Skocz do zawartości

Work Stuff Gentleman i Gentleman+


MatthewxD

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Tydzień temu otrzymałem od @Good Stuff do przetestowania dwie nowe mikrofibry tejże firmy. 

Pierwsze co się rzuca w oczy to fakt, iż fibry są zapakowane w "doypacki", nie tak jak 90% wszystkich innych mikrofibr na rynku które są pakowane do plastikowych folii, które po otworzeniu już do niczego się nie nadają. Druga rzecz to delikatność samego materiału i to że fibry są dwustronne! Gdybym miał porównać to (aż wstyd się przyznać) nawet ręczniki do twarzy czy do ciała nie są tak delikatne jak te. Ale przejdźmy już do samego porównania i testu. Oczywiście wszystkie fibry były wyprane (te Work Stuff też, zgodnie z zaleceniami producenta)

Do porównania z Dżentelmenami wyciągnąłem kilka moich fibr (od lewej z góry):

CarPro 2Face (bezkrawędziowa, jednostronna) 40x40cm, 320gsm;

MxNowicki GreyWolf (krawędziowa, jednostronna) 40x40cm, 320gsm;

MxNowicki bezkrawędziowa 2in1 (bezkrawędziowa, jednostronna) 40x40cm, gramatury nie podano ale myślę że oscyluje w granicach 350-400gsm;

ADBL Mr. Gray (krawędziowa obszywana, dwustronna) 60x40cm, 600gsm; 

Work Stuff Gentleman+ (bezkrawędziowa, dwustronna) 40x40cm, 600gsm;

Work Stuff Gentleman (bezkrawędziowa, dwustronna) 40x40cm, 500gsm;

14sjp53.jpg

Zdjęcie po złożeniu ( "na  dwa" , problem przy ADBLu gdyż jest po prostu za duży i ciężko jest nim według mnie operować)

14lk7t4.jpg

Teraz czas na bliższe przyjrzenie się włóknom i pomiary każdej mikrofibry.

ADBL Mr.Gray

bf1b8264ec912b23.jpg

Work Stuff Gentlaman+

8759a67d22923ccf.jpg

Work Stuff Gentleman

a5ef463b5d64c0f6.jpg

MxNowicki bezkrawędziowa 2in1

31c74f2f8cdb4ad7.jpg

MxNowicki GreyWolf

da8681ea0509e0c7.jpg

CarPro 2Face

304c3c3c986dd1f6.jpg

Teraz czas na mierzenie :D

Work Stuff jeden jak i drugi bez żadnych zastrzeżeń 

2d8191bfee9504dc.jpg

e61c4f7d4c5cf309.jpg

ad9694307480d18d.jpg

29f23d3472a2790d.jpg

Teraz CarPro również tak jak podaje producent

ae34f0b959497882.jpg

GreyWolf i bezkrawędziowa 2in1 również 40x40 tak jak podaje producent 

6eb0a75e9fa91fb5.jpg

a0f4e42e292a998c.jpg

Teraz ADBL, który trochę mnie rozczarował, producent jak byk podaje 40cm a tutaj niecałe 35cm:/

45549bc425e8961a.jpg

Z długością lepiej nie jest 

f3a968e699e59c27.jpg

I przechodzimy do testu mikrofibr przy docieraniu past/wosków/qdków

Szybkie mycie maski (deironizacja i dekontaminacja)

354bbaaaed151c56.jpg

W latarce ledowej jakieś tam ryski są ( było ich więcej, nie umiałem tego pokazać na zdjęciu, jednak to nie ma znaczenia)

1652c6b7b97b9420.jpg

Panel po finisho/polishu

eb986c641c59994f.jpg

Kilka zdjęć jak leżą w dłoni

c795e3cdd0394b47.jpg

de24d89c4c55a9ac.jpg

d68cdd9762cee700.jpg

f946280ee4fa0c3a.jpg

c5dc3312ea90d4af.jpg

f0adc2c05a5fcdb4.jpg

d751a2e47ff667d3.jpg

Przy docieraniu pasty najlepiej moim zdaniem poradziły sobie Gentlemany  - chyba najdłuższe włosie ze wszystkich, i najgęstsze. ADBL też całkiem całkiem, lecz jak dla mnie trochę nieporęczny, no i problem z przewracaniem go na drugą stronę, przy wszystkich bezkrawędziówkach po prostu przewracamy na drugą i jedziemy a tutaj trzeba trochę pokombinować żeby jednak obszycie było z tyłu.

