Skocz do zawartości

Czym wycierać do sucha ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
witam, panowie i panie, szukam recznika do osuszania tak aby stosunek cena/jakość był możliwie jak najlepszy :)

 

recznik waflowy Sonusa ;)

Może jak jest nowy to tak, ale po kilkunastu praniach to stara koszulka lepiej wodę ściąga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, panowie i panie, szukam recznika do osuszania tak aby stosunek cena/jakość był możliwie jak najlepszy :) przejrzałem kilkadziesiąt stron ale nie znalazłem czegoś takiego :) dziękuje

 

Flufer.

 

W cenie sonusa masz dwa flufery, które wystarczą do wytarcia nawet nienawoskowanego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten temat dostałem na głowę. Tyle propozycji i tyle opinii że już nie wiadomo co jest lepsze. Sam wywnioskowałem ze wafle są najlepsze do szyb i tylko do tego. Do lakieru się raczej nie nadają. A na lakier to pewnie ręczniki z mikrofibry. Ponieważ po myciu woda jest spłukiwana z góry więc nie ma jej za dużo to pewnie taki ręcznik używając go w taki sposób że przeciąga się go po lakierze bez dociskania lub tylko dotykowo, będzie najlepszy. Mam rację? Jeśli tak to którzy producenci sa zadowalający i jakie ręczniki są dość trwałe? Ruszam z małym interesem i muszę coś kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruszasz z interesem detailingowym? Źle zrozumiałeś, waflowe ręczniki nie tylko nadają się do szyb, ja- podkreślam JA wolę wafle do lakieru od normalnych fibr. Z tym przeciąganiem to też różnie bywa, jak ktoś swoje w życiu wytarł ;) to i może bałaganu nie narobi. Najprostszą metodą w przypadku auta zawoskowanego jest suszenie auta wodą z węża a resztki wody ściągnięcie ręcznikiem poprzez jego przyklepywanie (jak jest dobry ręcznik suszenie powinno odbyć się bez żadnego klepania, walenia czy takich tam :lol: ). Jest też metoda z dmuchawą do liści czy kompresorem opisywana wcześniej. Większość ręczników masz opisanych albo w dziale testy albo w tym temacie, kwestia preferencji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
witam, panowie i panie, szukam recznika do osuszania tak aby stosunek cena/jakość był możliwie jak najlepszy :)

 

recznik waflowy Sonusa ;)

Może jak jest nowy to tak, ale po kilkunastu praniach to stara koszulka lepiej wodę ściąga...

 

Moj przezyl juz ponad jeden sezon, kilka pran i nadal wciaga wode jak zly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, panowie i panie, szukam recznika do osuszania tak aby stosunek cena/jakość był możliwie jak najlepszy :)

 

recznik waflowy Sonusa ;)

Może jak jest nowy to tak, ale po kilkunastu praniach to stara koszulka lepiej wodę ściąga...

 

Moj przezyl juz ponad jeden sezon, kilka pran i nadal wciaga wode jak zly.

 

u mnie to samo, podobnie jak z waflem profipolisha, grunt to dobrze o nie dbać i będą długo służyć :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu odczuwam dyskomfort używania Fluffy Dryer'a (mam kilka takich za około 30 zł) - albo zmieniła sie ich chłonność, gdyż pozostawiają drobne resztki wody(irytujące i widoczne jak coś pominięto i zaschneło) :idea:

 

Proszę o propozycje czegoś naprawdę dobrego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Fluffy Dryer'a...gdyż pozostawiają drobne resztki wody(irytujące i widoczne jak coś pominięto i zaschneło) :idea:

 

Sprobuj jakimkolwiek lepszej klasy recznikiem waflowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu odczuwam dyskomfort używania Fluffy Dryer'a (mam kilka takich za około 30 zł) - albo zmieniła sie ich chłonność, gdyż pozostawiają drobne resztki wody(irytujące i widoczne jak coś pominięto i zaschneło) :idea:

 

Proszę o propozycje czegoś naprawdę dobrego

 

 

http://www.all4auto.pl/microfiber-madne ... -p662.html

 

 

Jestem bardzo zadowolony :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.all4auto.pl/mi...flowy-p662.html

 

 

Jestem bardzo zadowolony :-)

W swojej półce cenowej

 

Wiem, ze w większości przypadków cena = jakość i wszystko zależy od zasobności portfela, ale... prawie 100PLN za ręcznik do osuszania :shock::shock::kox::kox:

Psychika by mi nie pozwoliła tyle wydać :kox::kox:

 

Podłączając się do tematu, mam 3 szt. Fluffy i dają radę jak dla mnie :good: To taki trochę kompromis pomiędzy ceną a wygodą / jakością pracy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.