Skocz do zawartości

firma/osoba detailingowa Poznań


marasec

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Witam serdecznie kolegów. Chciałbym odgrzebać wątek. Mianowicie szukam w Ponaniu bądź okolicach dobrej firmy detailingowej, w której ręce mógłbym powierzyć swoje oczko w głowie. Po krótce opiszę o co chodzi. Mianowicie jestem posiadaczem rocznego mitsubishi lancer. Moje przekonanie o dbanie o lakier sprowadzało się do tej pory do mycia na bezdotyku przechodząć przez wszystkie programy. Niestety gdy zaświeciło wiosenne słońce wyszły na wierzch mikrorysy i zakola, które spowodowane są jak mniemam agresywną chemią i za bliskim trzymaniem lancy.

 

Czytałem sporo o powłokach ceramicznych, rozmawiałem z fachowcami. Chciałbym zrobić korektę lakieru i nałożyć coś takiego u siebie. Tylko mam dylemat tego typu – samochód świeży bo roczny, lakier jest w dobrej kondycji i trochę się boję oddawać do niesprawdzonego fachowca. Mitsu ma około 80 mikronów. Nie chciałbym aby było ściągnięte za dużo bądź żeby ktoś przypalił bądź spaprał temat. Grzecznie spłacam raty a temat też mało nie kosztuje więc chciałbym to zrobić dobrze. Znalazłem 4 firmy o dość dobrych opiniach.

 

1. Co możecie powiedzieć odnośnie.

a. http://justdetailing.pl/index1.html

b. http://carartdetailing.pl/

c. http://ecomotospa.pl/renowacja-lakieru.html

d. http://glancprojekt.pl/pl

 

2. Rodzą mi się też pytania co np po 3 latach użytkowania czy powłoka zejdzie, ponowne nałożenie będzie wymagało ponownej korekty (pamiętając jak cieńki jest lakier).

 

3. I zastanawiam się czy zakładać czy nie iść w stronę powłoki membranowej która kryje rysy. Paniowie z ad 4 oferują produkty fx protect. Jest tutaj produkt glass coating. Czy ten sposób jest mniej inwazyjny (obędzie się bez polerki) i czy przykryje mikroubytki? Zabieg dla takiej powłoki wychodzi tez 5oozł taniej w porównaniu do B7 base B5 finish.

 

Będę wdzięczny za szybkie info, bo już trochę się z tym bujam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to sobie odpowiedz na pytanie "jak widzisz dalszą kosmetykę auta po opuszczeniu salonu" - będziesz na mycie oddawał do studia? Masz miejsce żeby samemu myć na dwa wiadra? Nie daj sobie wmówić, że powłoki zapewniają ochronę mechaniczną lakieru przed rysowaniem się, więc niezależnie od tego co nałożysz, to jeżeli auto nie będzie w odpowiedni sposób pielęgnowane, to rysy bardzo szybko powrócą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz bezdotyk w okolicy to możesz myć sam. Kupno 2 wiader, grit guarda, dobrego szamponu, dobrej rękawicy i porządnego ręcznika do osuszania to nie majątek w stosunku do oddawania auta na mycie 2 razy w miesiącu. W domu zalewasz wiadra, na myjni tylko "dopieniasz" lancą, opłukujesz dobrze, potem mycie rękawicą, opłukujesz, suszysz i już. No chyba że to zbyt kłopotliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz bezdotyk w okolicy to możesz myć sam. Kupno 2 wiader, grit guarda, dobrego szamponu, dobrej rękawicy i porządnego ręcznika do osuszania to nie majątek w stosunku do oddawania auta na mycie 2 razy w miesiącu. W domu zalewasz wiadra, na myjni tylko "dopieniasz" lancą, opłukujesz dobrze, potem mycie rękawicą, opłukujesz, suszysz i już. No chyba że to zbyt kłopotliwe...