Teraz przechodzimy do woskowania.

Jako wosk wybrałem Finish Kare 1000P Hi-Temp a Qdek to Muc-Off Split Second Detailer Wax+. 

9dbd2bd8cd89a722.jpg

84f46408806e77df.jpg

Tutaj sytuacja podobna. Najwygodniej operowało się Gentlemanami z tym że nie zauważyłem zbytniej różnicy miedzy nimi (może zbyt mała różnica gramatur). Przy docieraniu całkiem dobrze poradził sobie też ADBL i bezkrawędziówka 2in1 od MxNowicki - jednak trochę bardziej mazała. Musiałem się trochę bardziej "namachać" żeby dotrzeć Detailerwaxa, podobnie z pozostałymi dwoma.

Gdybym miał do wyboru, to do wosków i qdków wybrałbym Gentlemana+ a do past polerskich wybrałbym drugiego Gentlemana. Co do opakowań, tak jak wspominałem strzał w dziesiątkę. Dużą zaletą jest też to że fibry są dwustronne, nie trzeba się męczyć z przekładaniem - po prostu mamy dużo więcej powierzchni roboczej.  Rozmiar też w sam raz. Jednak 40x60 tak jak przy ADBL to trochę za dużo, fibra mało poręczna. Jedyne co, to wprowadziłbym jeszcze jedną fibrę do ew. dressingów do wnętrza ponieważ tam nie trzeba aż takich dużych gramatur. Gdybym miał kupić kupiłbym właśnie taki zestaw jak dostałem do testów, nie kupiłbym natomiast fibr obszywanych gdyż za naprawdę konkurencyjną cenę mamy produkt wysokiej klasy bez obszycia.

 

  • Lubię to 4
  • Dziękuję 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomas22 dokładnie sam sobie kupiłem tez fibry od Work Stuff, ale zawsze w testach jest tak, ze jak ktoś dostanie coś za free to produkt jest number uno, bo jak zeby inaczej. Z pastami dużo lepiej pracuje się fibrami z krótkim włosiem w okolicy 350 GSM. To samo tyczy się powłok i tu dużo lepiej sprawdzi się znacznie tańszy wariant od Max Protect. Gentleman spoko na pewno do wosków i qdekow

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkeolowy mi akurat przy pascie lepiej się pracowało WorkStuffami, ze względu na to że są grubsze, łatwiej się nimi przesuwało po lakierze. I to nie tak że dostałem do testu i to co dostałem najlepsze, gdybm kupił za swoje to samo mógłbym o nich powiedziec, moim głównym faworytem był ADBL, jednak trochę sie rozczarowałem przy tym mierzeniu :/ no i jak dla mnie jednak Gentlemany okazały się lepsze. Szkoda, że nie miałem jeszcze innych trochę grubszych fibr bezkrawędziowych, ale jestem w trakcie budowania swojego arsenału i nie mam wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, damian_acc napisał:

Przecież pisałeś że ADBL jest i tak za duży, więc po co roztrząsasz to że producent zawyżył wymiary. Przecież gdyby fibra miała deklarowane wymiary to pracowało by ci się nią jeszcze gorzej.

To znaczy że producent może robić nas w balona? Napisać że MF ma 200cmx100cm ale w rzeczywistości ma 30x30 bo się lepiej taką pracuje? Jeśli kupujesz 200 konne auto to ma mieć minimum 200km a nie 85 bo producent dba żebyś się nie zabił na 1 zakręcie. To jak się komu pracuje mikrofibrami to indywidualna sprawa. Jeden woli grubsze drugi chudsze (jak w życiu :D) ale jeśli jest napisany wymiar a produkt go nie trzymie to zwykłe oszukiwanie klienta. Z ciekawości zważę po powrocie do domu swojego graya bo jestem ciekaw czy chociaż to 600gsm ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz moja kolej :)
Jako, że również byłem wylosowany do testów dwóch najnowszych mikrofibr od @Good Stuff to dodam kilka słów od siebie

Tak jak juz koledzy wcześniej wspomnieli, obie mikrofibry dostajemy w bardzo fajnych stosunkowo grubych opakowaniach 'kangurkach' z szybkim zamkiem. Fajna sprawa. Od razu czuć klimat czegoś zdecydowanie lepszego.

