Skocz do zawartości

GOOD STUFF PIRANHIA vs. ADBL VAMPIRE DEIRONIZER


paperson

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Kilka dni temu w dniu premiery zakupiłem nowego gracza na rynku iron removerów - Good Stuff Piranhia.

Postanowiłem zrobić mały battle z drugim zawodnikiem wagi ciężkiej, czyli ADBL Vampire Deironizer.

srodki.jpg

Miejscem walki nie jest co prawda Las Vegas, a moja wanna; mimo to walka zapowiada się pasjonująco :)

Pikanterii dodaje sam producent, pisząc o drapieżnej rybie:

"1. Reaguje błyskawicznie

2. Co dla nas było bardzo istotne, produkt nawet po wykrwawieniu nadal jest "wilgotny" i gotowy do wypracowania

To główne zmiany w stosunku do poprzednika. Oczywiście produkt posiada neutralne PH i dzięki płynnej formie nadaje się do felg i lakieru"

Cenowo Piranhia Iron Remover przedstawia się następująco:

500 ml - 29,90; 5 l - 149,90

Cena "rybki" rewelacyjna!

Wybrałem celowo felgi w tym kolorze, żeby uwidocznić proces krwawienia. Felgi nie myte po zdjęciu; przeleżały w garażu od wiosny :)

brudne.jpg

brudna1.jpg

brudna2.jpg

No to ruszamy 8-) Na pierwszy ogień poszła strona zew. Od lewej ADBL, z prawej GS:

spryskane1zew.jpg

Widać po prawej, że Piranhia od razu krwawi, kiedy ADBL jest jeszcze biały.

Zbliżenie na produkt Good Stuff:

gs1zew.jpg

ADBL w wersji gęstej został "rozpędzelkowany":

pedzelek1adbl.jpg

To samo z Piranhia:

pedzelek1gs.jpg

Na tym etapie widać różnicę w wytworzonej pianie, która odseparowała bród. Na gęstej wersji Vampire można dłużej pracować.

Oba koła po zewnętrznej stronie zostały opłukane ciepłą wodą:

umyte1zew.jpg

Na zdjęciu widać, że nie wszystkie zanieczyszczenia zostały usunięte po jednorazowej aplikacji. Przypominam jednak, że felgi stały brudne pół roku. Na tą chwilę remis :)

OK, przejdźmy do trudniejszej części testu - czyszczenie wnętrza felg:

brudnewew.jpg

Jak widać jest co robić.

Spryskane ADBL:

spryskane1wewadbl.jpg

a tu GS:

spryskane1wewgs.jpg

Sytuacja się powtarza - szybciej startuje Piranhia.

Pędzelkowanie w tej samej kolejności:

pedzelek1wewadbl.jpg

pedzelek1wewgs.jpg

No i płuczemy, pierwsze ADBL, potem GS:

umyta1wewadbl.jpg

umyta1wewgs.jpg

Różnic nie widać. Przeszedłem do mycia krzyżowego: Piranhia poszła na felgę potraktowaną wcześniej Vampire:

spryskane2wewgsnaadbl.jpg

Jak widać od razu mocno krwawi.

I druga felga - Vampire na Piranhia:

spryskane2wewadblnags.jpg

Wampir tym razem równie szybko wziął się za robotę.

Pędzelkujemy, najpierw GS, potem ADBL:

pedzelek2wewgsnaadbl.jpg

pedzelek2wewadblnags.jpg

Powyżej widać, że więcej roboty miał produkt ADBL.

No i płuczemy; ten sam układ: 

umytawew1.jpg

umytawew2.jpg

Jest dobrze, sytuacja podobna do tej na zewnętrznej stronie. Znowu mamy remis!

Kontrolnie użyłem Excede do felg w stężeniu 1:4, ale nie miał tu już co sprzątać:

kontrolaexcede.jpg

Felgi zostały jeszcze potraktowane Prickbortem (zeszły wszelkie "kropki" i "kreski" ze smoły), a opony ADBL Tire and Rubber Cleaner:

umytekoniec.jpg

umytakonieczew.jpg

umytakoniecwew.jpg

Podsumowanie:

1. Good Stuff wprowadza świetny produkt, który może się równać z najlepszymi na naszym rodzimym rynku.

2. Siła domywania podobna do dużo gęstszego produktu jakim jest ADBL Vampire, przy czym cena niespełna dwa razy niższa (nie porównywałem z tańszą wersją  vampire - liquid) 

3. Osobiście zastosowałbym inny trigger. Ten daje zbyt delikatną i rozproszoną mgiełkę, przez co trzeba się dokładnie "nasprejować", a w ciepłe dni mamy niebezpieczeństwo, że produkt zbyt szybko wyschnie. Na plus - wydajność. Mimo obfitego, kilkukrotnego spryskania, zużyłem na dwóch felgach ok. 60 ml GS Piranhia. Załączony trigger lepiej się sprawdzi na lakierze.

4. Zapach z tych "jajecznych", jednak zdecydowanie mniej uciążliwy niż ADBL.

5. Jak widzicie siła działania taka sama jak gęstsza wersja ADBL Vampire, który do tej pory był dla mnie nr 1. 

6. Testowane produkty pozycjonuję równorzędnie. Jak wykazał mój test, mają taką samą siłę usuwania uporczywych zabrudzeń. Jednak przy bardzo atrakcyjnej cenie Good Stuff Piranhia wskazałbym lekko na "drapieżną rybę".

Czekam na wersję 1 l.

Hej :)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, paperson napisał:

Miejscem walki nie jest co prawda Las Vegas, a moja wanna; mimo to walka zapowiada się pasjonująco :)

Żoncia by mnie chyba zatłukła... :)

Dobry teścik. Dzięki. Miałeś może szansę powalczyć na felgach aluminiowych?

Good Stuff Piranhia trafia na listę zakupów - zwłaszcza, że SG D-Tox ma się ku końcowi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi jak felgi... ale ten smród... Ja nawet jak czyszczę jakieś felgi w piwnicy i przyjdę do domu to żona wyczuje we włosach (na głowie :D) czy rzeczach jajo :D Także podziwiam za test w domu ;)

Co do samego porównania szkoda że wszystko pędzelkowałeś :) Chciałbym wiedzieć jak radzą sobie oba bezdotykowo, bo czasem na szybko na bezdotyku też używam. Zwłaszcza zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 minuty temu, SylPio napisał:

Wanna niekoniecznie. Moze wiecej sprzatania ?

polecam balkon o ile nie macie sąsiadów na dole :D

2017-03-04_14.03.30.jpg

 

trochę się rozbawiłem i dalej mam śmiecho banana na ryju :D

 

 

Wracając do tematu - widzę, że kolejny dobry produkt ze stajni @Good Stuff

Duży wybór na rynku = różnorodność. Każdy znajdzie cos dla siebie do arsenału :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wyżej, testy były wykonana specjalnie na mocno brudnych stalówkach, na które prawdopodobnie nikt wcześniej nie kładł żadnej powłoki. Dlatego też pędzelkowanie było must have. Myślę, że na alusach będzie rewelka z Piranhia.

@CoolBreeze @SylPio z żoną da się pójść na układ. Po teście wszystko skrzętnie wysprzątałem :P Pracowałem oczywiście przy uchylonym oknie.

@Domel trzcinka nie zbielała? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.