Skocz do zawartości

Komputery


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Pływak napisał:

Za 2600zł nie jest źle. Przy chorych cenach Intela nic sensownego byś za te kasę nie złożył na tej platformie. Nawet z Ryzenem było by ciężko.

Dlatego stwierdziłem, że dla 12-latka taka jednostka plus 24" monitor będzie najlepszym rozwiązaniem. Jednak teraz mam problem, a "młody" jest rozżalony... 😟

Zrobiłem czystą reinstalkę systemu - nic to nie zmieniło. Podpiąłem monitor pod HDMI płyty głównej - na 3D Mark-u komputer się nie wyłączył. Po podłaczeniu monitora pod HDMI karty graficznej, podczas testu 3D Mark najpierw grafika szła płynnie, po ok. 10 sekundach zaczęły się lagi, a w końcu - przy drugim teście - komputer znowu się wyłączył... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jak na obecne chore czasy to za 2600zł oferta bardzo dobra. 

 

Co do tych "lagów" to jak grafika osiąga krytyczną temp to zrzuca zegary, żeby się chłodzić. Zainstalowałeś te programy do odczytu temperatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, StreamHD napisał:

Zainstalowałeś te programy do odczytu temperatury?

Nie instalowałem. Zgłosiłem już potrzebę naprawy, po weekendzie kurier odbierze ode mnie komputer i przekaże do firmy, w której go kupiłem. Podejrzewam, że to karta graficzna, ale problemem niech się zajmie firma-sprzedawca. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderator

@Eidos71 a ja obstawiam zasilacz 😛 bardzo czesty problem w gotowcach ze wsadzaja lipne zasilacze. Z karta jest tak ze albo dziala albo nie dziala. Jesli dziala ci a przy wiekszym zapotrzebowaniu wysypuje sie komp to zasilacz nie wyrabia i sie rozlacza. To jest wlasnie problem gotowych PC. Ja siedze dosc mocno w PC i nie wiem dlaczego ale ludzie oszczedzaja na zasilaczach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor AMD Dual-Core A4-3300M APU z podwójnym układem graficznym AMD Radeon™ HD 6510G2 tak podaje specyfkacja

Komputer natomiast podaje że jest HD 6480G oraz 7400M. Pisze że system nie może zweryfikować podpisu cyfrowego sterowników wymaganych dla tego urządzenia. I już sam nie wiem który powinienem zainstalować 🙂 Strona Toshiby nie widzi takich modeli

 

Jest jeszcze taki niuans że padła bateria i laptop musi być podpiety cały czas do zasilania, jak odepne kabel to sie wyłacza. Na tą chwile poinstalowałem sterowniki i jest kłopot jedynie z rozdzielczością, moge ustawić tylko 1024x768 i żadnej innej. Także jest kłopot ze sterownikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BiałyGTi napisał:

@Eidos71 a ja obstawiam zasilacz 😛 bardzo czesty problem w gotowcach ze wsadzaja lipne zasilacze. Z karta jest tak ze albo dziala albo nie dziala. Jesli dziala ci a przy wiekszym zapotrzebowaniu wysypuje sie komp to zasilacz nie wyrabia i sie rozlacza. To jest wlasnie problem gotowych PC. Ja siedze dosc mocno w PC i nie wiem dlaczego ale ludzie oszczedzaja na zasilaczach 

Komputer już wrócił z naprawy - wymieniona została karta graficzna i jest ok 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, W1Michal napisał:

Procesor AMD Dual-Core A4-3300M APU z podwójnym układem graficznym AMD Radeon™ HD 6510G2 tak podaje specyfkacja

Komputer natomiast podaje że jest HD 6480G oraz 7400M. Pisze że system nie może zweryfikować podpisu cyfrowego sterowników wymaganych dla tego urządzenia. I już sam nie wiem który powinienem zainstalować 🙂 Strona Toshiby nie widzi takich modeli

 

Tu ze strony AMD z podpisem cyfrowym https://www.amd.com/en/support/apu/amd-series-processors/amd-a4-series-apu-for-laptops/a4-3300m-radeon-hd-6480g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko - mam w domu starego lapka, Asusa K53U. Stary dysk jest na sata 1. Chciałbym mu wrzucić dysk ssd, co by szybciej chodził. Tylko czy jest możliwe wrzucenie dysku ssd (sata3) do lapka, gdzie płyta ma sata1? 

Przyspieszy go to? W chwili obecnej jest mułem i z tego co widzę, to użycie dysku podczas przeglądania neta prawie cały czas 100%...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% będzie pasował. Transfery dysku zostaną ogromnie przykastrowane ale nie to jest w SSD najważniejsze. Największą zaletą SSD jest czas dostępu do danych i to jest jego siła.  Powinno to działać, chyba, że ta archaiczna płyta główna nie będzie mogła rozpoznać nowoczesnego SSD ale nie liczyłbym na to.  Wstawiaj, różnica w wydajności dysk vs dysk będzie wielka bo masz stary powolny laptopowy HDD 5200 RPM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pytanie do znawców 😉 Mam Toshibę P750-13F, którą muszę przyśpieszyć. Myślałem o SSD i zwiększeniu RAMu. Na pokładzie jest już WIN10, ale ogólnie nawet po czystej instalce nie jest to demon prędkości. Co byście polecili w rozsądnej cenie? Co jeszcze przyśpieszy dziadka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam piszesz, wymień SSD i dodaj RAM bo wiele więcej zrobić w lapku się nie da.

Laptopowe HDD 5400 rpm to niewątpliwie mocny hamulec wydajności w niektórych zastosowaniach. Jeżeli dasz ramu tyle, że całego go nie zapychasz to możesz wyłączyć plik stronicowania. 

To też eliminuje wąskie gardło używania dysku do mielenia danych. Komputer wtedy będzie mielił w RAMie zamiast w dysku, a RAM jest wielokrotnie szybszy od SSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawelr34 Tak jak już napisał @StreamHD laptopa możesz tylko rozbudować przez dodanie Ramu i wymianę dysku na SSD. Nie wiem czy masz Sata 2 czy Sata 3 w swoim laptopie, ale nawet przy starszym Sata 2 przyśpieszenie będzie zauważalne, bo sam mam takie, ja już nie wyobrażam sobie używania PC lub laptopa bez dysku SSD. 
 Jaką pojemność dysku masz w tej chwili i ile miejsca potrzebujesz?
W swoim laptopie nie możesz mieć dwóch dysków, więc musisz obecnego HDD, zastąpić sztuka za sztukę dyskiem SSD. Nie wiem jak teraz, ale wydaje mi się, że nic się nie zmieniło i chyba najlepszym wyborem będzie GoodRam Iridium Pro, a jaka pojemność to już sam musisz wybrać. 
Obecnie ile masz ramu? Jeśli 4GB w jednej kości, to dołóż drugą kość 4 GB i do codziennego używania przy internecie, oglądaniu filmów i normalnej pracy te dwie rzeczy wystarczą.
Bo jeśli chodzi o program do obróbki filmów, zdjęć lub grania w gry, dużego skoku wydajności bym się nie spodziewał. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.