Skocz do zawartości

Pianownica ręczna Marolex Axel


nisensai

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam , jakie akcesoria bądź mody polecacie do axela 3000 ? Dość często widziałem ,że jest zmieniona ta góra część nie wiem jak to się nazywa damy na to że głowica (rurka) na dłuższą . Mam seryjnego axela i chciałbym jakoś polepszyć jego działanie , co by się przydało zmienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
13 minut temu, krissolek napisał:

To jest normalne?

W zasadzie tak, cudów nie ma.

Dlatego przerobiłem na ten automat z pompą.

Ale jakbym mial to robić jeszcze raz to zainwestowałbym w Glorię i dedykowaną pompę Aledrogo 6147952361

Bo wszystko pięknie trzyma się kupy.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pany, szybka akcja jest.

Chcę spróbować z dyszą 110 i...

który zestaw wybrać:

http://www.pl.marolex.pl/czesci-zamienne2/blistry/zestaw-3-dysz.html

czy

http://www.pl.marolex.pl/czesci-zamienne2/blistry/zestaw-3-dysz-herbicydowych.html

Dysza niebieska w kolorowym zestawie taka sama jak w pierwszym. Czy jest jakaś wielka różnica między MF2.110, MF3.110 i MF4.110?

P.S. Dodatkowo ma wlecieć lanca 15cm: http://www.pl.marolex.pl/czesci-zamienne2/lance-aluminiowe-i-przedluzacze/lanca-moduowa-d15cm.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2017 o 17:58, Domel napisał:

bo masz 7 rożnych dysz - dobierzesz sobie najlepsza :)

Siedem, to zdecydowanie za dużo. Wziąłem 5: http://www.pl.marolex.pl/czesci-zamienne2/blistry/zestaw-5-dysz.html

Dzięks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również i ja stałem się posiadaczem Axela. Jak dotąd używałem pianownicy Epoca i przerobionego Marolexa. Lecz ten drugi zaczął mi ostatnio szwankować i zdecydowałem się na zakup gotowego produktu. Jak na razie testowałem w domu. Z pierwszych wniosków to, że najjaśniejsza wkładka równa się dwóm filcom z Mastera, na średniej wkładce pluje strasznie pianą, w przypadku Yeti jak i Fruit od SG nie da się uzyskać dobrej piany przy stężeniach jakie dotąd stosowałem czyli ok 60ml na 1.5 litra. Fajne w niej jest to, że można zablokować spust i nie trzeba cały czas trzymać guzika. Wykonanie bardzo solidne mam nadzieję, że będzie się dobrze spisywał.

Zastanowiło mnie to,co ludzie pisali by zastosować wkładkę z Axela do lancy modułowej z Mastera trzeba było ją szlifować. Tu u mnie fajnie się zmieściła i jeszcze miała luz, tak więc czasami można jej używać bez jakichkolwiek przeróbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie i Panie. Mam/mialem zamiar kupic axela 3000 (wczsniej uzywalem marolexa 1500). Zakup podyktowany jest potrzeba czegos w zastepstwie marolexa na szybkie akcje na bezdotyku m.in w czasie zimy. Przegladajac internet natknalem sie rowniez na super wynalazki z wbudowanym juz akumulatorem. Wspomnina w watku gloria czy inne tansze opryskiwacze plecakowe (bass polska ok 200 zl) ktore wymagaja przerobki ale sa niestety duze. Pisze posta poniewaz bardzo ale to bardzo zastanawia mnie sprzet jakim jest black&decker gsc500... Mial ktos moze stycznosc z tym sprzetem oraz posiada wiedze na temat modzenia jego koncowki na pianownice ? Moze ktos widzial lub posiada cos podobnego ? Dla mnie byla by to super sprawa... Zawiesic na ramieniu i mozna spokojnie pianowac. Chyba sie rozmarzylem

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel masz może porównanie do Glorii? Axel jest 2xwiększy więc po wlaniu np 1l piany z wodą i 2l napompowanego powietrza powinno dawać długą możliwość pryskania. Wydaje mi się tylko po filmiku, że gloria wyrzuca więcej i bardziej gęstą pianę. Pytanie czy sprzedaż glorii na rzecz axela (bez pompki) ma jakikolwiek sens... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 minut temu, Fredi88 napisał:

masz może porównanie do Glorii?

