Skocz do zawartości

Wheel Sealant / Wax - dedykowane zabezpieczenie do felg


kosor

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie nie jest to jedyny test który jeszcze tutaj nie wkleiłem.
czekamy z niepokojem na pozostałe ;)

 

Zapach wyśmienity, bardzo podobny do Mystery (ekstrakty z kokosów, migdałów oraz wanili)
:):good:

 

Ale tak jak już nie raz pisałem: "mam szczególny sentyment do szwajcarskich gór".
wiem ;)

 

O innych nie będę się wypowiadał, bo ewentualnie mogłoby to być odebrane jako antyreklama.
jednak muszę pociągnąć Cię za język;-) i chyba jakaś perełka z tych, które wymieniłem się znajdzie?!...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 426
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jest jeszcze Zymöl Wheel Coat za 109 zł którego nie było wcześniej;-)

 

To nie jest dobre rozwiązanie, jako główne zabezpieczenie felg. Raczej można sobie psiknąć Wheel Coat po każdym myciu, "na wierzch" wosku/sealanta, którym uprzednio felgi zostały zabezpieczone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie Wheel Coat jest czymś w stylu wypasionego detailera do felg. dobrze się nadaje do podkręcenia efektu na fajnej feldze przed jakimś spotem czy coś takiego, natomiast nie jest to jakiś hiper wytrymały środek zabezpieczający. choć woda spływa po nim fajnie razem z brudem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
jednak muszę pociągnąć Cię za język;-) i chyba jakaś perełka z tych, które wymieniłem się znajdzie?!...

Każdy z tych produktów działa, lecz nie aż tak dobrze jak reklama na to by wskazywała.

Nigdy (a bynajmniej o tym nie pamiętam) nie porównywałem te specyfiki (Poorboy's Wheel Sealant, Smartwax Rimwax, Migliore Wheel Seal, Chemical Guys Wheel Guard) na jednej feldze obok siebie, więc ciężko mi powiedzieć który z nich lepszy.

Dla mnie referencyjnym produktem jest Autobahn i jak już, to staram się inne produkty z nim porównywać i póki lepszej specyfiki nie znajdę, tak pozostanie.

 

Mając prawie 50 lat interesują mnie tylko najlepsze produkty, na resztę szkoda mi czasu ;)

 

Nie wszystkie specyfiki SV są wspaniałe, ale ten im się udał.

 

W stosunku do innych negatywnie wypadł Migliore Wheel Seal:

- poprzez twardą konsystencje jest ciężki w nanoszeniu

- ciężki w polerowaniu (mikrofaza nie chce się tak łatwo "ślizgać" jak w przypadku innych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Mając prawie 50 lat interesują mnie tylko najlepsze produkty, na resztę szkoda mi czasu
Wniosek jest taki, że można bawić się, tworzyć różne kombinacje....ale najlepszy efekt osiągniemy używając produktów Swissvax i Zymol ;)
"Bawienie się" (testy) jest/są jak najbardziej wskazane.

W ten sposób każdy znajdzie dla siebie odpowiadający mu produkt.

Czasami wybór jest podyktowany budżetem.

 

Ja swój zalazłem. ;)

 

Co do Zymöl Wheel Coat: @fernando i @Julian bardzo dobrze ten produkt opisali - nic dodać nic ująć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę za bardzo ,,rozgryść" opisu Rimwaxa;-)

,,Rimwax – połysk i ochrona dla felg. Specjalistyczny środek przeznaczony do czyszczenia i zabezpieczania felg. Usuwa małe zarysowania, zabezpiecza i przedłuża połysk felg". Jakoś za bardzo nie mogę sobie tego wyobrazić: ,,do czyszczenia" i ,,usuwa małe zarysowania" ? :o Czy to tylko ,,popisy" speców od marketingu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę za bardzo ,,rozgryść" opisu Rimwaxa;-)

,,Rimwax – połysk i ochrona dla felg. Specjalistyczny środek przeznaczony do czyszczenia i zabezpieczania felg. Usuwa małe zarysowania, zabezpiecza i przedłuża połysk felg". Jakoś za bardzo nie mogę sobie tego wyobrazić: ,,do czyszczenia" i ,,usuwa małe zarysowania" ? :o Czy to tylko ,,popisy" speców od marketingu?

 

Pewnie fillery ma, cos jak SRP tylko do felg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Myślę, że prawdziwy test dla Rimwax byłby taki: na jedną przednią felgę nałożyć wosk, na drugą nie, następnie 2 testy:

1. W deszczową pogodę pojeździć i pokazać różnicę w zabrudzeniu od mokrego lekkiego błota, następnie opłukać wodą z myjki i znowu różnica

2. W suchą pogodę pojeździć, pohamować ostro i pokazać jak odkłada się pyłek z klocków, następnie opłukać woda z myjki i jeszcze raz pokazać różnicę.

 

Trochę pracy jest, ale jeśli wosk jest dobry to mnie by coś takiego z pewnością zachęciło, bo nie lubię myć felg, ale lubię mieć czyste ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za porównanie, gdzie jedna felga jest czysta i nawoskowana a druga nawet nie jest umyta? To chyba oczywiste, że ta prawa wygląda lepiej, co miał na celu ten test? Pokazać, że to sam rimwax umył felgę?

 

Oj tam przesadzasz... To jest marketing, ta felga z Rimwaxem musi być czysta, a opona mieć dressing, żeby kontrast był lepiej widoczny :lol:kuba, reklama pierwsza klasa, mógłbyś przygotowywać hasła dla media marktu :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od miesiąca mam nałożony PB Wheel Sealant i mogę śmiało polecić. Od nałożenia felgi myłem już czwarty raz i nadal się bardzo łatwo myje. Co do wydajności to opakowanie starczy na dłuuuugie lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się robi. Rimwax jest mniej wydajny w aplikacji będąc pastą, Autobahna łatwiej dozować jak każdy twardy wosk Swissvaxa, schodzi go zauważalnie mniej. Po nałożeniu zaś różnica wychodzi w czasie, Rimwaxa łatwiej pokonać czasem czy pogodą, Autobahn siedzi zauważalnie dłużej - spokojnie te kilka myć bez względu na pogodę. Widać to przede wszystkim po łatwości mycia i mniejszym przywieraniu brudu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.