 

SAM_6857.jpg

Wyjmujemy dwa "balerony' ;D

Pierwsze wrażenia?
:onie trzymałem jak dotąd delikatniejszych mikrofibr w rękach!! Jakość naprawdę bardzo wysoka. Prawdziwy good stuff :good:
SAM_6920.jpg

Dobra, idziemy na zewnątrz porobić zdjęcia z konkurencją ;) 
A oto i ona...

SAM_6902.jpg

SAM_6903.jpg

SAM_6904.jpg

SAM_6916.jpg

Idąc od lewej

Monster Shine APT PLUS Grey 40x40cm 320gsm
Mikrofibra 48x35 cm 800 gsm
Mikrofibra 48x35cm 1000 gsm
Mikrofibra Aully Park  40x40 cm 840 gsm
Gentleman + 40x40 cm 600 gsm
Gentleman 40x40 cm 500 gsm


Przyjrzyjmy się bliżej konkurencji ;) 

SAM_6906.jpg

SAM_6909.jpg

SAM_6910.jpg

SAM_6911.jpg

SAM_6912.jpg

SAM_6914.jpg

SAM_6915.jpg
Najbardziej zbliżona moim zdaniem do Gentlemen'ow jest MF szara+niebieskie obszycie 800gsm. Jest delikatna, miękka, ale..tak naprawdę nowości Work Stuff są dwa stopnie wyżej.
Może ciezko bedzie to zobaczyć na podstawie samych zdjęć, ale wszystie MF miały rzadsze, mniej skupione włosie od WS.

A teraz głowni bohaterowie w szczegółach ;)
Obie mikrofibry tak jak wspominałem są baardzo aksamitne, miękkie. Ciemniejszy Gentleman + jest wyczuwalnie lekko grubszym ręcznikiem, jeszcze bardziej delikatnym, puszystym. Czuć większą gramature.
Obie cięte laserowo i to widać. Żadnych krawędzi
:good:

SAM_6872.jpg

SAM_6875.jpg

SAM_6876.jpg

SAM_6877.jpg

SAM_6878.jpg
SAM_6881.jpg

SAM_6882.jpg

SAM_6883.jpg

SAM_6884.jpg

SAM_6885.jpg

Podzieliłem maske na pół i zacząłem mały test Gentlemen'ow ;) 

SAM_6870.jpg

'Żółtek' sprawdzi się z QD CarPro Ech2o 1:10

SAM_6888.jpg

No to lecim...

SAM_6889.jpg

Kilka dobrych strzałów na maske i docieramy

SAM_6890.jpg

SAM_6892.jpg

SAM_6894.jpg

Mikrofibra naprawde genialnie sunie po masce, nie zostawia nic za sobą. Duży plus za bezkrawędziówke, nie musimy martwic się przy przekłądce na drugą strone ze trafimy na szew.

SAM_6895.jpg

Teraz czas na 'większego' brata czyli Gentleman + :) 
On dostał bardziej wymagający sealent od Chemical Guys BLITZ

SAM_6897.jpg

Podobnie jak zółty brat, kilka dobrych strzałów na maske i lecim..

SAM_6898.jpg

SAM_6899.jpg

Produkt lekko przysechł na maske ale to nic...mikrofribra poradziła sobie z tym bez zająknięcia ;) 

SAM_6900.jpg

SAM_6901.jpg

Szybki test zaliczony bez najmniejszych problemów :)
Podsumowując. Obie mikrofibry naprawdę są najwyższej jakości. Super delikatne w dotyku, świetnie sprawdzają się do wszelkich QD/QW. Podczas tego małego testu nie wypadł nawet najmniejszy włosek. Z docieraniem prawdziwego wosku jeszcze nie bede się wypowiadał (brak warunków na położenie czegoś zgodnie ze sztuką), ale obiecuje ze jak tylko temp wskoczy na mocny  +, to dam znać jak oba Gentlemen'y wypadną.
Jeżeli ktoś się zastanawia to szczerze polecam!

