Skocz do zawartości

Wheel Sealant / Wax - dedykowane zabezpieczenie do felg


kosor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 426
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Thomas, myślałem że rozmawiamy o artykułach dostępnych u sponsorów lub w polskich sklepach ;) Takich, które można kupić bez problemu. Ale produkt godny uwagi :)

 

[ Dodano: 22 Październik 2009, 12:28 ]

Fernando, cenna uwaga o grubości lakieru :)

Ja bardzo regularnie czyszczę felgi i nie mam problemu z utrzymaniem ich w czystości, blaskiem. Tak więc dla mnie najlepszym rozwiązaniem będzie wosk bez jakichkolwiek właściwości ściernych. Każdy może wybrać coś innego, odpowiedniego dla siebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Ja bardzo regularnie czyszczę felgi i nie mam problemu z utrzymaniem ich w czystości, blaskiem. Tak więc dla mnie najlepszym rozwiązaniem będzie wosk bez jakichkolwiek właściwości ściernych.
Jeżeli felgi nie są polerowane i pokryte lakierem bezbarwnym (tak jak foto) to jak najbardziej "wosk bez jakichkolwiek właściwości ściernych". ;)

 

DSC02766.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Admin:

usunięto z powodu naruszenia regulaminu

 

Moi mili,

 

gwoli formalności chcielibyśmy zastrzec, że przedstawiciele firm związanych z auto-detailingiem i sklepy mogą reklamować się w specjalnie do tego celu utworzonym dziale Usługi pielęgnacji. W pozostałych dozwolone jest odpowiadanie na pytania stricte skierowane na dany produkt ww. firmy oraz mile widziane (a wręcz pożądane) są rady i doświadczenia ogólne, związane z praktyką i różnymi kosmetykami/aplikatorami etc.

 

Piszę "gwoli formalności", ponieważ atmosfera dyskusji jest nienaganna, lecz zależy nam na niezależności forum i dlatego pragniemy podkreślić, że reklama/spamowanie są zakazane i potrafimy wspierać się we wzajemnej dyskusji na równych zasadach :) Dziękuję za uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na felgi daję Colli 476s i jest świetnie. Plus jest to wyjście dla oszczędnych, bo mozna mieć jeden wosk "do wszystkiego" :-]

 

Tak samo sądzę, zastosowałem Mequiars #16 na felgi coś około 1-2tys km temu, dziś je myłem po zdjęciu kół z Alfy - wystarczyło lekko dotknąć palcem, cały brud schodzi bez problemu. Przed woskiem potraktowałem je delikatnie (tzn nie że lekko, tylko może dość pobieżnie-szybko) glinką.

Myłem zwykłym szamponem do lakieru (akurat sonax) w normalnym rozcieńczeniu i lekko i łatwo się domyły. Niestety od wewnątrz nie były woskowane, a tam już tak łatwo nie było...

Myślę, że nie ma co przesadzać ze specjalnymi woskami do felg lakierowanych, w końcu zawsze to jakiś sposób na szybsze opróżnienie puszki i szybciej będzie okazja na wypróbowanie czegoś nowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na polerowanych felgach ( bez lakieru ) używałem Gold Class Liquid Car Wax i coś z Farecli i nie zauważyłem żadnych przebarwień na gołym alu :)

 

PozdraVWiam

 

jestes z cultstyle? poszedl wosk na kuty, spolerowany rant i bylo wszytko ok? wybacz, ze sie tak dopytuje, ale zawsze mi wszyscy siedzacy w temacie z warszawskiej ekipy cult-a powtarzali, zadnej chemii na polerke i dlatego sie tak dziwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Collinite 476, jako swoiste all-in-one (lakier/felgi).

Lub jako produkt przeznaczony stricte do felg Poorboys Wheel Sealant, szczególnie do felg polerowanych, tam 476 sie nie sprawdzi.

