Skocz do zawartości

Pianownica ręczna Marolex Axel


nisensai

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.07.2017 o 21:49, Domel napisał:

Panowie i Panewki. Używajcie proszę opcji zwracania się z odpowiedzią/pytaniem do konkretnej osoby przy użyciu opcji "cytuj" albo "@ksywka z forum" np: @ziomson @Hammster bo inaczej nie dostaję powiadomień i pomijam wiele postów w których ktoś o coś mnie pytał.

 

Po link do pompy proszę o PW : @ziomson @Hammster bo nie wiem czy nie łamię regulaminu.

 

Pomysł został zaczerpnięty z:

Kolega @Malwin41 zrobił już swój prototyp:

Robicie to na własną odpowiedzialność. Może to być niebezpieczne.

Link do posta:

 

 

Ja czekam na przejściówki ze strony: https://sklep.phu-szczepan.pl/pol_m_Wentyle-samochodowe_Akcesoria-do-zaworow_Przedluzki-do-zaworow-467.html

Na aucie jeszcze nie sprawdzałem - tylko na balkonie - ale URYWA DUPĘ !!!!!!!!!!! :D cieszę się jak dziecko z lizaka :D

 

Witam, jakie konkretnie rzeczy powinienem kupić z sklepu wyżej, oraz proszę o informację jak wentyl jest mocowany do butli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
23 minuty temu, kursien napisał:

Pytanie z innej beczki : 

Jedno napompowanie Axela 3l na ile paneli starcza? Raz napompowany wystarczy na dwoje drzwi plus szyby ? Wiem, trochę zależne od wielkości auta, chodzi mi tylko o orientacyjny wynik? 

U mnie na 1,5l mieszanki, przy dobrze nabitym jestem w stanie oblecieć drzwi i szyby i coś tam jeszcze (Pug 5008). Ważna jest też piana. Im gęstsza, tym więcej pompujesz. Taka moja obserwacja.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Malwin41

mówisz ,że na e60 2l wystarczy ,a nie lepiej np kupić 3l ,rozrabiać preparat do 2l i mieć większy zapas pompowania i dłuższej pracy bez ponownego pompowania pompka ?czy ja to dobrze rozumie ,że na 2l axela wiecej będe musiał razy pompować niż w przypadku axela 3l w obu mając 2l preparatu ??

13 minut temu, kusiu napisał:

Konserwujecie te Axele jakoś po pracy? Na które uszczelki zwracać uwagę, ewentualnie przesmarowywać? Mają do czynienia z dość mocną chemią stąd pytanie emoji6.png

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
 

 trzpień/zawór , uszczelka w pompce ,oringi ,do smarowania zwykły smar silikonowy , wszystko jest wstecz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, matkow144 napisał:

Lepiej weź trójkę emoji14.png

Popieram przedmówcę.

14 godzin temu, kusiu napisał:

Konserwujecie te Axele jakoś po pracy? Na które uszczelki zwracać uwagę, ewentualnie przesmarowywać? Mają do czynienia z dość mocną chemią stąd pytanie emoji6.png

Po każdej akcji rozkręcam maszynę i przepłukuję wszystko letnią wodą - łącznie z filcem/filcami, lancą i dyszami.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderator
4 godziny temu, kusiu napisał:

@Domel pamiętasz ile mm miała przedłużka gumowa do Axela? 180, 160mm, czy nie pamiętasz? :)  Ten zawór będzie ok,zgadza się? http://allegro.pl/zawor-bezdetkowy-ciezarowy-v-3-12-1-okazja-i5057538683.html

2017-12-27_20_12_42-_Wyposa_enie_warszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 1/22/2018 o 10:43, kusiu napisał:

@MarolexSerwis Gdzie kupię i w jakiej cenie sam zbiornik do marolex axel 3000 ? :) Podarty i podrapany mam spód i sądzę że po jakimś czasie może go trafić.. :/

Wysyłasz maila na bok@marolex.pl

Koszt zbiornika to 8.50PLN + 15PLN przesyłka.

Zmienili teraz design pianownicy i zbiorniki będą teraz w kolorze białym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Domel napisał:

Wysyłasz maila na bok@marolex.pl

Koszt zbiornika to 8.50PLN + 15PLN przesyłka.

Zmienili teraz design pianownicy i zbiorniki będą teraz w kolorze białym.

A czy masz informacje czy mozna kupic sam zbiornik do marolexa 2000 plus ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 22.01.2018 o 10:43, kusiu napisał:

@MarolexSerwis Gdzie kupię i w jakiej cenie sam zbiornik do marolex axel 3000 ? :) Podarty i podrapany mam spód i sądzę że po jakimś czasie może go trafić.. :/

doszły. Nowy design.

2018-02-01_15.43.23.jpg
2018-02-01_15.43.28.jpg

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.