Glorią bawiłem sie ostatni raz jakies 4 lata temu jak byłem na etapie Epoci i Gloria urywała pupę wszystkim pianownicą.

Jakość Marolexa bardzo mi pasuje, ale trzeba by obydwa koło siebie postawić i zrobic test tym samym stężeniem piany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Malwin41 napisał:

Mam oby 2 w domu ;) przerobione pod pompke. Powiedz jakie porownanie Ci interesuje i ogarne filmiki. Piany mam Gyeona, VP snow Foam i Bilt Hambera. Musi nyc na aucie czy starcza Ci kafle w lazience?;)

Jeśli post był do mnie to interesuje mnie przede wszystkim ile czasu da się pianować po zalaniu 1l rozrobionej wody z pianą bo tyle mniej więcej starcza mi na auto. Z racji że gloria jest mała to początkowo idzie się zapompować, dlatego zastanawiam się czy wlewając tylko litr w axela i dobijając raz powietrza na max będzie możliwość dłuższego pianowania bez ponownego pompowania. Kolejna sprawa to gęstość piany. Z filmików mam wrażenie że gloria pokrywa powierzchnię dokładniej niż axel ale może to tylko złudzenie. Jeśli miałbyś chwilkę czasu na porównanie to będę wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za porównanie. Fakt w długości wypluwania czegokolwiek jest różnica, ale strumień jakim da się pracować (czyli dość szeroki) utrzymywał się chyba na podobnym poziomie, co mnie dziwi. Myślałem, że Axel będzie 2 razy dłużej dawał strumień którym da się pracować. Co do piany to u mnie 3,5ml Yeti na 1000ml wody daje bitą śmietanę z glorii więc nie wiem dlaczego Twoja wyszła dość wodnista. Pewnie mam inny filc włożony, nie pamiętam już jaki. Wydaje mi się, że nie ma aż tak drastycznej różnicy żeby sprzedawać glorię i kupić axela. Rozsądniejsze będzie chyba dokupienie pompki za 50eurasów i wtedy glorią pianuję na luzie :)

 

ps. Z jakiego miasta wielkopolski jesteś? Może jakbym był w PL to byłaby szansa zobaczyć na żywo axela (może być na pw jak nie chcesz tu pisać).

 

Jeszcze raz dzięki za szybki test :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, maciek-drummer napisał:

Fredi, a jak z domywaniem w takim stężeniu ???

Takie piany mistrzem domywania nie były nigdy :)  Ale tego stężenia nie miałem okazji testować jeszcze. Latem opłukuję auto praktycznie co tydzień z lekkiego kurzu więc piana niepotrzebna, a zima dopiero idzie :) Planuję zrobić 50:50 na bezdotyku jak będzie auto od soli całe. Na jedne drzwi dam pianę, drugie tylko opłukam pod ciśnieniem. Z drugiej strony jedne drzwi 3,5ml, potem doleję ok 25ml piany i zobaczę czy na drugich drzwiach domyje lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ktoś spotkał się z wadliwym działaniem przycisku auto?
Sprawa wygląda tak pianownicy używałem łącznie 3 razy, pierwsze dwa wszystko okej, przy trzecim odmówił posłuszenstwa przycisk auto tzn. jak nacisne normalnie spust to wsyztsko jest jak najbardziej okej ale gdy przesunę na auto spust cofa sie minimalnie (w sumie to pewnie normalne) ale powoduje to przymknięcie wylotu przez co pianownica psika słabiej.
Rozebrałem popatrzyłem wsyztskie bebechy są okej nic nie jest wytarte, pęknięte itd. Wygląda jakby pomiędzy spustem a grzybkiem/trzepienim otwierającym przepływ był za duzy luz
Stosowałem się do instrukcji, tzn opryskiwacz nie pozostawał w czasie przechowywania z wciśniętym auto.         

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.