Skocz do zawartości

Pianownica ręczna Marolex Axel


nisensai

Rekomendowane odpowiedzi

No z całej siły nie pchałem już tłoka gdy poczułem bardzo mocny opór - dobrze wiedziec ze zawór reaguje na to.

Ok, jutro będę w Warszawie to gdzieś kupię 5L demineralizowanej i zobaczę czy coś się poprawi...

jak nie to co? Pianownica walnięta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]Vieworld[/ref], Miałem tą espumę i ona jest raczej z tych średnio pieniących się. Domywa dobrze ale nie da takiego efektu śniegu jak polecane ADBL, Shiny Garage, Magifoam czy Valet Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę woda demineralizowana może zdziałać jakieś cuda czy mam 2 lewe ręce? :roll:
demineralizowaną zawsze warto spróbować
Miałem tą espumę i ona jest raczej z tych średnio pieniących się.
Kupiłem bez przekonania baniak 5L i albo dziś miałem dobry dzień albo dosłownie zdziałała faktycznie cuda.

Dałem 40ml + 1l demineralizowanej w pokojowej temperaturze...

  1. 1. ciemny zestaw - tak gęsto że nic nie chciało wylecieć
    2. średni zestaw - gęsto jak bita śmietana!
    3. jasny zestaw - gęsta maź, utrzymało się na 2-3 minuty na ścianie.

Także 50ml + litr wody na 1 sitko lub jakieś 25-30ml na 2 sitka.

Trzeba popróbować... póki co jednak mnie też to spotkało:

marolex-reklamacja.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wejdź na egarden24.pl :Phttps://egarden24.pl/8151-pianownica-ax ... ts=2&cate=

 

raz, że cena inna (głównie przesyłki), a dwa że jest;]

 

Nie dysze, tylko wkładki pianujące mają 3 różne - o różnej ilości filców. Do tego jedna jest zamontowana (taka jak środkowa z kompletu) czyli w sumie 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie axele maja 3 dyszy w komplecie teraz ?

Wchodzę na sklep marolex - dostepność - brak http://sklep.marolex.pl/pianownica-axel-3000.html

 

Witam,

 

Wszystkie axele mają 3 wkładki pieniące w komplecie. Dysza jest jedna.

 

W ostatnim czasie mieliśmy brak pianownic 3l w związku z dużymi odbiorami towaru hurtowni zagranicznych.

Pianownice są już dostępne. Na wypadek takich sytuacji w przyszłości zachęcam do zakupu u naszych dystrybutorów.

 

Pozdrawiam,

 

Karol Okolus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jest to mój pierwszy kontakt z pianownicą ,proszę o wyrozumiałość :mrgreen:Otóż zakupiłem axela mniejszego,byłem dzisiaj przetestować na bezdotyku. Piana Shiny Garage Pink Foam 40ml na 1 litr destylowanej wody,wkładka średnia,dysza 110(dokupiłem).Piana była super do połowy pierwszego panela ,potem ciśnienie kiepskie i piana lipna.musiałem co chwila pompować na fula(jutro zakwasy będą :lol: ).Co do dyszy ,to 110 faktycznie daje szeroki strumień ,ale trzeba poprawiać.Ile paneli oblatujecie na jednym napompowaniu axela? Ijeszcze jedno pytanko,co z roztworem który został w pianownicy? mogę ponownie go użyć za tydzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Dostałem swoją.

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością wykonania i działaniem.

Perfekcyjna pianka.

3l to idealna pojemność. Nie będę musiał dźwigać już 10L Epoki.

 

Zobaczymy w praktyce i z czasem. Ogólnie wielki plus. :good::good::good::good:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Domel witaj.

Jeśli można zapytać, jaki to środek chemiczny - którego producenta pianka ? I drugie pytanie - w jakim stężeniu rozrobiłeś bo rzeczywiście bardzo fajna piana :good:

 

Odpowiednie proporcje piany to tak naprawdę zabawa metodą prób i błędów oraz narzędzi - mimo wyraźnych zaleceń na opakowaniu ;)

W pianownicach typu epoca, gloria, kwazar duże znaczenie ma też ilość filców. W nowym Marolexie - dopiero się przekonam (wkładki).

 

Pierwszy ten zrobiłem zestawem z pudełka. Nie zmieniałem dyszy i wkładki. Chodź nie ukrywam zamienię ją zaraz na 110st (dyszę).

 

Ja od kilku lat używam standardowej piany i szamponu SG. Dla mnie to tani, dobry i sprawdzony zestaw. Szampony są gęstym koncentratem.

