Skocz do zawartości

Pianownica ręczna Marolex Axel


nisensai

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda tak, jakby brakowało górnej uszczelki na trzpieniu otwierającym ("b" na rysunku 13 w instrukcji masz), bo piana leci, ale nie jest kierowana ku dyszy, a rozchodzi się pod obudową. Sprawdź czy obie uszczelki na pewno są na tym trzpieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie taki problem:

 

Czy coś z tym można zrobić?

 

Wysłane z mojego Black Berserkera S80

 

Witam,

 

Górna uszczelka trzpienia zaworu dozującego uległa uszkodzeniu.

Proszę o kontakt na serwis@marolex.pl

 

Pozdrawiam,

 

Karol Okolus

 

Dodane po 1 godzinie 20 minutach 42 sekundach:

Powiem tak Octavia 3 z litra spokojnie jest pokryta ladna piana. Gloria jest do 3 barow zaworek wywala okolo 3.10/3.20 na kompresorku. Na Glorii cisnienie jest dobre, widzisz po pianie ze cisnieie slabnie robisz 5 do 10 sek przerwy i lecisz reszte furki. Co do axela bede kabinowal w nastepnym tyg bo bede mial go w rekach ale sadze ze bedzie git w koncu ma wiekszy zbiornik. Jak nie bedzie dzialalo to zostane przy tym co jest. Przy axelu trzeba sprawdzc czy wentyl da sie umiescic wysoko( chyba ze wiesz ze nie nalejesz wiecej niz 2 litry to mozesz miec wentyl nizej) i przy okazji odkrecic pianownice od zbiornika. Narazie to wszystko znak zapytania ;)

 

P.S. Wrzucone mam 2 filce ;) ale to zalezy od piany temp wody itp trzeba probowac ;)

 

 

Witam,

 

Pomysł pozornie wydaje się być praktyczny. Jednakże bardzo proszę Państwa o zrezygnowanie z takich przeróbek.

Przez ingerencję w ścianki zbiornika tracą Państwo gwarancję na tą część w związku z niezastosowaniem się do zapisu z instrukcji obsługi.

Jednak to nie jest jedyny i najważniejszy powód mojej prośby odnośnie zaniechania modyfikacji opryskiwacza.

Zbiornik wykonany jest technologią rozdmuchu z tworzywa HDPE i jego ścianki "pracują" pod naporem ciśnienia.

W związku z powyższym integralność ścianek zbiornika nie może być zakłócona.

Wszelkie zmiany związane z nawiercaniem czy wkręcaniem czegokolwiek w zbiornik naruszają jego strukturę.

Niesie to za sobą duże ryzyko rozerwania zbiornika pod naporem ciśnienia co z kolei może skutkować uszczerbkiem na zdrowiu !

Mamy do czynienia z środkiem poniekąd agresywnym, który może w takiej sytuacji uszkodzić oczy.

Przypominam, że przed pracą z pianownicą należy każdorazowo sprawdzić działanie zaworu bezpieczeństwa.

 

Pozdrawiam,

 

Karol Okolus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAm pytanko znajomy dziś zakupił Axela i dziś szybki test 50 ml piany ADBL na 1,5l wody wkładka nr 2 (chyba z dwoma filcami) i lipa piana leci strumieniem zero rozprysku dopiero po włażeniu najsłabszej wkładki(jasny niebieski)jest rozprysk piany ale pian strasznie rzadka.Czyżby piana za mocna na 2 filce czy z tą wkąładką jest coś nie tak.Dysza widzę że 45 stopni.Może włożenie 110 rozwiązało by problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy :)

 

Przepraszamy za chwilowy brak Axeli 3L, bardzo szybko się wyprzedały. Ze względu na sporą ilość wiadomości z zapytaniem, kiedy ponownie się pojawią piszemy tutaj: JUŻ SĄ DOSTĘPNE! https://egarden24.pl/index.php?fc=modul ... query=axel

 

Chcieliśmy dodać, że posiadamy autoryzowany punkt serwisowy Marolexa. U nas macie 2 lata gwarancji. :mrgreen: Oczywiście przy prawidłowym użytkowaniu pianownicy. ;)

 

Pozdrawiamy!