SAM_6860.jpg

Bardzo dziękuje @Good Stuff za możliwość przetestowania nowości.
PS. Po tym teście od razu wpadł do koszyka większy brat do osuszania MONSTER  :P 
Pozdrawiam
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzechu23 CG Blitz z tego co wiem to trzeba najpierw rozprowadzić po powierzchni aplikatorem/mikrofibra, a nastepnie druga, sucha mikrofibra dotrzeć, ale widze ze Gentleman+ i tak z tym poradził sobie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda w moim przypadku nie testy, ale zakup z ciekawości nie mniej dopisuje się do tematu. Opakowanie bardzo porządne, miłe dla oka jak i praktyczne, za to duży plus. Sama mikrofibra również bardzo porządnie wykonana, bez nitek, krawędzie równe. Same parametry wypadają fajnie jak na konkurentów  w podobnej cenie. Kilka zdjęć ode mnie, moim zdaniem naprawdę fajnie to wygląda ;)

 

DSC04639.jpg


DSC04640.jpg


DSC04641.jpg


DSC04643.jpg


DSC04644.jpg


DSC04645.jpg

 

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła pora żebym się wywiązał i napisał parę słów o mikrofibrach. Zawodnicy po kolei to WORK STUFF GENTLEMAN i GENTLEMAN +, SHINY GARAGE RED FINISHER PLUSH MICROFIBER, WAXPRO SILESIA SUPERSOFT I ADBL PUFFY TOWEL. Początkowo miały być dwie fibry więcej ale odrzuciłem jedną z alliexpress ze względu na to, że praktycznie niczym nie odbiega od tej ADBL i jedną kupioną w markecie bo tak :D 

Test przeprowadzony był na masce podzielonej na kilka części gdzie użyte zostały od góry maski DODO JUICE BLUE VELVET, SHINY GARAGE QUICK DETAIL SPRAY, SOFT 99 FUSSO COAT i ADBL SYNTHETIC SPRAY WAX. 

IMG_20180227_131052.jpg

IMG_20180227_131759.jpg

Kilka zdjęć z docierania każdej po kolei  :) jakość zdjęć daje dużo do myślenia ale musicie wybaczyć :D lepiej takie niż żadne :D

IMG_20180227_131856.jpg

IMG_20180227_132105.jpg

IMG_20180227_132248.jpg

IMG_20180227_132318.jpg

IMG_20180227_132447.jpg

Teraz porównamy fibry z innej stajni do tych ze stajni WORK STUFF :)

Z Shiny Garage :)

IMG_20180216_161935.jpg

ADBL

IMG_20180216_162104.jpg

WAXPRO

IMG_20180216_162006.jpg

Temat najbardziej dotyczy fibr od WORK STUFF dlatego chciałem jeszcze napisać kilka słów tylko o nich. Dostajemy je w bardzo fajnym, solidnym opakowaniu z etykietą na której bez problemu można dostrzec wszystkie potrzebne informacje. Są to fibry na prawdę wysokiego gatunku, bardzo dużym plusem jest cięcie laserowe. Po wyjęciu z opakowania fibry trochę się mechacą ale jak sam producent mówi, są to pozostałości po produkcji i w celu pozbycia się ich można najpierw fibry wrzucić do pralki. Ogólnie tak delikatnych fibr jeszcze nie miałem i jestem z nich bardzo zadowolony, natomiast te mniej delikatne tak samo wykonują swoją pracę. Cena jest bardzo atrakcyjna także gdybym nie został wybrany do testu a miał możliwość pomacania na żywo na pewno bym zakupił :) Kilka zdań o każdej fibrze i na koniec małe podsumowanie.