 

zauwazylem kolego ze jestes strasznie stronniczy i zupelnie brak obiektywizmu w twoich wypowiedziach - nie ma na forum posta w twoim wykonaniu gdzie polecilbys cos innego niz sprzedajesz a chyba nie o to na tym forum chodzi nie uwazasz ? takie fora powinny byc obiektywne, jest tu duzo firm i dystrybutorow ale warto tez pomyslec nie tylko o wlasnym czubku nosa ale tez o innych ktorzy czytaja te forum a nie maja zadnego pojecia w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na polerowanych felgach ( bez lakieru ) używałem Gold Class Liquid Car Wax i coś z Farecli i nie zauważyłem żadnych przebarwień na gołym alu :)

 

PozdraVWiam

 

jestes z cultstyle? poszedl wosk na kuty, spolerowany rant i bylo wszytko ok? wybacz, ze sie tak dopytuje, ale zawsze mi wszyscy siedzacy w temacie z warszawskiej ekipy cult-a powtarzali, zadnej chemii na polerke i dlatego sie tak dziwie

 

Jestem z Culta :ad: . Im raczej chodziło o środki myjące bo z tym trzeba uważać . Myć najlepiej Ludwikiem lub sprawdzonym szamponem ( np. z Megsa )

Co do wosku myślę że tam nie ma aż tak ostrej chemii żeby popsuła efekt polerki :)

Ja testowałem te 2 woski na 4 różnych polerowanych kołach i nie zauważyłem żadnych złych zmian.

 

PozdraVWiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

SMARTWAX RIMWAX vs POORBOY'S WORLD WHEEL SEALANT.

Nie wiem na który się zdecydować...miałem próbkę Poorboy's - przepiękny zapach, prosta aplikacja, wspaniały blask i głębia na moich alufelgach. Ale kusi mnie też Rimwax. I naprawdę nie wiem który wybrać? :o Pomocy! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

sylwek, najłatwiejszy produkt w użyciu jaki może być, jedno psiknięcie na aplikator, kolistym ruchami nakładasz na lakier jak zwykły wosk. Koniec ;) W jednym tylko miejscu musiałem przetrzeć MF bo nałożyłem za duzo, ale to podobno często tak jest u osób które używają OOS pierwszy raz. Całe auto to jakieś 5 min, z szybami i felgami włącznie. Duża zaletą jest że jedzie po wszystkim, włącznie z szybami i plastikami. Na całe auto poszło mi może 10 psiknięć i było to za dużo, podobno da się dojść do 40 aplikacji jedną butelką.

 

W kwestii wyglądu jestem bardzo zadowolony, lakier jest bardzo przejrzysty, pierwszy raz zobaczyłem poszczególne cząsteczki metaliczne swojego lakieru. Mam nałożone 2 warstwy, podobno do 3 widać możliwą do zauważenia różnice. Sądząc po bardzo rozjaśnionych felgach po aplikacji, ciekawy efekt musi dać na srebrnym aucie, będe to testował na Audi ojca.

 

Jedyny minus jaki mi przychodzi do głowy to zapach, śmierdzi mocno spirytusem, ale akurat zapach to ostatnia rzecz na jaką patrze w LSP.

 

Generalnie bardzo polecam i uważam że każdy powinien mieć w arsenale, nawet jesli nie jako zabezpieczenie lakieru, to idealnie się nadaje do felg, wnęk,progów i inny zakamarków które ciężko wypolerować po nałożeniu klasycznego wosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to idealnie się nadaje do felg, wnęk,progów i inny zakamarków które ciężko wypolerować po nałożeniu klasycznego wosku.

Do felg? a jak z trwałością tego wynalazku w temperaturze? Daj znać jak długo trzyma na felgach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Evo

Możesz powiedzieć coś więcej nt, opti-seal ze względu, że to nowy produkt na naszym rynku?

Opti-Seal testowaliśmy już prawie rok temu.

Test wyszedł podobnie jak 80% innych testów: "dużo reklamy".

 

@NoX również go testował i może tutaj mógłby coś od siebie napisać.

 

Dla fanów Sealanta jest to, z pewnością "łatwym w aplikacji rozwiązaniem".

 

Również dla prawdziwego fana wosku Sealant jest alternatywą dla ochrony felg.

Jednakże niektóre woski radzą sobie jednak nieźle z brudem na felgach.

 

Parę zdjęć z testu SV Autobahn (specjalny wosk do felg).

 

Przed nałożeniem wosku użyłem glinki i wyczyściłem CF.

 

Kneten.jpg

 

W moim przypadku glinka nie miała zbyt dużo do pracy: auto mało używane, felgi często (może nawet zbyt często :D) zabezpieczane woskiem.

