Skocz do zawartości

Good Stuff Black Mamba Shine


Fitte

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
33 minuty temu, Grzechu23 napisał:

aplikacja bezproblemowa

Taka koleżeńska rada nabyta przez kilka lat praktyki.

Widzę, że myjesz i aplikujesz na trawie i ziemi. Widać to po bieżniku.

2017-10-02_15_24_09-_Nowe_Finanse.xhb_-_

Wszystko to zbierasz w aplikator i rozprowadzasz po oponie.

Może to głupie ale weź się zaopatrz w stare wycieraczki podłogowe albo jakieś maty. Wygodnie się na tym myje i aplikuje.

Tak tylko mówię bo sam to przerabiam i wiem jak ten kurz i brud potrafi być uciążliwy.

2017-05-11_14.33.39.jpg

Tutaj na oponie też MAMBA, żeby nie było offtopicu :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzechu23 ale opony to średnio wymyte :P chyba że się tak zabrudziły przez noc ? 
Będziesz i już jesteś zadowolony :) Bardzo dobry dressing, któremu jak minie połysk, to jeszcze trochę posiedzi na gumie i wciąż będzie kropelkować :) 

Ps. polecam aplikację pędzelkiem - w moim przypadku świetnie się nakłada oraz spróbować aplikacji na jeszcze mokre opony - też będziesz zadowolony:good:

@Domel - ja wczoraj ustawiłem sobie auto na zwykłych cegłach i 3/4 koła stały idealnie w środku opony - jedynie jedna mi się przesuneła i wystawała z boku opony i lekko utrudniała mycie i nakładanie dressingu. Ale podumowując niebo a ziemia w łatwości pracy w porównaniu ze zwykłym staniu na ziemi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel masz racje, jest to dość irytujące i dzięki za ciekawy pomysł. Człowiek sie całe życie uczy ;)

@kursien opony dobrze wyczyszczone :) piana za drugim podejściem była całkowicie biała tylko....z racji nocy już nie dałem rady nałożyć dressingu i auto musiało przejechać 20 metrów do garażu po małym żwirku/kamyku. Rano wyjazd z garażu i aplikacja niestety na lekko przykurzone opony.

Pędzelkiem nakładałem żelowy SG B2B i jakoś wg mnie średnio, zdecydowanie preferuje aplikator ADBL :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wczoraj na zimówki wleciał dressing GS Black Mamba Shine.

Opony wyczyszczone ExceDe Tire and Rubber Cleaner'em i przetarte jakąś tam ścierką, żeby wspomóc schnięcie.

Mambe nakładałem przy pomocy ADBL One Shot Tire Pad'a. Czy on taki One Shot? To już inna historia :)

Opona przygotowana do miziania.

fS273DWDqMZBbEYFDJb_7nphGCAuoQMv6NjCy4BT

Miała być taśma, lepsze zdjęcia i w ogóle miała być fajna recka, ale... orkan Grzesiu się zbliżał i zaczynało popadywać (w sensie po następnej fotce, tak lunęło, że...). Reszta prac przebiegła w garażu, którego oświetlenie pozostawia wiele do życzenia w kwestii foto).

xy5M6_TseLtwJTopZcTmFF4dsWLBp8bIbuF6aH8k

Powyższe zdjęcia przedstawia szybką  akcję z Mambą - patrz wyżej.

Poniżej, efekt finalny na innej oponie (z tego samego mycia).

kQRAoP-53lnmdsxmxSowunlO2CVO1HR8cIyGfd5C

Generalnie jestem zadowolony z uzyskanego efektu. Mamba fajnie się rozprowadza po oponie. Chwilami robiły się mazy, ale opona musiała się "napić".

Jest "Shine" :) Ale czy jestem jego fanem? Zobaczymy jak zamontuję koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kolo100 napisał:

Panowie mambe psikacie na oponę i rozprowadzacie aplikatorem czy psikacie na aplikator i jedziecie z koksem?

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka
 

Ja psikam na aplikator i jadę z koksem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wydaje mi się, że. To nie bardzo komfortowe cyrklując żeby tylko kapkę dać na aplikator i pilnować żeby więcej nie wylać..
Stąd myślę, że rozpylacz będzie bardziej praktyczny...
Pędzlem aplikowałem nielsen i już mi się nie chce :)

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Gesiu_15 napisał:

@kolo100 aplikacja na One shot od ADBL i rozprowadzenie na oponie :) Tak pracuje mi się Mamba najlepiej :)

No, i w rękawiczkach. Zwłaszcza jak na drugi dzień idziesz do kościoła albo chciałbyś coś poderwać. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poderwalem taka jedną 17 lat temu i do tej pory jest ze mną :)
A tak na poważnie to aż tak brudzi? Kurde nielsen schodził z rąk od razu, mequirs chociaż w spray to też jak się popapralem też schodził..

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kolo100 bieda jest to doszorować nawet szczotką. Przy zwykłym myciu nie ma szans żeby zeszło. To podstawowa rzecz która mnie jakoś dystansuje od Mamby. I w organizerze mam koło niej zawsze parę nitrylowych rękawiczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie fakt, że przy opiniach, testach, polemice na temat, który preparat, dressing jest lepszy, nikt nigdy nie zwraca uwagi na ten właśnie aspekt...
Chyba, że dla Was oczywistością jest nakładanie wosków, cleanerów, dressingów w rękawiczkach...

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie cierpię robić w rękawiczkach. Jedyne, co robiłem w nich dotąd z pełnym przekonaniem o słuszności stosowania, to kładłem powłokę na Malucha.

Ogólnie też preferuję żelowe dressingi i nakładanie pędzlem, a zwłaszcza taki jeden dressing niby marketowej firmy (jak to się tu u niektórych przyjęło). Oszczędność i wiem, że we wszystkie rowki go skutecznie wprowadziłem, chociaż robi się dłużej i ciężej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie chodzi mi o to, że jeden lubi w rękawiczkach a drugi nie, tylko uważam, że jest to dla niektórych ważna kwestia przy wyborze produktu a nie spotkałem się jeszcze żeby w jakimkolwiek temacie było to poruszane...
Ja jedyną czynnością jaka robię w rękawiczkach to zbieranie kulek na ogrodzie po moim zacnym buldożku :)

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Black Mamba położona na opony 29.10. Koła trafiły na puga 02.11.

Jak to wygląda? Ano tak:

cgEHGsmVMs5i13yA21GIE4t-Yixjd_aXBl_iW2Fp

Lekko nie ma - patrz nadkola i próg. Opona z Mambą nie chce się brudzić :)  *- auto "umyte" na myjce last Friday.

Good work @Good Stuff :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 2.11.2017 o 21:33, BiałyGTi napisał:

Ja tez zawsze w rekawiczkach :P w sumie nauczylem sie i wszystko robie w rekawiczkach jednak to chemia i na kazda skore moze zadzialac inaczej. 

ja tez. Tylko w ten weekend zużyłem 20 par jednorazówek. Podstawa przy pracy.

Nakładałem teraz Dluxa i chyba mi zatoki przeczyściło. Do powłok polecam maseczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rękawiczek i Mamby Shine, to te których używam do zabawy przy kołach nie potrafią się dogadać z Mambą. W trakcie aplikacji i po, guma na rękawiczkach robi się bardzo śliska. Bez dodatkowej ścierki nie ma co startować.

Mam na myśli rękawice robocze, o takie:

91aW4lgNQ41zyxmYBmol2jqqOknsPyjRhS6YIrO7

Jak u was sytuacja wygląda z rękawiczkami nitrylowymi? Też dostają poślizgu po Mambie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.