1. WORK STUFF GENTLEMAN - bardzo przyjemna i delikatna w dotyku mikrofibra, używana z głową na czystym lakierze nie powinna wyrządzić szkód. Cięta laserowo dzięki czemu nie musimy martwić się o składanie żeby nie jeździć szwami po lakierze. Przy docieraniu wosku i QD zachowuje się bardzo przyzwoicie ale porównywalnie do innych wybranych do testu rywali. Jedyne czym się wyróżnia to jak już wyżej napisałem delikatnością.

IMG_20180216_161322.jpg

2. WORK STUFF GENTLEMAN + - Tak samo jak wyżej bardzo delikatna, w sumie to taki bardziej puszysty brat Gentlemana bez plusa. Trochę wyższa gramatura czyni ją bardziej puszystą ale widać to już z opisu na opakowaniu. W porównaniu z innymi postawiłbym ją troszeczkę wyżej przez delikatność. Woski i QD zbierała lepiej ale minimalnie, trzeba było przeciągnąć drugi raz drugą stroną fibry aby dotrzeć finalnie.

IMG_20180216_161357.jpg

3. SHINY GARAGE RED FINISHER PLUSH MICROFIBER - kolejna mięsista mikrofibra ale z racji swojego żywota najgorzej wypadła w teście. Prana już kilkadziesiąt razy zmniejszyła swoją objętość ale widać to już gołym okiem. Ogólnie radzi sobie z docieraniem ale to już nie jest to samo co wyżej. Trochę mazała specyfiki ale po chwili pracy wszystko było już wyczyszczone.

IMG_20180216_161734.jpg

4. WAXPRO SILESIA SUPERSOFT - moja jedna z pierwszych mikrofibr tego typu i muszę powiedzieć, że bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła w teście mimo tego, że trochę smalcu już dotarła w życiu. Oczywiście trzeba było docierać drugą stroną czasami nawet podwójnie żeby zniknęło wszystko. Wypadła lepiej niż fibra od SG.

IMG_20180216_161648.jpg

5. ADBL PUFFY TOWEL - Mikrofibra znana na forum bardzo dobrze jako delikatna i miękka. Jak każda sobie poradziła i wykonała swoją pracę bez żadnego "ale" . Moim zdaniem wypadła na równi z WS Gentleman.

IMG_20180216_161721.jpg

 

Podsumowując, każda mikrofibra zrobiła co miała zrobić jedna lepiej druga gorzej. Zaczynając od miejsca pierwszego sklasyfikowałbym je następująco :

1. WORK STUFF GENTLEMAN +

2. ADBL PUFFY TOWEL i WORK STUFF GENTLEMAN

3. WAXPRO SILESIA SUPERSOFT

4. SHINY GARAGE RED FINISHER PLUSH MICROFIBER

Mam nadzieję, że jest to wszystko jakoś w miarę sensownie opisane i pomoże ludziom, którzy mają dylemat przed zakupem. Dzięki @Good Stuff za wybranie mnie do testowania i polecam się na przyszłość :D:D

  • Super 2
  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej!

Zostałem wybrany jako tester przez @Good Stuff, paczucha przyszła zgrabnie zapakowana już baaaardzo dawno. Były z nią małe problemy ze strony DHLu (niby zły adres, poprawiony na centrali, następnego dnia telefon od kuriera, iż nie może znaleźć mojego domu :D)
U mnie nie będzie pomiarów długości, wszystko jest tak jak przewidział producent :D Miejscem testu będzie DACH lakierowany proszkowo w kabinie na czarną satynę z palety Peugeota. Na nim widoczne są wszelkie zarysowania jak i smugi, proces odparowywania produktu itp. Ciężko oszukać :P
Zestawiłem ze sobą:
CarPro BOA 40x60 500GSM
Monster Shine Ultra Fine Blue 40x40 420GSM
Funky Witch FAT Rubs 40x40 1200GSM
WorkStuff Gentleman +
WorkStuff Genteman
4IoRFCB.jpg
Jeśli chodzi o efekty organoleptyczne, to Gentlemany wypadają najlepiej. Są bardzo delikatne, puszyste. BOA jest również miękka, ale cieńsza i przypomina szmatkę... Za 40zł :D Monster Shine przypomina zwykłą fibrę z Auchana, troszkę grubszą. Jeśli ktoś ma pozadzierane paznokcie czy obgryza skórki (tik nerwowy) to poczuje, iż włókna haczą. Taki efekt nie występuje u WorkStuffa oraz CarPro. Funky Witch FAT Rubs jest kawałem mięcha, ma 1200GSM i stosunkowo krótkie włosie. Obszyte krawędzie również in minus, może i są bezpieczne, ale ja bym uważał. ;)

