Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, CoolBreeze napisał:

Diesel dieslem, ale chyba będę musiał się przeprosić z AR6900-P MAX i przerzucić z Vervy na czyszczącą 95tkę Orlenu :/

Szczerze? Ja osobiście preferuję takie rozwiązanie ;) Po pierwsze, wiadomo, że dodatek jest w baku i przede wszystkim jaki - sprawdzony, o konkretnym działaniu. Po drugie, tankowanie z takim pietyzmem sprawia mi przyjemność. :mrgreen: Podjeżdżam na stację w godzinach wieczornych - zwykle po 22, dodatkowo z zamiarem zrobienia zakupów w Tesco po drugiej stronie ulicy - i nie niepokojony, mogę zalać pełen zbiornik z precyzyjnie odmierzoną porcją dodatku (przy pomocy samodzielnie skonstruowanego przyrządu) i odjechać z poczuciem bardzo dobrze wykonanej pracy. :D

Pytałeś o miarkę - w AR6900 D-MAX ma 25 ml, P-MAX w litrowej butli będę miał raczej w przyszłym miesiącu. Ja stosuję dodatki w starym C3, bo auto więcej stoi, niż jeździ, a podobnie jak Twój 5008 nie ma wymiennego filtra paliwa, więc to pomaga w utrzymaniu układu w czystości. Chodzi zarówno o zapobieganie rozwarstwianiu się paliwa, jak i wytrącaniu się z niego wody. Przy regularnych tankowaniach z AR6200 i dla testu AR6900 (miałem setkę do sprawdzenia zanim kupię dużą butelkę), przeplatanym tankowaniem czystej 95 z Shella przy epizodach częstszej jazdy, zdecydowanie spadła częstotliwość sytuacji, kiedy auto przerywało na zimnym silniku. Jeśli chodzi o dupohamownię, to zauważyłem jeden wymierny skutek stosowania AR6900 P-MAX: w zasadzie zniknął moment, kiedy po szybkiej redukcji auto miało chwilę wahnięcia przed wkręceniem się na obroty - tak jakby poprawiła się elastyczność (w czasie, kiedy był w baku), Tomek z czarnepaliwo.pl potwierdził możliwość wystąpienia takiego skutku. Reszta po staremu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Michał126 napisał:

Po drugie, tankowanie z takim pietyzmem sprawia mi przyjemność. :mrgreen: Podjeżdżam na stację w godzinach wieczornych - zwykle po 22, dodatkowo z zamiarem zrobienia zakupów w Tesco po drugiej stronie ulicy - i nie niepokojony, mogę zalać pełen zbiornik z precyzyjnie odmierzoną porcją dodatku (przy pomocy samodzielnie skonstruowanego przyrządu) i odjechać z poczuciem bardzo dobrze wykonanej pracy. :D

 

ło paaanie, potrafisz robić wielkie halo z niczego :D 

 

Ja nie dolewam 6900 na stacji bo mnie ktoś z kamerką nagra i wrzuci do neta jako debila co leje elisksir F1 do Passata :P 

W domu po trasie wlewam do baku, przez noc sobie spłynie i jazda, a nie tam cudować i odmierzać na stacji jakimiś przyrządami specjalnymi :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Slovak Ty to masz dobrze jak podniosą ceny paliw, masz LPG. Tylko powiedz jak np. pieczywko jest dostarczone do Twojego sklepu, autami na wodę? Przykłady można mnożyć w nieskończoność, no ale Ty masz LPG i nie musisz się aż tak złościć podwyżkami cen paliw :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, StreamHD napisał:

ło paaanie, potrafisz robić wielkie halo z niczego :D

Ja nie dolewam 6900 na stacji bo mnie ktoś z kamerką nagra i wrzuci do neta jako debila co leje elisksir F1 do Passata :P 

W domu po trasie wlewam do baku, przez noc sobie spłynie i jazda, a nie tam cudować i odmierzać na stacji jakimiś przyrządami specjalnymi :D 

Chcę, żeby od początku było dobrze wymieszane i w odpowiednich proporcjach :) A cudowanie nie jest nielegalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, StreamHD napisał:

a nie tam cudować i odmierzać na stacji

Takie cudowanie trwa może z 30s więc nie widzę zupełnie problemu, a czy to Passat czy Maybach bez znaczenia, moje auto więc leje co chce. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem mega zadowolony z tych opon i powiem szczerze az mnie dziwia takie negatywy..
Fakt sa glosne i to jest ich jedyny minus jak dla mnie.
Trzymanie na mokrym bajka ale zeby tak bylo wlasnie musza byc miekkie, takze dla mnie to logiczne jak sie kupuje opone deszczowa..
Oponki mam jedne w rozmiarze 205 /45 17' i w aucie z gwintem
Drugie w totalnej serii 175/65 14 w dupowozie corsa c
Dzisiaj miałem okazję trochę je protestować i powiem szczerze że jestem mile zaskoczony. Świetne trzymanie na suchym w porównaniu do poprzednich nexen n fera. Na mokrym również bajka. Dużo nie jeżdżę więc trochę wytrzymają. Bezpieczeństwo przede wszystkim.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mnie to wkurzyło czy co ale beret zryło.

Najpierw wypada z zakrętu busik i w sumie była sytuacja poważnego zagrożenia czołówki.  Uciekałem ostro na pobocze. 

Nie minęło 5 minut, uciekałem jeszcze szybciej i jeszcze mocniej i tu już była krytyczna sytuacja.   Po świadomości, że od śmierci dzieliła sekunda i metry no to jednak jakoś tak się dziwnie wracało pozostałe 50 km do domu.  W mojej krótkiej około 5 letniej karierze kierowcy, tak blisko śmierci jeszcze nie byłem i to 2 razy w kilka minut :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywalalo mi w vw błędy 0301 i 0303 czyli przerwa w zapłonie. Wymieniłem świece na ngk oraz kable WN też na ngk. Odpalam auto wszystko cacy nie szarpie nic, cieszę się jak murzyn z blaszki. Wsiadam do auta ujechalem 3km choinka na zegarach tj świeci esp i miga check. Silnik nie równo pracuje.. Kupiłem prymitywne złącze obd pod BT byle z czytać błędy. Co pokazało.. 0302 czyli przerwa w zapłonie na drugim cylindrze.. Wkur.. wróciłem do garażu i jeszcze nie zaglądałem.. Nie chcę mi się wierzyć że po 3km padła świeca albo kabel. Dodam że posiadam LPG ale właśnie na benzynie jeździ ok a na benzynie takie cyrki. Silnik 16 mpi liczę po cichu że przez mało miejsca słabo nasadzilem fajkę na świece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.