Jump to content

Jaki wosk dający "szkło" ?

Recommended Posts

Jako że różne woski dają różny "look" a mi osobiście podchodzi najbardziej look typu "szkło" to chętnie poznam jakieś woski które w/g Was sprawdzają się dobrze właśnie w takiej kategorii wizualnej. Od siebie mogę rzucić woskiem który właśnie tak działa i jest to Prosfaff CC Wax Gold.

Ja mam położony Poorboys Nattys Paste Wax Black na cleaner Black Hole i maźnięte Ssw Adbl  wygląda kozacko  

U mnie lezy Amigo i Poorboys Nattys Paste Wax Black i rowniez wyglada mega, szklistosc, przyciemnienie petarda, az nie moge sie doczekac tego polaczenia na wiosne jak zrobie korekte :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Essence, generalnie nie na każdym lakierze wyjdzie ci szklany efekt, nie które dostaną typowej głębi a nie szklistości jak bardzo byś chciał, nawet po powłoce :).
Ale zgodze się że nie które produkty bardziej podbijają szklistość.
Wpadniesz do mnie to dam ci Sealant od finish kare taki niebieski, on takowy właśnie jest, strasznie plastikowo to wygląda ;).

16 godzin temu, kamykmm napisał:

U mnie lezy Amigo i Poorboys Nattys Paste Wax Black i rowniez wyglada mega, szklistosc, przyciemnienie petarda, az nie moge sie doczekac tego polaczenia na wiosne jak zrobie korekte :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

a jak z trwałością?

• Lubię to 1

Dnia 5.09.2017 o 20:02, ostry2407 napisał:

ArtDeShine New Kotsos Wax. Daje efekt szkła. Zresztą niedługo sam wypróbujesz.

Próbka dziś dotarła za co Ci bardzo dziękuję. Jak wiesz , interesował mnie ten wosk w starciu z Wax Gold'em. I porównanie nastąpi zapewne w weekend

Dnia 5.09.2017 o 19:56, duiware napisał:

Ja mam położony Poorboys Nattys Paste Wax Black na cleaner Black Hole i maźnięte Ssw Adbl  wygląda kozacko

Tyle że że to już spore oszustwo looku. Oszukujesz BH bo on sporo wnosi a potem zniekształcasz obraz SSW. Także nie wiesz jak sam wosk wygląda i nie jest to dla mnie miarodajne.

Dnia 5.09.2017 o 20:01, menior napisał:

DJ future armour

Trzeba będzie zwrócić oczy w stronę tego produktu

Dnia 5.09.2017 o 21:15, Gardor napisał:

FINISH KARE 1000P HI-TEMP

Really ?

Dnia 5.09.2017 o 22:15, Arkeolowy napisał:

Wolfgang Deep Gloss Paint Sealant 3.0

Na DW ta firma jest dość popularna. U nas mniej. A wiem że produkty mają naprawdę fajne. Może trzeba będzie przetestować kolejną rzecz :)

Dnia 5.09.2017 o 22:35, Gozdziu23 napisał:

Wpadniesz do mnie to dam ci Sealant od finish kare taki niebieski,

Jako że próbka Art De Shine wpadła to szykuj się na weekend :)

Dnia 5.09.2017 o 22:57, ghost napisał:

Mainz Synthetique

Już szperam :)

I tak ogólnie teraz - widzę że w tym temacie przewijają się sealanty. Czy sealanty same w sobie stosowane po każdym myciu dają zabezpieczenie podobne do wosku ? Bo zaczynam się zastanawiać nad sensem kładzenia wosku twardego w sezonie wiosna-jesień i podkręcania go QD albo QW skoro taką samą robotę zrobie fajny sealant. Co myślicie ?

Nie mówię o zimie bo tu jednak jakeś Fusso, Carchem 38 czy inny Finis są IMO must have

Strus,trwale sealenty w sprayu jak np. DJ FA ktory posiadam i ktorego producent deklaruje trwalosc do 3-4 miesiecy,sa np.bardzo modne na wloskim forum detailingowym do ktorego tez zagladam bo w tym kraju zyje,sa popularne do glownego zabezpieczenia lub nawet podklad pod wosk naturalny 

Dnia 7.09.2017 o 19:44, Strus napisał:

Really ?

