Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, Fredi88 napisał:

Dokładnie... w golfie odkręcało się aż 1 śrubę do której dostęp jest po otwarciu drzwi 🙂

I oczywiście w ten czas co powiedziałem wlicza się wizyta w garażu w celu znalezienia odpowiedniego klucza 😄

nie wiem natomiast jak to by było w przypadku klamek w aucie z keyless. Ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie?  ( oczywiście pytam o klamkę od kierowcy i pasażera) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiejsze tankowanie do pełna, potem po kilku godzinach kradzież paliwa z Peugeota 😞 do wymiany bak  i ogólnie masa pracy 😕

ZosQnnN.jpg

R0S972W.jpg

Widok przez dziurę podwozia na pompę paliwa przez dach panoramiczny - światełko w tunelu 🙂

fSu0LGA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eryczek miałem głównie na myśli to że niezależnie czy tankujesz 5l czy do pełna, następuje dotrysk płynu Eloys do dopalania FAP - stąd producent zaleca aby tankowac auto do pełna i w miarę możliwości oprozniać bak do końca, wówczas płyn starczy na dłużej 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak jak mowi @vangsta. Mam Peugota 407 po lift 2.0 Hdi z FAP . Też zawsze tankuje do pełna żeby tego dodatku wystarczyło na dłużej. Z reszta dla mnie tankowanie po 50 zł to takie placebo 🙂 bo i tak wyjeździsz tyle ile jeździsz 🙂 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Eryczek napisał:

@vangsta bez przesady - tankowanie do pelna to nie taka znów ekstawagancja😎.

Ale złodziejowi (każdemu) łapy bym poprzetrącał.

I Publicznie 10 pasów 🙂
Co do tankowania to nie potrafię zrozumieć czemu ludzie tankują po 50-100 zł. Pomijam kwestie finansowe jak ktoś pracuje na tygodniówkach czy coś. Ale nie raz widzę na stacji auto klasy średniej/wyższej i lanie za 50-100. Spali tyle samo a trzeba częściej na stację jechać 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zdarzało się tankować za 20-30zł, z tego powodu, że wystarczało mi to na około tydzień, a płacone miałem od zlecenia które trwało 2-3dni i po prostu tak było wygodniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vangsta napisał:

@Michał126 dokładnie - w taki sposób ostatnio wyszło mi spalanie na trasie Limanowa-Rzeszów-Limanowa (320km)... 3,06l - z włączoną klimą i na 17'' kołach 🙂

Jak skuter :mrgreen: Złote auto, kuszę mamę na C4 Picasso w HDIku, ale 2.0 150 KM 🙂

2 godziny temu, Birkhof napisał:

I Publicznie 10 pasów 🙂
Co do tankowania to nie potrafię zrozumieć czemu ludzie tankują po 50-100 zł. Pomijam kwestie finansowe jak ktoś pracuje na tygodniówkach czy coś. Ale nie raz widzę na stacji auto klasy średniej/wyższej i lanie za 50-100. Spali tyle samo a trzeba częściej na stację jechać 🙃

Znajomy ma Passata B4. Święte auto. Ostatnio dostał strzał w dupsko, nie za mocny: po mocniejszym w naszym Sharanie zderzak i klapa były porysowane (nawet nie pęknięte/wgniecione), zgięte ucho do holowania w belce i winda do opuszczania zapasu się popsuła, bo mama przejechała kawałek z opuszczonym kołem; u niego podłoga bagażnika przypomina stożek, klapa wgnieciona mocno, zderzak odpadł, ściana grodziowa z lewej strony przesunięta, no miazga. Żałoba trwa już 1,5 tygodnia. Zgłosiłem mu to, bo nie umiał (sprawca powiedział, że ma OC w Hestii, a miał w AXie :mrgreen:), załatwiłem auto zastępcze, bo też nie umiał. Auto ma na starego, stary w umowie wypożyczenia znalazł kwotę 160/brutto i kazał oddawać, bo jest za tępy, żeby zrozumieć, że to AXA płaci - no, never mind. Do świętego auta jest oczywiście zakaz włażenia z brudnymi rękami, brudny kokpit leci Meguiar's Ultimate Protectant, a jak mu kupiłem sealant z TW, to na jedno smalcowanie zużył ponad pół i docierał pieluchą tetrową.

W każdym razie: on leje za 20-50 zł i jest w tym metoda, bo pełen bak to 1/10 wartości tego auta i to w porywach. Nie bez kozery w końcu Passerati B4 ma przydomek "tankowiec". :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Michał126 napisał:

Passerati B4 ma przydomek "tankowiec". :mrgreen:

Miałem kiedyś B3 i zatankowanie 70 L benzyny znacznie podnosiło jego wartość🤣. Kilka razy się zdarzyła taka sytuacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu jeździłem na autodromie w Jastrzębiu i pamiętam jak bywałem jak zaczęli lać asfalt na tor - w okolicy jest mała wioska, dosłownie kilka domów ustawionych z dala od toru. Po wylaniu asfaltu, kiedy kończyli już budynek, nagle zaczęli budować nowe domy w stronę toru. Zachodziłem w głowę, kto kupuje takie działki, aż wszedłem w internet i zobaczyłem działki za 1/10 ceny porównywalnej działki w okolicy. Z tego co wiem to w Jastrzębiu już mieli problemy z za głośną jazdą, ale ludzie sami sobie są winni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lol19pl, od wielu lat interesuję się motosportem i na całym świecie zdarzają się takie problemy. Jednak największym problemem polski jest brak kultury wyścigów i rajdów samochodowych oraz nietolerancyjność naszego narodu na pasję innych ludzi. W żaden sposób nie potrafimy się nawzajem wspierać i cieszyć z tego, że ktoś innych ma pasję i to jej poświęca swój czas. Dochodzi do tego wielka krótkowzroczność, ludzie myślą jedynie o swoim interesie, kupują taniej działki ze świadomością, że znajdują się one w okolicy gdzie jednak hałas jest o wiele większy i oczekują, że wszystko zostanie podporządkowane im. Żadna z tych osób nie myśli, że tor wyścigowych czy lotnisko to praca dla wielu ludzi, zwiększone przychody w okolicznych sklepach, barach, restauracjach czy hotelach.

36468143_2147017775512039_9055974526852005888_n.jpg.7312b8106814f19b9db3d25e748b79db.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.