Jak widać, produktami do miziania będzie SSW, QD Megs'a, Soft99, FK Hi Temp Wax oraz Ech2o 1:10 w Mercurym ;) Ze względu na różną gramaturę nie zestawiałem wszystkich fibr ze wszystkimi produktami, lecz dokonałem selekcji. Zaczynamy.
Pierwszy ogień SSW i Gentleman + vs. CarPro BOA
7hmIYSK.jpg
Psik psik i przecieramy.
ug95mH3.jpg
Bez większych problemów, zero smug po lekkim muśnięciu, ale bierzemy latarkę i...
frdj9Zz.jpg
WHAT THE.... Auto było umyte na dwa wiadra, dekontaminacja z glinką, ponownie dwa wiadra, następnie osuszanie i takie coś. Mikrofibra NOWA, nieużywana, przetrzymywana z innymi fibrami w szczelnym czystym opakowaniu z Ikei. Wytrzepana przed testem. Efektem jest zapewne złapanie gdzieś ziarenek piasku i wniknięcie ich w fibrę. Gdyby opakowanie strunowe, w jakich dostajemy fibry WorkStuff, można byłoby temu zapobiec... Będzie trzeba to później wyczochrać :roll:
U WorkStuffa czyściutko, zero smug ani rys.
zuPZkj6.jpg
Następnie zabieramy się za brata, WorkStuff Gentleman bez plusa oraz fibrę Monster Shine Ultra Fine 420GSM z QD Megsa
o3JOAl5.jpg

Jedno psiknięcie na stronę (na bogato) po czym przecieramy i oto efekt:
hg9XdMq.jpg
Monster Shine kompletnie sobie nie poradził, zostawił grubą smugę produktu, przełożenie fibry na drugą stronę i odczekanie na "odparowanie" nie dało nic. A WorkStuff nie pozostawił śladu.
Przechodzimy do grubasów i Ech2O, które strasznie moim zdaniem się maże. Przynajmniej wcześniej mazało przy fibrach niższej gramatury, przy okazji długo wyparowywując.
FFR6X70.jpg
Zapomniałem, że trigger kwazara jest dwukierunkowy i trochę napryskałem w oddali :D Przecieramy.
nLhehgy.jpg
W przypadku WorkStuffa Gentleman + ważną rolę odgrywa włos, który jest dość długi w porównaniu z Funky Witch FAT Rubs czego efektem jest bezproblemowe dotarcie przy gramaturze 600GSM. Fat Rubs jest grubasem, więc także nie miał problemu.
Dalej woski, po jednej stronie dachu zaaplikowałem Fusso, po drugiej FK - będziemy testować wytrzymałość :P
OBY00Es.jpg
Po stronie Fusso w bojach stają Funky Witch Fat Rubs 1200GSM i WorkStuff Gentleman +
7Rrl49H.jpg
OXNDIvx.jpg
Gdzieś niestety umknęło mi zdjęcie, ale jak widać FatRubs ze swoją gramaturą dał radę, jednakże przy uszczelce zostawił lekki ślad. Z kolei WorkStuff nie pozostawił. Musicie uwierzyć na słowo :)
Strona z FK Hi Temp to Fat Rubs, CarPro BOA oraz Gentleman +
DrNowaZ.jpg
Nie dopatrzyłem się większych nieprawidłowości, są porównywalne. Jednakże grubość oraz krawędzie Fat Rubsa troszkę komplikują pracę, gdyż ze względu na krawędzie trzeba ją zwijać. BOA jest mniej mięsista niż Gentleman, nie mówiąc już o Gentlemanie z plusem. Fibry te zostały przeze mnie sklasyfikowane tak:
4JR7ZvO.jpg
1. WorkStuff Gentleman + 600GSM
2. CarPRO BOA 500 GSM
3. Funky Witch Fat Rubs 1200GSM