 

Felgi wyglądają po 14 (czternastu) latach nadal jak nowe

 

SwizlAutobahnsauber.jpg

 

Dla porównania nałożyłem SV Autobahn tylko na niewielkiej (po prawej stronie od wentyla)

Po przejechaniu ok 700 Km felga po prawej stronie od wentyla nie była tak bardzo ubrudzona jak reszta tej felgi.

 

SwizlAutobahn1nachca700KM.jpg

SwizlAutobahn2nachca700KMb.jpg

 

Felgi zostały umyte i po paruset kilometrach w alpach :shock: wyglądały smutnie, ale nadal po prawej stronie od wentyla felga była bardziej czysta.

 

SwizlAutobahn3.jpg

SwizlAutobahn4.jpg

 

 

Auto umyłem i po paruset kilometra znów sesja zdjęciowa

 

SwizlAutobahn5.jpg

 

 

Autobahn nie tylko skutecznie chroni felgi przed brudem, ale również ułatwia jej czyszczenie - bród można znacznie łatwiej z niej usunąć. ;)

 

Użyte specyfiki:

 

CFSwizlAutobahn.jpg

(Test był już publikowany na Farzeugpflegeforum.de dokładnie w tej samej formie w lipcu 2009.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CleanerFreak, dlaczego nie wkleiłeś tego testu wcześniej? Więcej, dlaczego nie wkleiłeś tego testu najpierw na nasze worum?! ;)

Arek, jaki jest zapach Autobahn? I jak z aplikacją: łatwa i przyjemna?;-) Też zastanawiałem się nad SV Autobahn. Z tym, że odpadł u mnie ze względu na cenę :( Za 125 zł otrzymujemy 50 ml.

Natomiast w przypadu innych wosków czy sealantów do felg w przedziale 60-80 zł mamy około 235 ml. I są do wyboru:

Poorboy's Wheel Sealant

Smartwax Rimwax

Migliore Wheel Seal

Chemical Guys Wheel Guard

 

Jest jeszcze Zymöl Wheel Coat za 109 zł którego nie było wcześniej;-)

 

I nadal nie wiem, co wybrać?! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
CleanerFreak, dlaczego nie wkleiłeś tego testu wcześniej? Więcej, dlaczego nie wkleiłeś tego testu najpierw na nasze worum?! ;)

Sam nie wiem. Może brak czasu?

Dziś rano czytając cały ten temat zauważyłem brak tego testu i postanowiłem go wkleić. :idea:

 

Prawdopodobnie nie jest to jedyny test który jeszcze tutaj nie wkleiłem.

 

 

Arek, jaki jest zapach Autobahn? I jak z aplikacją: łatwa i przyjemna?;-)

Zapach wyśmienity, bardzo podobny do Mystery (ekstrakty z kokosów, migdałów oraz wanili) lecz z dodatkiem teflonu, który jest odpowiedzialny za wytrzymałość.

 

Aplikacja tak jak normalny wosk. Może dlatego zbyt często go używam - nakładanie wosku sprawia mi przyjemność :roll: .

 

 

Też zastanawiałem się nad SV Autobahn. Z tym, że odpadł u mnie ze względu na cenę :( Za 125 zł otrzymujemy 50 ml.

Natomiast w przypadu innych wosków czy sealantów do felg w przedziale 60-80 zł mamy około 235 ml. I są do wyboru:

Poorboy's Wheel Sealant

Smartwax Rimwax

Migliore Wheel Seal

Chemical Guys Wheel Guard

 

Jest jeszcze Zymöl Wheel Coat za 109 zł którego nie było wcześniej;-)

 

I nadal nie wiem, co wybrać?! ;)

O innych nie będę się wypowiadał, bo ewentualnie mogłoby to być odebrane jako antyreklama.

Staram się w miarę wszystkie chwalone lub nowe specyfiki testować (ostatnio był testowany Migliore Wheel Seal) i żaden tak mnie nie przekonał jak Autobahn.

Ale tak jak już nie raz pisałem: "mam szczególny sentyment do szwajcarskich gór". :roll:

 

Szczególny plus wosku Autobahn: jest baaardzo :shock: wydajny.

50 ml wystarczy na laaata.

 

Myślę że nie na darmo ludzie i firmy (również konkurencja do SV) znający się na detailingu używają Autobahn. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.