Skocz do zawartości

Komputery


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

Mac mini w podstawowej konfiguracji ma dysk z epoki kamienia łupanego. Przez to system się dusi i nie ma nic wspólnego z komfortem i odczuciami jakie mogą być przy bardziej "dzisiejszej" konfiguracji. Plus jest taki że dysk można wymienić. RAMu za to nie dołożysz więc jak masz zamiar kupić - dopłać do 8GB RAMu i szykuj się na zmianę dysku. Wtedy daje gwarancję zadowolenia :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majstry mam płytę główną ASRock'a G41C-GS, do tego Celeron e3400, chciałbym zmienić procka na coś lepszego. Z tego co wynalazłem na necie ta płyta obsługuje dość dużą listę procków na socket 775.

I teraz tak, chcę wydać max 150pln na proca - musi być nowy bo nie chcę później mieć problemów - komp dobrego kolegi z pracy który ma młodych chłopaków którzy chcą popykać z ciut większą wydajnością w cs go i lola.

I teraz tak, przejrzałem trochę allegro i w cenie do 150pln można zakupić |CORE 2 DUO E7600 |CORE 2 DUO E8600 |CORE 2 QUAD Q8300 |CORE 2 QUAD Q6600.

Z racji tego że benczmarki tak naprawdę nie wiele mi mówią którego proca wybrać ? albo może kompletnie coś innego z wyżej wymienionych ?

Wiem że ten socket tak naprawdę nie ma przyszłości i warto byłoby wymienić płytę główną na coś lepszego i wrzucać jakieś i5 do zestawu, a wtedy trzeba wrzucić więcej niż 5 stówek w tego kompa co według mnie nie ma sensu. Liczę że ktoś ogarnia się w temacie proców i pomoże mi z wyborem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, polecacie jakieś produkty do komputera ? chodzi mi o czyszczenie z zewnątrz i wewnątrz i jakieś zabezpieczanie :o:/

 

Ja u siebie na zewnątrz po wyczyszczeniu przecieram czymś a'la pronto. I nawet działa nie najgorzej, tym samym traktuję biurko i peryferia (nie klei się i pozostawia matowe wykończenie). Chociaż co do własności antystatycznych to nie wiem do końca na ile dobrze działa bo większa część mojej skrzynki to filtry kurzu, które i tak się zapychają bardzo szybko. A w środku tylko IPA i nic na to nie daję po prostu regularnie przecieram (po uprzednim "odkurzeniu" sprężonym powietrzem plus odkurzaczem). Przyznam, że jakby ktoś miał coś wypróbowanego do wnętrza co jest antystatyczne i na 100% nie zaszkodzi podzespołom to z chęcią bym kupił bo patrzenie przez okno na zakurzone podzespoły jest mocno irytujące :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręcenie odpada, nie chcę wywalać kasy na zmianę chłodzenia, boxowe musi wystarczyć :)

 

Imo problem jest w tym że właściciel nie chce takich kwot dokładać do i tak już leciwego sprzętu. I tak zaproponowałem SSD 128gb + jakiegoś proca to około 400pln i już była krzywa mina więc coś trzeba wymyśleć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie ponownie ;-)

Pomożecie? Już raz pomogliście to i tym razem może się uda :-)

a więc do rzeczy, jako że postanowiłem sobie wygospodarować kawałek wolnego miejsca w pralni na warsztat dla modeli rc to chciałbym tam postawić też kompa, który w sumie tam stoi. Zbudowany jest płycie Asus P5Q SE (P45) z prockiem Core 2 Duo ze środka stawki, chciałbym dołożyć do niego ssd, ale to łatwizna no i wstawić mu lepszy procek, tylko który? CORE 2 QUAD Q6600 REV G0 SLACR czy INTEL CORE 2 DUO E8600 2x3.3GHZ 6M czy QUAD Q9550 4x2,83GHz 12MB. Komputer będzie służył do jutuba, Internetu i w zasadzie to wszystko. Najbardziej intryguje mnie Q6600, bo niespełna stówkę, a Q9550 prawie dwa razy tyle, a nie wiem czy do www jest sens brać taki wypasiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Barista[/ref],

Q9550 jeżeli ta stówka nie robi różnicy ;)

E8600 ma najmniejszy TDP z podanych - 65W (mniej ciepła, mniej hałasu z chłodzenia).

Do neta i YT starczy - chociaż co 4 rdzenie w Q9550 to nie dwa w E8600 :D

Q6600 odpuść do takiego zastosowania - 65nm i 105W TDP (głośno i gorąco) :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.wykop.pl/link/3654027/komputer-do-grania-za-500zl-z-intelem-i-nvidia/

Ładuje xeon z modem 771 na 775 jak w linku.

Sprawdź tylko czy bios lyknie.

Też bym się rozglądał za tym Xeonem, można go kupić na Ali już przerobionego za niecałe 100zł. Na allegro też ktoś takiego oferował za chyba 89zł. Przy dobrym chłodzeniu z 3Ghz można go podkręcić prawie do 4 no i pod warunkiem że płyta główna da radę.

Tutaj jest lista płyt głównych które współpracują z tymi Xeonami http://www.delidded.com/lga-771-to-775- ... lity-table

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem tutaj poprzednio, że mój były Q9550 robił cuda, baaaaardzo dobrze go wspominam :kox: Byle SSD, trochę RAMu i nie będzie problemu. Taki konfig używany jest do zastosowań typowo biurowych i jest bardziej niż wystarczająco ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Chat[/ref], przez kilka lat miałem podobny zestaw i spokojnie dawał radę w trybie multicam, obecnie syn ma ten komputer i nie narzeka :-)

[ref=#00aa00]kuflik[/ref], [ref]Tommy Lee[/ref], ten komputer przez kilka dni w roku pracuje dla mnie i zarabia kasę, ale nie wydajnością tylko stabilnością, więc chyba się nie skuszę. Jak mnie najdzie kiedyś na granie, to mam I7 chętne do pracy. Ale ta chęć chyba nie przyjdzie szybko, bo teraz mam nowe hobby - modele zdalnie sterowane i szkoda czasu na granie :-)

[ref]drufi[/ref], chyba wezmę ten Q9550, będą dwa identyczne procki w domu, więc w razie jakiegoś zonka łatwiej będzie zdiagnozować przyczynę awarii. namówiłeś mnie.

 

Dzięki Panowie za szybkie odpowiedzi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.