 

Masz racje co do mycia, dzięki za wsad. Jednak odgrzebanie przeze mnie tego wątku sprowadza się bardziej do polecenia zaufanej firmy aplikującej powłokę ceramiczną. Pogrzebałem trochę i carartdetailing wygląda bardzo obiecująco. Co myślicie? Po aplikacji skorzystam z twoich rad i będę ogarniał sam - w końcu daje mi to dużą frajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz uważać na myjniach bezdotykowych bo czasami wyganiają jak z własnymi zabawkami przyjeżdżasz. Porozmawiaj z właścicielem. Ja jestem dogadany z gostkiem który ma myjnię BKF na wołczyńskiej przy przejeździe kolejowym w Plewiskach. Bardzo w porządku człowiek, w niedzielę po południu (lub kiedykolwiek jak nie ma ruchu) mogę sobie przyjeżdżać i smyrać auto do woli własną chemią.

Auto z nałożoną powłoką możesz wstępnie umyć za kilka złotych programami a potem po "naszemu", dzięki temu ryzyko powstania zarysowań jest minimalne.

Z firm które podałeś carart czy glancprojekt ich realizacje wyglądają OK. Nie znam żadnej bo wszystko lubię robić sam. Możesz zapytać jak wygląda ich doświadczenie w kwestii cienkich, delikatnych lakierów jak twój, niech pokażą efekty. Tak na prawdę na pewnym poziomie profesjonalizmu nie odnotujesz już kto zrobi lepiej lub gorzej, raczej poczytaj, jaką powłokę chcesz mieć na aucie i tym się pokieruj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz uważać na myjniach bezdotykowych bo czasami wyganiają jak z własnymi zabawkami przyjeżdżasz. Porozmawiaj z właścicielem. Ja jestem dogadany z gostkiem który ma myjnię BKF na wołczyńskiej przy przejeździe kolejowym w Plewiskach. Bardzo w porządku człowiek, w niedzielę po południu (lub kiedykolwiek jak nie ma ruchu) mogę sobie przyjeżdżać i smyrać auto do woli własną chemią.

Auto z nałożoną powłoką możesz wstępnie umyć za kilka złotych programami a potem po "naszemu", dzięki temu ryzyko powstania zarysowań jest minimalne.

Z firm które podałeś carart czy glancprojekt ich realizacje wyglądają OK. Nie znam żadnej bo wszystko lubię robić sam. Możesz zapytać jak wygląda ich doświadczenie w kwestii cienkich, delikatnych lakierów jak twój, niech pokażą efekty. Tak na prawdę na pewnym poziomie profesjonalizmu nie odnotujesz już kto zrobi lepiej lub gorzej, raczej poczytaj, jaką powłokę chcesz mieć na aucie i tym się pokieruj.

 

Dzięki za wsad. Pójdę w carart, mają imponujące portfolio. Ludzie oddają im samochody warte grubą kasę. I mają do tego konkurencyjną ofertę, Jedynie co mnie zastanawia to że przygotowanie pod ceramikę i nałożenie 1 warstwy 9H zajmuje im 2 dni. Porównując do innych firm, gdzie ludzie robią to w 4 dni - jest to dla mnie zastanawiające. Gość tłumaczył taki czas tym, że jak trzeba to doświetlają lampami, więc chyba ok. Też myje tam koło przejazdu zawsze furę. Faktycznie gość jest bardzo spoko i idzie na rękę swoim klientom. Może po po nałożeniu spotkamy się przy myjni powymieniamy doświadczeniami? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Odkopuję post.

Kto w Poznaniu/Wrześni/Gnieźnie dobrze nałoży powłokę na nowe auto? Zapewne jakieś studio - tylko jakie? Idealnie jakby działało to tak, że zostawiam rano, odbieram wieczorem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Odkopuję temat.

Poszukuję osoby w Poznaniu , ewentualnie w rozsądnej odległości,  która podejmie się zrobić One Step beż nakładania zabezpieczenia.   Pacjent to Renault Clio V w kolorze Blue Iron z przebiegiem 40.000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.