Skocz do zawartości

Czym wycierać do sucha ?


Rekomendowane odpowiedzi

kamilgt, SJake, ok już zlokalizowałem choć w www.polishangel.pl oba są niedostępne :D widać cieszą się powodzeniem. Myślałem o czymś mniejszym do jednośladów ( motor, rower ) chociaż te WWL Tao - 69x40cm powinien styknąć , martwie się o zaliczanie podłoża :-] co do dużego to :good: dla mojego monsterka suv a jak znalazł :D co prawda zakup będzie po korekcie ale do korekty jeszcze parę kroków trzeba wykonać :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Czy porównywał ktoś ręcznik WWL Tao do ręcznika Duragloss Plush Microfiber Drying Towel? Wyglądają tak samo.

 

Z opisow producentow na stronach www wynika, ze maja inny rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny do Tao, oprócz duragloss'a jest także Polishangel SoftHeaven Wax Towel - ale różni się od obydwu. Po prostu każdy z nich to inny materiał.

Jakie proporcje ma TAO i SoftHeaven? Duragloss 75% poliester i 25% poliamid, więc skład najlepszy z możliwych. Jesteś pewny, że SoftHeaven to inny materiał od Duragloss? Możesz zrobić fotkę porównawczą tych trzech ręczników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny, że SoftHeaven to inny materiał od Duragloss?

 

O ile mnie pamięć nie myli, a dotykałem obydwu w jednej chwili już jakiś czas temu (2 lata) - to pomimo niewielkich różnic w wyglądzie (pomijając wymiar) w dotyku wydawały się to inne materiały. Podobnie było z Tao. Z ciekawości spróbuje "jeszcze raz"... kiedyś.

 

Możesz zrobić fotkę porównawczą tych trzech ręczników?

 

Nie mogę zrobić fotki ponieważ nie podsiadam już duragloss'a.

 

Duragloss 75% poliester i 25% poliamid, więc skład najlepszy z możliwych.

 

Najlepszy? Ja lubię 80% na 20% i taki uważam za "najmilsiejszy" i "najlepsiejszy" :P:):kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duragloss napisał/a:

Jesteś pewny, że SoftHeaven to inny materiał od Duragloss?

 

 

O ile mnie pamięć nie myli, a dotykałem obydwu w jednej chwili już jakiś czas temu (2 lata) - to pomimo niewielkich różnic w wyglądzie (pomijając wymiar) w dotyku wydawały się to inne materiały. Podobnie było z Tao. Z ciekawości spróbuje "jeszcze raz"... kiedyś.

 

Ja za to raz kupiłem PA SoftHeaven (mały do wosku), małego DG, dużego DG do osuszania, i niczym się nie różniły. Ba, małe szmatki nawet ważyły tyle samo co do g. Podejrzewam, że ani DG ani PA sam nie produkuje tych ręczników, a korzysta z usług tego samego producenta (na etykiecie DG jest napisane: Made in China) ;). WWL Tao ma identyczne szwy, ale materiał różni się od DG/PA kolorem, jest inny w dotyku itd. Wszystkie wyżej wymienione szmatki są ok. Niektóre mają po kilkadziesiąt prań a działają jak nowe :good:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to raz kupiłem PA SoftHeaven (mały do wosku), małego DG, dużego DG do osuszania, i niczym się nie różniły.

 

Oooo... :!: to muszę koniecznie zakupić ponownie DG, aby to sprawdzić. :good:

 

Made in China)

 

95% szmatek pochodzi właśnie z ChRL, a jesli piszę co innego - to materiał i tak jest ChRL, a cięty gdzie indziej. Tao, z tego co mi wiadomo ma rodowód koreański... :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia szmatek:

 

sl273847.jpg

 

- największy ręcznik to DG do osuszania (używany), szmatka z etykietą to nowa mała DG, oraz rękawica DG (używana, także wygląda na bliźniaczkę PA).

 

sl273846.jpg

 

- po lewej stronie mamy małą szmatkę PA SoftHeaven (używana), i duży ręcznik Tao (używany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz przypadkiem problemów z "twardą wodą"?

 

Pewnie chodzi Ci o "zbite, sklejone" włókna Tao, nie? ;) No niestety mam wodę ze studni, pełną kamienia itd. i po ostatnim praniu i płukaniu (bez dodatku środków zmiękczających) to się zdarza, ale dla mnie nie jest to problem- nie strzepnąłem go tak dobrze jak mniejsze ręczniki :). A jeśli chodzi o inny kolor używanych DG/PA- to normalka, pranie w pralce razem z farbującymi szmatkami itp. One mają po kilkanaście/kilkadziesiąt prań :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tukolarz, no własnie to zwróciło moją uwagę, a zarazem zaniepokoiło. ;) A jak oddziaływanie środków zmiękczających na fibry. Producenci wręcz zakazują stosować je w praniu...

 

btw. Jakby co to zauważyłem, że w PA jest jeszcze 1 sztuka Tao.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.