Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw ever


Brusu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Przez ostatni miesiąc, może krócej kompletowałem sobie zestaw kosmetyków do swojego auta. Zaczęło się od takiej moralnej granicy na poziomie 300zł, ale się zorientowałem, że to raczej nie przejdzie. Później było : o, to w sumie też się przyda; no tak, fibr nigdy za wiele; o, jeszcze to, to i to. Skończylo się na kwocie ok. 3x większej.  Pacjent to Passat b6 w czarnym, zaoranym UNI, ale póki co, rezygnuje chyba z korekty lakieru. Brak warunków. I pewnie zgody żony xd

Wygląda to tak:

Rękawice: ADBL Care mitt i Monster shine wiggle na „gorsze” miejsca

Fibry – kilka sztuk APT od Monster Shine, do tego Big Blue i 2szt waflowych do szyb i Mr Grey od ADBL. Do osuszania jedną już mam.

Inne – pędzelki od ADBL, pare aplikatorów, w tym ADBL Soft interior pad, szczotka do kół Mothersa, i „wycior” do felg od SG, puste butelki 1L z atomizerem od SG

Pianownica – tylko ręczna ale na razie z niej rezygnuje chyba, na rzecz Kwazara Merkury litrowego, bo zamierzam korzystać na razie z Citrus Oila od SG, którego mam wrażenie ze się równie dobrze bedzie nakładało tym triggerem DA z Kwazara. BTW, czy jak z Marolexa 3000 się wyciągnie wkładki to działa dobrze jako zwykły opryskiwacz?

Chemia:

ADBL APC pro 1L ( detale, opony, wnętrze)

FW Botox 500ml

Dekontaminacja – SG D-tox 1L i Prickbort 1L

Pre wash : w/w SG Citrus Oil 1L

Mycie – FX Protect Car Shampoo 500ml

Szyby - 4 detailer Classy Glass Cleaner 1L + AutoGlym CGP + ADBL Frost Eater na sezon

Glinka pomarańczowa VP – poślizg na szamponie

Na auto chce wrzucić ADBL SSW.

Dressingi – Koch NanoMagic PlastCare(plastiki) i SG B2B(gumy)

Do wnętrza w/w  apc od ADBL i FW Mademoiselle 500ml  i FX Protect Leather Cleaner, 170ml. Co prawda w podobnej cenie jest np. Autoglym 500ml, ale nie wiem czy potrzebuje takiej ilości, skoro skórka tylko na kierownicy jest w moim Passeratti, pozatym FX ma wygodną pianowniczke.

Wiadra wjadą chyba jakieś z juli czy casto z jakimś diy gritguardem, bo IMO wiadra to jedna z najbardziej przecenionych rzeczy do mycia.

 

Wydaje mi się, ze wyboru dokonałem w miarę świadomie i trafnie, ale chciałbym zobaczyć najpierw waszą ocene 😉
 

P.S. Bardzo podoba mi się fakt, że znaczna większość rzeczy jest polskich producentów. Mega sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz pewnie się wypowiedzą bardziej doświadczeni koledzy, jednak dodam swoje spostrzeżenia. Zamiast Kocha i SG B2B mozesz kupić ADBL Black Water-siada tu i tu (oszczędzisz). Zamiast Botoxa kup 1l SSW-aplikacja jak QD, a ochrona na dłużej. Po dekontaminacji ja bym wrzucił na auto FK 1000p (tester 25zł)-na zimę idealnie, a potem będziesz podbijał SSW. Co do skór to czy ja wiem czy tak na początku jest sens tyle inwestować w chemię do kierownicy, no ale to już Twój wybór. Pozdro

edit: jak chcesz oszczędzić to odpuść też AG CGP i Frost Eater, kup za to płyn do szyb od Detailers Magic i odmrażasz z K2 lub Sonaxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukeu same trafne spostrzeżenia :good:

@Brusu wtrące oprócz dobrych, w/w rad, że:

1. Do osuszania kupiłbym jeden porządny ręcznik Gyeon silk dryer. Rewelacja na lata! Zapominasz i niepotrzebujesz innych ręczników, a ten co masz używasz do wnęk i progów.

2. Miałem te pianownice. Lepiej wybrać Epoca Tec One Foamer.

3. Wybrany szampon FX Protect ma właściwości odtłuszczające, więc dobrze się sprawdza przy grubych akcjach, kiedy np. Kładziesz wosk. A tak to tylko katujesz nim położony wcześniej wosk. Na codzień lepszy będzie jego brat Nano lub jeśli lubisz ciasteczka-nowość od @Good Stuff BumbleBee Shampoo. Dodatkowo wspierasz tu producenta z Pl.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Brusu napisał:

 Pacjent to Passat b6 w czarnym, zaoranym UNI, ale póki co, rezygnuje chyba z korekty lakieru. Brak warunków. I pewnie zgody żony xd

 

Jeśli lakier jest zorany to fajnie by było, gdybyś wybrał qd, które lekko zamaskuje rysy. Adbl qd1 będzie idealny. SSW praktycznie nic nie maskuje. Zamiast dressingów do opon i plastików - polecam adbl tire dressing. Świetnie siada też na plastikach i długo leży. 

