Skocz do zawartości

Wheel Sealant / Wax - dedykowane zabezpieczenie do felg


kosor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 426
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Miałem to raz u siebie na swoich kołach (w całości lakierowane, wzór bez rantu; 19" BBS CH) i nie dane mi było uświadczyć właściwości ściernych - takiej cechy w tym produkcie nie oczekiwałem; koła były doczyszczone i chodziło mi wyłącznie o warstwę zabezpieczającą przed brudem i późniejsze ułatwienie mycia.

Przekonał mnie bardziej AG AWS ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Wczoraj nałożyłem na felgi pierwszą warstwę Migliore Wheel Seal

 

Mozesz cos wiecej napisac o tym produkcie? jak sie pracuje, jak z wydajnoscia itp? dosc niewiele jest o tym produkcie u nas na forum, slyszalem tylko ze jest dosc twardy co z jednej strony sklania mnie zeby sprobowac a z drugiej malo informacji jest o tym wosku (RimWax jest dla mnie zbyt budyniowy w konsystencji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

czytam wszystkie strony, ja szykuję na nowy sezon nowy felunek do auta ,,pokazowy ''

felgi 3 tlg polerowany rant , bęben, rotory w kolor

obraz2641.jpg

obraz2683.jpg

 

 

na każdej zastosuje wosk

-Coli 476

-megs16

-?

-?

może jakaś firma podeśle próbkę jakiegoś wosku odrobinę, zrobił bym test w sezonie i opisał na forum który i jak się zachowuje :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz cos wiecej napisac o tym produkcie? jak sie pracuje, jak z wydajnoscia itp? dosc niewiele jest o tym produkcie u nas na forum, slyszalem tylko ze jest dosc twardy co z jednej strony sklania mnie zeby sprobowac a z drugiej malo informacji jest o tym wosku (RimWax jest dla mnie zbyt budyniowy w konsystencji)

Postaram się najbliższym czasie napisać recenzję/test Migliore Wheel Seal. Wczoraj położyłem 2 warstwę wosku i zastanawiam się nad 3? :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po stosowaniu preparatów dedykowanych do felg:Poorboy's Wheel Sealant, CHEMICAL GUYS WHEEL GUARD i MIGLIORE chciałbym spróbować czegoś "lepszego"-nie chodzi mi o napisy na opakowaniu ale o wytrzymałość i wydajność, łatwosc doprowadzenia felgi do czystości po aplikacji wosku. Mialem przyjemność zaaplikowania na próbę SV autobahn i wytrzymał zdecydowanie dłużej od CHG wheel guard a ten z kolei wytrzymuje dłużej od dwóch wcześniej wymienionych. Czy "najlepszym" jak na razie zabezpieczeniem felg jest SV Autobahn(Zymol nie ma stricte produktu do felg), czy istnieje jakaś alternatywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po stosowaniu preparatów dedykowanych do felg:Poorboy's Wheel Sealant, CHEMICAL GUYS WHEEL GUARD i MIGLIORE chciałbym spróbować czegoś "lepszego"-nie chodzi mi o napisy na opakowaniu ale o wytrzymałość i wydajność, łatwosc doprowadzenia felgi do czystości po aplikacji wosku. Mialem przyjemność zaaplikowania na próbę SV autobahn i wytrzymał zdecydowanie dłużej od CHG wheel guard a ten z kolei wytrzymuje dłużej od dwóch wcześniej wymienionych. Czy "najlepszym" jak na razie zabezpieczeniem felg jest SV Autobahn(Zymol nie ma stricte produktu do felg), czy istnieje jakaś alternatywa?

Obecnie w Polsce raczej nie, poprawcie mnie jeśli się mylę.

Sam z chęcią spróbuję czegoś nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po stosowaniu preparatów dedykowanych do felg:Poorboy's Wheel Sealant, CHEMICAL GUYS WHEEL GUARD i MIGLIORE chciałbym spróbować czegoś "lepszego"-nie chodzi mi o napisy na opakowaniu ale o wytrzymałość i wydajność, łatwosc doprowadzenia felgi do czystości po aplikacji wosku. Mialem przyjemność zaaplikowania na próbę SV autobahn i wytrzymał zdecydowanie dłużej od CHG wheel guard a ten z kolei wytrzymuje dłużej od dwóch wcześniej wymienionych. Czy "najlepszym" jak na razie zabezpieczeniem felg jest SV Autobahn(Zymol nie ma stricte produktu do felg), czy istnieje jakaś alternatywa?

 

Cos z nanotechnologia chyba pozostaje, c4/c5 badz ine specyfiki dostepne na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poorboy's Wheel Sealant, CHEMICAL GUYS WHEEL GUARD moze ktos napisac ile średnio wytrzymuja te woski na felgach

 

Ciężko odpowiedzieć na to pytanie-zależy ile kilometrów przejeżdżasz, w jakich warunkach, sposób jazdy-dynamiczny,powolny i co rozumiesz pod pojęciem utrzymywanie się wosku. W moim przypadku Wheel Guard utrzymał się nawet 5 tygodni(około) przy myciu kół zwykłym szmponem co 2 tygodnie. Felgi do nałożenia Wheel guarda były dobrze przygotowane: wyglinkowane i potraktowane cleanerem(nie pamiętam jakim).Na felgi nałożyłem 2 warstwy w odstępnie kilku godzin.Jednak w przypadku tego wosku wydaje mi się, że to maksimum, samochód nie był też jakoś specjalnie użytkowany zbyt intensywnie. Aha Chg ma delikatnie ścierne właściwości-da się wyczuć pod palcami maluteńkie drobiny pachnie.

 

W przypadku Poorboya-zdecydowanie krócej trzyma-powiedzmy, że do miesiąca przy tak samo przygotowanym kole-też ładnie pachnie. Migliore wytrzymał podobnie ale nawet jeżeli byłby najgorszym specyfikiem na świecie chciałbym go mieć za zapach-trchę ciężka aplikacja tego wosku.

 

W moim przypadku najbardziej zalezy mi na łatwości doczyszczenia felgi, na tym, żeby brud przywierał w jak najmniejszym stopniu i, żebym ograniczał się od czasu do czasu ich opłukania.

 

IMO z tych trzech najlepszy jest ChG ale patrząc na to z perspektywy czasu nie wiem czy rozsądniej nie jest kupić Collinite lub Finish kare 1000p high temp i mieć wosk do karoserii i felg(przynajmniej tak zrobiłbym teraz nauczony doświadczeniem :oops: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jako że wiosna nadejdzie, a brak mi jeszcze czegoś do felg więc postanowiłem się przymierzyć do czegoś dedykowanego, choć z tego co tu wyczytałem wynika, że równie dobrze może to być jakiś sealant do lakierów.

 

Z racji budżetu byłoby to coś z pary CG Wheel Guard i PB Wheel Sealant. Z Migiliore Wheel Seal zrezygnowałem gdy przeczytałem, że zawiera naturalne woski. Wydaje mi się, że "czysta" chemia lepiej się sprawdzi. Pogrzebałem też trochę w necie i trafiłem na taki test PB Wheel Sealant, który powoduje, że jakoś bliżej mi do CG WG i w związku z tym mam takie pytanie:

 

Skoro CG Wheel Guard zawiera jakieś substancje ścierne to czy możliwe jest nakładanie go np w 2 warstwach? Na forum jest zdjęcie kropelkowania właśnie po dwukrotnym nałożeniu, ale mam wątpliwości czy to tak naprawdę nie jest jedna warstwa, która usunęła poprzednią? Bo jeżeli tak to raz że szkoda roboty i czasu, a dwa szkoda mazidła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.