Skocz do zawartości

ADBL Beetle Juice Squeezer - Pytania i Odpowiedzi


Chemik ADBL

Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor

ADBL BEETLE JUICE SQUEEZER

 

59886c4cdf24c_ADBL-wizualizacja-5L-1L-05L_BJS-white.jpg.8ef7e49b08c6f0c932fe4be69b796c30.jpg

Rozpuszcza i usuwa pozostałości po owadach zawierające szkodliwe enzymy, które mogą naruszyć strukturę lakieru, doprowadzając do trwałych uszkodzeń. Szybkodziałający ADBL BEETLE JUICE SQUEEZER z łatwością pozbywa się insektów zapobiegając powstawaniu przebarwień oraz wżerów. Rozpuszcza także inne zanieczyszczenia organiczne takie, jak soki drzewne czy ptasie odchody.  Doskonale radzi sobie z olejem, smarem oraz brudem drogowym. Jego lekka i  szybka w działaniu formulacja czyni usuwanie owadów łatwym i efektywnym.

1.      Spryskajchłodnąpowierzchnię.

2.      Pozostaw na 30 sekund – nie dopuszczaj do wyschnięcia.

3.      Spłuczwodą.

Dodatkowe wskazówki:

·         Przed użyciem wstrząsnąć.

Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu.

Chronić przed światłem słonecznym.

Nie przemrażać.

Kilka słów ode mnie.

Każdy chyba poznał siłę niszczenia lakieru przez owady. Przy zderzeniu z karoserią pęka pancerz chitynowy i uwalnia wszystkie płyny ustrojowe robaka. W porę nie usunięte, potrafią trwale i bardzo głęboko uszkodzić lakier.  Mechaniczne usuwanie takich pozostałości bardzo często wiąże się z powstaniem rys. Jedynym sensownym rozwiązaniem jest środek, który zastosowany w formie wstępnego oprysku, poradzi sobie z większością zabrudzeń.

BeetleJuiceSqueezer posiada pH ok.13, które zostało uzyskane przez dodanie bardzo małych ilość zasad. Takie pH konieczne do szybkiego i efektywnego zdegradowania wszystkiego, co wypłynęło z pancerza. Sam BJS nie posiada w składzie środków emulgujących, które przy wysokim pH mogłyby rozpuszczać trwałe woski i sealanty. Należy pamiętać, że tarcie i czas kontaktu produktu w takich przypadkach ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa istniejącego LSP. W testach wewnętrznych stwierdziliśmy brak wpływu na ADBL QuickWax, a testy w studiach potwierdziły brak naruszania kilku innych dobrej jakości wosków.

W zależności od stopnia „zesmażenia” i rodzaju istniejącego zabezpieczenia lakieru czas kontaktu można zwiększać. Przyjmujemy, że kontakt ok. 30 sec. w przypadku świeżych pozostałości robaków na zabezpieczonym lakierze jest optymalny. W cięższych przypadkach czas ten można wydłużyć, nie pozostawiając jednak produktu do wyschnięcia. 

W razie dodatkowych pytań zapraszam do ich zadawania oficjalnie na forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 7.08.2017 o 15:40, Chemik ADBL napisał:

BeetleJuiceSqueezer posiada pH ok.13, które zostało uzyskane przez dodanie bardzo małych ilość zasad. Takie pH konieczne do szybkiego i efektywnego zdegradowania wszystkiego, co wypłynęło z pancerza. Sam BJS nie posiada w składzie środków emulgujących, które przy wysokim pH mogłyby rozpuszczać trwałe woski i sealanty. Należy pamiętać, że tarcie i czas kontaktu produktu w takich przypadkach ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa istniejącego LSP. W testach wewnętrznych stwierdziliśmy brak wpływu na ADBL QuickWax, a testy w studiach potwierdziły brak naruszania kilku innych dobrej jakości wosków

No właśnie tej informacji szukałem. No to chyba jeszcze jeden zakup przed zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

użyłem wczoraj JS i.........niestety masakryczne plamy i zacieki zostały na lakierze.  Nie do umycia, musiałem polerowac lakier cleanerem. Stosowane w cieniu temp 24 stopnie.  Także coś jest nie halo z tym specyfikiem :-?   przynajmniej u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze zdjęciami będzie lipa bo ścierałem to w popłochu i nie myslałem za bardzo o robieniu zdjeć.  W miejscu w którym prysnałem lakier sie zrobił  ciemniejszy niż na reszcie elementu. Mycie nic nie pomogło, jedynie cleaner. Na trzech elementach to samo (z początku myślałem że mi przysechł na masce ale maska była chłodna a zderzak zimny wiec to nie to)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio testowałem na obu swoich autach. Trzymany ok. 2 minuty na bezdotyku, czyli w cieniu, ale lakier rozgrzany. Pieciodniowe robaki spłynęły bez problemu, śladów na karoserii czy lampach brak. Pierwszy zakup w nowej butli - jest świetna! Niestety stary atomizer i tu już chyba wszystko zostało napisane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Mam ten sam przypadek co kolega W1Michal.

W dniu 21.07.2018 o 09:41, W1Michal napisał:

użyłem wczoraj JS i.........niestety masakryczne plamy i zacieki zostały na lakierze.  Nie do umycia, musiałem polerowac lakier cleanerem. Stosowane w cieniu temp 24 stopnie.  Także coś jest nie halo z tym specyfikiem :-?   przynajmniej u mnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.