Połączenie mięsistości, pluszu oraz długości włosa stawia WorkStuffa + w tym zestawieniu na pierwszym miejscu. BOA nie jest aż tak mięsista, włos jest krótszy co daje złudzenie słabo jakościowej fibry. Jednakże przy bliższym kontakcie nie ma złudzeń, że jest b. dobrej jakości. Fat Rubs jest zbyt gruby, co sprawia, że fibra jest troszeczkę mniej poręczniejsza. Włosie w stosunku do gramatury też dość krótkie, co nie ma odzwierciedlenia w CarPro jak i Gentlemanie.
Monster Shine niestety, ale nie ma podejścia do ów fibr. Cenowo wypada najtaniej, jest o połowę tańszy od WorkStuffa, ale wypadł najgorzej w teście. Snuży produkty rozprowadzając je jedynie po powierzchni. Jak dla mnie jest to jedynie lepsza wersja marketówek.

Ogólna ocena fibr jest indywidualną sprawą każdego z użytkowników po wyczytaniu komentarza. Cieszę się, że mogłem przetestować mikrofibry, dziękuję @Good Stuffi jednocześnie przepraszam za zwłokę... 

Pozdrawiam. :)

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 3
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam
wprowadzę mała aktualizację do serii Gentleman 😉 

Wczoraj dotarły do mnie prosto od znanego chińczyka wspomniane tutaj 'kopie' mikrofibr od Work Stuff.

Dwie MF z lewej to oczywiście bracia Gentleman i Gentleman +
Następnie idąc dalej mamy 2x 500gsm, oraz zielona 1x 450 gsm

SAM_0591.jpg

Tak to wygląda z bliska
450 GSM

SAM_0592.jpg

2x 500GSM

SAM_0593.jpg

Porównanie z Gentleman +
Po lewej Work Stuff, prawa chińczyk

Chińczyk w moim odczuciu jest z zupełnie innego włosia. Takiego jakby mocno zbitego. Po prostu..gorszego.
Fakt.. jest miękki, puszysty ale jednak jest to poziom niżej i czuć to w dotyku. Work Stuff pomimo prania dalej zachowuje swoje naprawde bardzo dobre właściwości i jest mega delikatny.

Sami zobaczcie

SAM_0594.jpg
SAM_0595.jpg
SAM_0596.jpg

SAM_0597.jpg

Podobna sprawa wygląda z 'mniejszym' bratem i jego zielonym odpowiednikiem.
Tutaj jest troche lepiej, różnice wizualne sie minimalnie zacierają i MF wyglądają bardzo podobnie.
Dopiero jeśli weźmiemy obie fibry do ręki to czuć ze jednak zielony chińczyk to 'KOPIA' 😉 

SAM_0598.jpg

SAM_0599.jpg

SAM_0600.jpg

SAM_0601.jpg

MF od Work stuff prane kilku krotnie i nic się z nimi nie dzieje. Zobaczymy jak sprawdzą się MF od majfreda 😉 
Ogólnie cenowo oczywiście wypadają taniej, ale jeśli ktoś oczekuje naprawdę bardzo wysokiej jakości MF to szczerze polecam Gentleman'ów od naszego @Good Stuff 😉 
Pozdro

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja mogę od siebie tylko dodać że od momentu gdy otrzymałem fibry, regularnie używam ich do docierania wosków w paście i sprawdzają się naprawdę dobrze, były już prane kilka razy i nie zauważyłem żadnego spadku jakości, włókna dalej delikatne i miękkie jak nowe (po wypraniu w pralce dokładnie strzepuję fibry). Także jeśli ktoś szuka naprawdę dobrej jakościowo, taniej i bezpiecznej dla lakieru (bezkrawędziowej) mikrofibry to mogę polecić obydwa Gentlemany 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.