Teraz mnie kusi Yeti ;) sprawdzę sobie wkrótce.

 

Na 3 litrowego marolexa potrzeba +/- 300ml produktu.

 

Moja sprawdzona kombinacja to np 200ml piany i 100ml szamponu.

Chodź np w 10litrowej epoce używam aż 500ml szamponu i 300ml piany.

 

Używam wody z demineralizowanej. Kiedyś zostawiłem zwykłą wodę w epoce i po 4 miesiącach na dnie zrobiła sie dziwna galaretka która zatykała mi dyszę. Ale jak sie używa pianownicy często wystarczy zwykła woda bo i tak nie zdarzy zakwitnąć.

 

I tyle. Nie ma tu filozofii. Dla mnie to pozytywna zabawa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo lejesz piany. Ja na 1.5 litra leję zawsze około 70ml piany i też dolewam szamponu około 30ml i bardzo fajnie się sprawdza taka kombinacja. Domywanie super, również używam SG, ale teraz przesiadłem się na Yeti :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

696192 Używam wody z demineralizowanej. Kiedyś zostawiłem zwykłą wodę w epoce i po 4 miesiącach na dnie zrobiła sie dziwna galaretka która zatykała mi dyszę. Ale jak sie używa pianownicy często wystarczy zwykła woda bo i tak nie zdarzy zakwitnąć.

chyba dzięki tej wypowiedzi znalazłam przyczynę moich problemów...

 

300ml? może się pomyliłeś.. może miało być 30? :shock: 100ml na 1l?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

 

300ml? może się pomyliłeś.. może miało być 30? :shock: 100ml na 1l?

 

 

http://www.pielegnowacauto.pl/shiny-garage-fruit-snow-foam-5l.html

Zalecane rozcieńczenie 80-100ml na 1L wody

 

To jest zalecane.

;)

 

Detailing dla mnie to stan umysłu. Baw sie testuj, sprawdzaj. Odkryj swój "koncentrat" ;)

Ja oscyluje na 10L od 500ml do ok 700ml.

 

Dodane po 6 minutach 21 sekundach:

Dużo lejesz piany. Ja na 1.5 litra leję zawsze około 70ml piany i też dolewam szamponu około 30ml i bardzo fajnie się sprawdza taka kombinacja. Domywanie super, również używam SG, ale teraz przesiadłem się na Yeti :)

no czyli na 1.5l robisz 100ml koncentratu:)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jest to mój pierwszy kontakt z pianownicą ,proszę o wyrozumiałość :mrgreen:Otóż zakupiłem axela mniejszego,byłem dzisiaj przetestować na bezdotyku. Piana Shiny Garage Pink Foam 40ml na 1 litr destylowanej wody,wkładka średnia,dysza 110(dokupiłem).Piana była super do połowy pierwszego panela ,potem ciśnienie kiepskie i piana lipna.musiałem co chwila pompować na fula(jutro zakwasy będą :lol: ).Co do dyszy ,to 110 faktycznie daje szeroki strumień ,ale trzeba poprawiać.Ile paneli oblatujecie na jednym napompowaniu axela? Ijeszcze jedno pytanko,co z roztworem który został w pianownicy? mogę ponownie go użyć za tydzień?

 

Witam,

 

Dopompowywanie jest niezbędne do uzyskania powtarzalnego efektu pokrycia powierzchni. Przez ubytek powietrza przez "zasysak powietrza" ciśnienie spada znacznie szybciej niż w zwykłym opryskiwaczu. Proponuje nalewać mniej cieczy. Zasada jest taka, że im większa poduszka powietrza do sprężenia w pianownicy tym dłużej utrzyma się ciśnienie (przy stałej wartości przepływu przez dyszę).

Co do pozostałego roztworu nie powinno się przechowywać pianownicy z płynem w środku. Najlepiej przelać do innego pojemnika, natomiast pianownicę a szczególnie wkładkę pieniącą należy przepłukać wodą.

 

Pozdrawiam,

 

Karol Okolus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast pianownicę a szczególnie wkładkę pieniącą należy przepłukać wodą.

I pamiętać o przesmarowaniu uszczelek, szczególnie w tłoczku, olejkiem silikonowym, bo inaczej pod wpływem mocnych detergentów jakich używamy się szybko zniszczą. Ja tak w jednym masterze kiedyś pompkę zatarłem. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Zaczynam mieć wątpliwości co do tych wkładek pianujacych. Pierwsze i drugie pianowanie super. Teraz mi pianownica pstryka pianą. Te 3 wkladki z zestawu sa identyczne ?

 

Sent from my SM-T320 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.