Co co APC: kup pro i oblecisz nim wnętrze i zewnątrz w zależności od rozcieńczenia. Szkoda kasy na dwa rodzaje ;) Albo Excede APC. Mega tanie i skuteczne. AG CGP według mnie jak najbardziej - niezastąpiony przy czyszczeniu szyb od wewnątrz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ktm950 Pisałem wyżej o jednym APC, czyli APC pro. Moze faktycznie zmienie na Excede. Mówisz, że Tire Dressing dobrze siada też na plastikach? Mnie strasznie kupił ten Koch, wygląda przekozak na aucie, sie napaliłem na niego...Ten QD1 też kusząca propozycja, faktycznie dobrze maskuje? Z kolei @lukeu sugerował zakupienie wiekszej ilosci SSW i olanie Botoxa. Fak :c
 

@lukeu nie za bardzo niestety mam warunki na kładzenie "twardego" wosku, SSW więcej wybacza jeśli chodzi o warunki aplikacji, czy tak? Co do kierownicy - auto ma 300kkm, kiera świeci się jak psie jaja więc chce się nią zająć. A preparaty do skóry chyba generalnie tanie nie są. Poza tym, nie wiem czy sie nie bd oferował po znajomych z usługą mycia, więc moze sie okazać ze szybko zejdzie...Chyba, ze mozesz polecić coś innego dedykowanego do skór?

@paperson za ciasteczkami przepadam, wpadł trzmiel ;) brakowało mi faktycznie Good Stuffa w koszyku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Brusu w przeciwieństwie do kolegi nie zauważyłem, żeby qd1 maskował rysy, a też mam czarny lakier. W dodatku w zimie nie jest to priorytet. Weź 1l ssw, który daje fajny look, jest mega trwały ...i będziesz zadowolony. Dodatkowo możesz go położyć na boczne szyby i felgi :good:

Wyżej @Gesiu_15 to samo radzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=21603]Brusu[/mention] w przeciwieństwie do kolegi nie zauważyłem, żeby qd1 maskował rysy, a też mam cztny lakier. W dodatku w zimie nie jest to priorytet. Weź 1l ssw, który daje fajny look, jest mega trwały ...i będziesz zadowolony. Dodatkowo możesz go położyć na boczne szyby i felgi :good:
Yhm. No to 2:1 na ssw ;p to pytanie, na takie miejscowe zabrudzenia, ptasie g i inne takie których chce się pozbyć ad hoc, to jakiś quick detailer czy może jakieś APC? Botox jest chyba tak reklamowany właśnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz uniwersalny i tani QD, który mieszasz w sobie wg własnego uznania to CarPro Ech2o. U mnie jako QD robi robotę, raz nawet umyłem w kurzu bezwodnie i też git. Na akcje typu ptasia kupa też da radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że SSW jest zły, tylko osobiście uważam, że poza kropelkowaniem, QD1 wypada dużo lepiej pod względem przyciemnienia, czy maskowania holosów:) Myślę, że w późniejszym czasie warto mieć oba. A najlepiej jeszcze ADBLowego Quick Waxa. Stara wersja dawała takiego kopa, jakiego nie dawał chyba żaden mi znany środek w płynie. Niestety problemem była uciążliwa aplikacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Kup ssw zamiast qd . A najlepiej twardy wosk no ale jak nie masz warunkow no to ssw na szybka akcje nadaje sie w 100 %. Mnie osobiscie qd1 nie zachwycił niczym nie zauwazylem ze cos maskuje.

Co do kierownicy to kup produkty z CarChem  masz tam i do czyszczenia i do konserwacji i sa w 100ml pojemnosciach wiec starczy ci na bardzo długo, dokupisz sobie do tego pianowniczke i masz fajny zestaw do skory ktory nie odstaje niczym od duzo droższych  zestawów. Sam z colorlocka przesiadłem sie na carchema  plus tego ze do konserwacji uzywam olejku do skory który  dodatkowo zmiekcza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy pisali również moge sie pod tym podpisać.
Odpuść QD1, a wez naprawdę świetny SSW.
co do APC to miałem ADBL i przesiadłem się na Excede Bulldozer. Zdecydowanie polecam!
PB Block Hole używałem w lecie i super maskuje rysy lecz skraca trwałość położonego na nim wosku (coś za coś)
Skóra -> jeśli chcesz coś budżetowego to moge polecić produkty Tenzi. (czysta skóra Cleaner  + impregnacja). Tanio wychodzą, a spełniają swoją role :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.