Zespół eGarden24.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo, co u poprzedniego: jakiś problem z górną uszczelką na trzpieniu. Trzeba by zobaczyć dokładnie czy jej nie brakuje, albo czy plastik w formie głowicy nie jest uszkodzony, że wszystko leci górą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem od pana Karola z Marolexa paczkę z nowym trzpieniem i uszczelkami. Teraz po wymianie wygląda to tak:

 

 

a tak po wymianie dyszy na MMAT 110:

 

 

Teraz pytanie do innych użytkowników. Jest dobrze? Czy to jeszcze nie to?

 

Wysłane z mojego Black Berserkera S80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie taki problem z nowym nabytkiem. Piana sg fruit 1:20 wkładka ta najsłabsza, na innych nie leci nic poza pianka do golenia.

 

 

 

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

 

 

Mam ten sam problem na dwóch filcach leci tak jak nazwałeś pianka do golenia a na jednym filcu piana tylko że strasznie rzadka.Piana ADBL 50ml na 1,5 l wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mnie tknęło żeby sprawdzić swojego Axela ...cieknie... :(

WP_20170217_18_40_22_Pro.jpgimgurl

 

Witam,

 

To prawda. KHOT ma rację co do przyczyny. Nie zamierzamy niczego przed Państwem ukrywać i liczymy, że docenią Państwo naszą szczerość.

Przyczyna stoi po stronie górnego o-ringu trzpienia zaworu dozującego. Na nieszczęście jego wada pojawiła się w momencie wprowadzania pianowic na rynek. Odsetek zdefektowanych sztuk w stosunku do całości jest bardzo niski toteż nie łatwo było nam trafić na niego od razu.

Jednakże dość szybko zorientowaliśmy się w sytuacji i zatrzymaliśmy montaż tych konkretnych egzemplarzy w pianownicach.

 

Proszę nie obawiać się o sposób rozwiązania wnoszonych przez Państwa zgłoszeń. Nie zwykliśmy zostawiać naszych klientów na lodzie i bardzo cenimy ludzi, którzy zdecydowali się powierzyć nam swoje zaufanie. Ze swojej strony przepraszam i obiecuję, iż zostaniecie Państwo potraktowani priorytetowo. Osobiście dopilnuję, żeby każdy klient, którego ten problem dotknie jak najszybciej otrzymał sprawny trzpień i dodatkowy kpl o-ringów.

 

Ewentualne zgłoszenia reklamacyjne proszę kierować bezpośrednio na adres mail: serwis@marolex.pl

 

Wyrażam nadzieję, że ten drobny incydent nie wpłynie na Państwa stosunek do nas.

 

Z wyrazami szacunku...

 

Karol Okolus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz filmik Hamstera i jak wygląda twoja piana względem jego?

Spróbuj rozkręcić pianownicę i zobacz czy wszystko jest złożone dobrze tak jak masz na instrukcji

Moja piana w porównaniu do niego to jest nic. Kiedy odkrece dysze i wkładkę to płyn normalnie leci z końcówki a kiedy założę wkładkę zaczyna się problem. Czy dmuchajac ustami we wkładki powinienem czuć opór czy raczej nie?

 

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Przedwczoraj doszedł do mnie Axel i dziś przyszedł czas na testy. Piana to Espuma Activo i kolejne próby:

 

  1. - 1l ciepłej wody + 30ml = mleko (zupełnie jakbym polał białą wodą po płytkach na ścianie)
    - 1l ciepłej wody + 60ml = to samo
    - 1l zimnej wody + 30ml = to samo
    - 1l zimnej wody + 60ml = to samo
    wszystkie mieszaniny robione na każdym z 3 zestawów filców

Nadpiszę, że to moje pierwsze spotkanie z pianownicą. Pół roku temu kupiłem 5L baniak tej piany i chciałem to wreszcie wykorzystać...

 

Jakaś podpowiedź? Ciśnienie tłokiem zrobiłem takie, że więcej nie dało go wcisnąć. Woda z kranu półtwarda (wieś). Czy naprawdę woda demineralizowana może zdziałać jakieś cuda czy mam 2 lewe ręce? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

demineralizowaną zawsze warto spróbować,

ale nie da się napompować tak aby się napompować tak, że już się nie da tłoka wcisnąć, można go wciskać w nieskończoność - zaworek bezpieczeństwa robi psssssst i wypuszcza nadmiar ciśnienia, po dobiciu do maksymalnego 4 bary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.