
Fajnie ;-)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ronin78 sprawa wygląda tak: jakkolwiek zdaję sobie sprawę że chemia a'la Zymol/Lederzentrum to naprawdę ekstraklasa, tak jednak moja budżetowa chemia dowodzi że ona również potrafi być dobra (po odpowiedniej selekcji, rzecz jasna). 

DA Eurotec - wiadomo, to nie Rupes, jednak trochę chęci i będzie ok;

EX 04-06/Cutmax - może nie Koch/Menzerna ale skoro daje naprawdę dobry efekt to czemu nie? 

Tenzi - skoro dobrze czyści skórę, a pełny zestaw kosztuje niewiele, wybór jest prosty. 

Szczytem Januszostwa w moim wykonaniu było położenie Mr Fix na... Tesle model X - jednak skoro działa, to czemu nie? 🙂

Ludzie, naprawdę dobrze wyselekcjonowana, budżetowa chemia da dobry efekt 🙂

Mr Fix docierałem suchą fibrą - mimo to nie miałem z nią większych problemów - powłoka nadal kropelkuje jak zła na całym aucie (mycie wyłącznie pianą aktywną na bezdotyku + woda zdemineralizowana). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.