Tak, przede wszystkim na jasnych lakierach 1000p hi temp robi robotę i daje efekt oblania szkłem. Tani i wytrzymały np. według mnie np. na srebrnym co się nie da za dużo zrobić to efekt szkła robi super :D

15 godzin temu, Strus napisał:

Przyznam że kusi mnie taka opcja. Coś co pobija look, daje szkło, zabezpiecza lakier i można aplikować w spray'u raz na dwa tygodnie i sprawa załatwiona

Gyeon Cancoat :D On nadaje mega szklistości samochodowi. 

Dzisiaj porównałem Art De Shine Kotsos i Prostaff Wax Gold. I wygląda to tak

Położone oba na maszynowo kładziony cleaner Auto Finesse przetarty potem Wipe Out'em.

aplikacja - prosta w obu przypadkach

docieranie - zdecydowanie łatwiej ADS

"szkło" - tak zbliżone że ciężko wyłonić zwycięzce

przyciemnianie -  Prostaff bije ADS na głowę

kropelkowanie 5 minut po nałożeniu - identyczne

zrzut wody 5 minut po nałożeniu - lekka przewaga Prostaff'a

Zobaczymy jak będą leżeć i jak się zachowają w deszczu jak się uleżą.  Relacja cenowa - Prostaff 120zł za 100ml. ADS chyba około 150 za 90ml. Mój osobisty werdykt - nie warto dopłacać.

Godzinę temu, Gardor napisał:

Gyeon Cancoat :D On nadaje mega szklistości samochodowi. 

W aerozolu ? Jakoś tak pachnie mi tym że z tych 200ml 50 idzie w powietrze. Na ile to wystarcza ?

15 minut temu, Strus napisał:

W aerozolu ? Jakoś tak pachnie mi tym że z tych 200ml 50 idzie w powietrze. Na ile to wystarcza ?

Już dawno nie jest w aerozolu :D Teraz jest poprawiona wersja do której dostajesz atomizer i psikasz na MF. Wydajne myśle że 6-8 aut się zrobi. 

56 minut temu, Strus napisał:

Relacja cenowa - Prostaff 120zł za 100ml. ADS chyba około 150 za 90ml. Mój osobisty werdykt - nie warto dopłacać.

Pomijając aspekty wizualne, a tylko wydajność to nie koniecznie drożej wychodzi jeżeli przeliczysz na trwałość. Całkiem możliwe, że ADS 2 razy dłużej poleży. Ale to takie swobodne przemyślenia ;)

4 godziny temu, Strus napisał:

Dzisiaj porównałem Art De Shine Kotsos i Prostaff Wax Gold. I wygląda to tak

Położone oba na maszynowo kładziony cleaner Auto Finesse przetarty potem Wipe Out'em.

aplikacja - prosta w obu przypadkach

docieranie - zdecydowanie łatwiej ADS

"szkło" - tak zbliżone że ciężko wyłonić zwycięzce

przyciemnianie -  Prostaff bije ADS na głowę

kropelkowanie 5 minut po nałożeniu - identyczne

zrzut wody 5 minut po nałożeniu - lekka przewaga Prostaff'a

Zobaczymy jak będą leżeć i jak się zachowają w deszczu jak się uleżą.  Relacja cenowa - Prostaff 120zł za 100ml. ADS chyba około 150 za 90ml. Mój osobisty werdykt - nie warto dopłacać.

Super. Tak jak podejrzewałem, że w wyglądzie ,,szkła,, nie będzie wielkiej różnicy bo akurat przyciemnienie mnie zbytnio nie interesuje ,,biały lakier,, Ciekawi mnie natomiast który dłużej poleży.

3 godziny temu, ghost napisał:

Całkiem możliwe, że ADS 2 razy dłużej poleży

37 minut temu, ostry2407 napisał:

Ciekawi mnie natomiast który dłużej poleży.

Mnie również. Nie tykam ich niczym . No chyba że poleżą dłużej niż mój przewidywany termin na położenie wosków zimowych. Wtedy zakończę ich żywot i ogłoszę remis :)

• 2 months later...

Na lato poleciałem FK na Amigo. Efekt szkła zwracający uwagę. Ponieważ lecieliśmy z synem równo na dwóch autach, to mogę powiedzieć , że czym ciemniejszy lakier ty efekt lepszy.
Ile to leżało - do dzisiaj. Wspomagane BSD.