Skocz do zawartości

Kawa, Kawosze, Ekspresy Do Kawy


zibi-M

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dzwoniłem do Sawary i pani powiedziała mi jak palą kawy to zrezygnowałem z zakupów. Wungiel, za drugim crackiem. Mało kto idzie tak daleko... Poza tym z tego co pamiętam to kawy są tam trzymane luzem i pakowane dopiero po zamówieniu, co też im nie sprzyja, także ja nie polecam. Szczególnie ze we Wrocławiu można kupić dobrą kawę, tylko kwoty trochę inne - no ale cóż, za jakość się płaci.

Ja sobie ostatnio popijam Geishę i Kostarykę black honey z Małej Czarnej. I polecam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Polećcie proszę jakiś ekspres automatyczny w kwocie 1500-2000zł. Ma być to prezent dla rodziców. Ma służyć do przygotowywania zarówno espresso jak i latte czy cappuccino.

Mam możliwość kupić Krups Evidence podstawowy model za około 2500zł. Może warto dołożyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dzwoniłem do Sawary i pani powiedziała mi jak palą kawy to zrezygnowałem z zakupów. Wungiel, za drugim crackiem. Mało kto idzie tak daleko... Poza tym z tego co pamiętam to kawy są tam trzymane luzem i pakowane dopiero po zamówieniu, co też im nie sprzyja, także ja nie polecam. Szczególnie ze we Wrocławiu można kupić dobrą kawę, tylko kwoty trochę inne - no ale cóż, za jakość się płaci.
Ja sobie ostatnio popijam Geishę i Kostarykę black honey z Małej Czarnej. I polecam

Dopiero zobaczyłem Twój post - co to znaczy za drugim crackiem?
Jaka inna palarnie polecasz?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem i pooglądałem i chyba muszę jednak zwiększyć budżet. Myślę o tych dwóch ekspresach. Krups ma teraz promocję -500zł i wychodzi podobnie. Który z nich lepiej kupić i dlaczego? A może jeszcze coś innego w podobnej kwocie?

Nivona CafeRomatica 758:

https://www.ceneo.pl/57859910?se=dDj4HUgRXJrU7R-TZbxkkMsuYNmaiX-8&gclid=Cj0KCQiAxNnfBRDwARIsAJlH29C_CcbXedELALv3RKVMr-8SB9E_czeTBB9R3GD8Z_8IiFLJaj-7aPoaAvOIEALw_wcB

KRUPS Evidence EA8918:

https://www.ceneo.pl/56143106?se=uroKAIAzSwpt8WDwGjX_La8MyUcF_Qmx&gclid=Cj0KCQiAxNnfBRDwARIsAJlH29AfUsLJss_2cTIGeH-k0Itkms5pIVhXNeKarRvKX2TeZ1H_e63-IvMaAht7EALw_wcB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Birkhof W paleniu kawy są wyznaczniki kiedy należy przerwać lub zacząć odliczać czas do końca palenia. Kawa po pewnym czasie palenia strzela (crack) i jak kawa ma być jasno palona to mija chwila i jest koniec palenia.Są to kawy jasno palone. Przy drugim cracku, kawa jest już mocno palona, żeby nie powiedzieć, spalona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=3124]Birkhof[/mention] W paleniu kawy są wyznaczniki kiedy należy przerwać lub zacząć odliczać czas do końca palenia. Kawa po pewnym czasie palenia strzela (crack) i jak kawa ma być jasno palona to mija chwila i jest koniec palenia.Są to kawy jasno palone. Przy drugim cracku, kawa jest już mocno palona, żeby nie powiedzieć, spalona.

Ta która kupuje jest jasna - aż tak sie nie znam. Kupilem wszystkich po 10dg i zostałem przy tej która najbardziej mi posmakowała :D
Dzieki za info


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

@SylPio Nivona to na prawdę solidna marka, u nas już 3,5 roku (3 lata gwarancji jeśli kupisz w dobrym sklepie) właśnie model 757. Ale on już ma kilka lat, i można kupić nowszy model 768 jeśli dobrze myślę z nowszym wyświetlaczem i programem "moja kawa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SylPio Ja kawy nie pijam, ale go często czyszczę, odkamieniam itp, u nas jest średnio twarda woda więc ma książkowe warunki pracy. Miesiąc przed terminem gwarancji oddawałem go, bo trochę długo się włączał - blok zaparzający był lekko mówiąc zapomniany przez mamę (nie wyskakuje żadna informacja o jego czyszczeniu), ale teraz jest czyszczony przy każdym odkamienianiu i jest dużo lepiej. Ogólnie pan serwisant (Cafe Serwis Radom) powiedział, że ekspres w środku wygląda na niezużyty, popracuje kilka lat i (jeśli dobrze pamiętam) polecił raz na rok przesmarować blok. U nas zrobił coś koło 3500-4000 kaw (w 60% z mlekiem). Ogólnie marka jest bardzo porządna, polecam poszukać Ci dystrybutora - 1 rok gwarancji to dobra sprawa. Dokładnie obadaj wszystkie modele z serii 75X u 76X, bo każdy wygląda inaczej i niektóre mają dodatkowe funkcje, a cena jest podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Nivone ale 778. Na początku żona była sceptycznie nastawiona a teraz pije kawki mleczne aż miło. Co do eksploatacji to u mnie sam ekspres wola co trzeba zrobić. Zmienić filtr, odkamienic itp. Trzymam się tych wytycznych i jest dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BiałyGTi @Lotek900 Sprawdźcie sobie w instrukcji, że powinniście też czyścić blok zaparzający. W skrócie z instrukcji:

"Czyszczenie jednostki zaparzania:

(...) Ze względów higienicznych radzimy zdjąć i wyczyścić jednostkę zaparzania po każdym programie czyszczącym"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A ja mam pytanie z gatunku durnych. :mrgreen: Przedwczoraj odkamieniłem moim dziadkom ekspres (lekko dziesięcioletni Saeco Royal). Dokonałem tego przy użyciu przygotowanego jesienią roztworu odkamieniacza Evoca, tego w 250-mililitrowych butelkach. Roztwór przygotowałem, gdy ekspres zaniemógł, potencjalnie z nieodkamieniania - nie było mi do tego wcześniej po drodze i nigdy się tym nie zajmowałem, to jedna z ulubionych czynności mojego ojca. Ponieważ nie był w stanie poprawnie przeprowadzić procedury, zlałem go do butelek, a ekspres zawiozłem do serwisu. Gdy zaś niedawno komunikat "SELECT PRODUCT READY FOR USE" zmienił się w "DECALCIFY READY FOR USE", zakasałem rękawy i po raz pierwszy w życiu zrobiłem to sam według instrukcji.

Pamiętam, że gdzieś wcześniej znalazłem zarówno zalecane rozcieńczenie odkamieniacza, jak i zalecaną ilość roztworu do wykonania procedury. Ekspres przelał 1,8 litra roztworu, pozostawiając resztkę na dnie zbiornika na wodę. Wychodzi, że to rozcieńczenie to 1:10, bo w buteleczce zostało 50 ml. Tylko... kurde, gdzie to mogło być napisane? :mrgreen: Etykietę sprawdzałem kilka razy i tam tego nie ma, w sieci też nie. Czy zatem ktoś z Was zna to rozcieńczenie i obsługiwał może takiego Royala? Chciałbym mieć sprawdzone informacje na poczet przyszłych procedur. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.