Skocz do zawartości

Komputery


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

ja bym spróbował za pomocą magicznego guziczka odtworzyć system na ssd. Ale to już dłuższa rozprawka, konieczna może być np obudowa 2,5" na usb, o ile recovery pozwala na instalację systemu na dysku usb, albo kieszeń na ssd montowana w miejsce dvd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potrzebuje laptopa 15 cali do pracy i do domu.

Napewno dysk ssd, z 8 GB ramu i pewnie I5 zeby był wytzrzymały bo będzie pewnie sporo noszony i pracował będzie na baterii.

Systemu moze nie byc bo i tak potrzebuje 7.

jakies propozycje powiedzmy do 2000, jak bedzie co naprawde fajnego to do 2500 ;) wiadomo im mniej tym lepiej :)

Znalazłem HP250 G4 ale zobaczyłem to na zywo ty wykonane jak chinska zabawka ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam pytanie moze ktoś pomoże, mam stary jak diabli filmik nakręcony komórką chyba 1,3 mpx :) i chodzi mi o jakiś program który poprawi a konkretnie podgłosi dzwięk, o obraz aż tak bardzo mi nie zależy. Zna ktoś taki program ? kiedyś sie czymś tram bawiłem ale nie dawało to dobrych efektów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Shadow, przejrzyj sobie biznesową serie hp probook lub elitebook

 

Zgadam się. Trochę z tym sprzętem obcuje i prawda jest taka że do 2000 to dziś szukał bym poleasingowego elitbooka albo della latitude. Serie multimedialne laptopów czy gamingowe to niestety szmelc. Słabo wykonane, słabo zaprojektowane, z deficytem chłodzenia. Za to na ulotce wyglądają dobrze bo mają procek o dużym zegarze i duży dysk. Prawda jest taka że aby to wykorzystać potrzebne jest coś więcej. Szeroka magistrala, duży ram, ssd, odpowiednie wykonanie - np. porty dobrze osadzone w obudowie, gniazdo stacji dokującej itd. itd.

 

Pozdr.

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hejka :)

 

Może ktoś miałby pomysł na rozwiązanie mojego problemu. Otóż od jakiegoś czasu stałem się "szczęśliwym' posiadaczem laptopa Lenovo Ideapad 305. Ogólnie ma on służyć do prostych czynności, ale ma pewien mankament który doprowadza mnie do szału. Otóż trzymając wciśnięty jakiś przycisk na klawiaturze (obojętnie jaki) z automatu blokuje się wskaźnik myszy na ten czas. Chciałbym się zapytać czy można to jakoś przestawić w ustawieniach (bios czy Windows)? Trochę jest to irytujące bo wykonując nawet proste czynności wskaźnik blokuje się na ułamek sekundy... O graniu nawet w najprostsze gry nie ma mowy jeśli trzeba korzystać z myszki i klawiatury ponieważ wskaźnik jest zablokowany do czasu aż "odpuszczę" przycisk na klawiaturze...

Sytuacja ma miejsce podczas korzystania z myszki jaki i touchpada i nie bardzo wiem jak "ugryźć" ten problem ponieważ coś takiego mam pierwszy raz :/

A może Lenovo już tak "mają" lub konkretnie ten model i nic z tym nie można zrobić?

 

Ps. System to W7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie jest to kwestia myszki, bo to samo dzieje się na touchpadzie o czym napisałem. Poza tym myszka od stacjonarki działa na niej bez zarzutu a na laptopie już kuleje

Dlatego wydaje mi się, że może to mieć związek z jakimiś ustawieniami o których nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Super Swoop, mój 8 latek jest fanem Minecrafta, dostał w prezencie grę Story Mode http://www.euro.com.pl/gry-pc/telltale- ... 79.00&cr=0 ale powiedział, że to nie to. On ogląda filmy na yt, np

i mówi, że chciałby grać w tą grę. Nie znalazłem nic innego, na allegro jest jakaś cała masa kont premium - czy to jest droga do tego Minecrafta z yt? Te konta z alledrogo na długo są ważne, pewne? Aby grać, trzeba cały czas płacić? Czy kupując grę na konsolę też muszę płacić co miesiąc , kwartał czy pół roku?

Z góry dzięki za odpowiedzi,

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj sorki, za brak odpowiedzi, ale .. okres wakacyjny.

 

Generalnie musisz w takim razie kupić ori grę od microsofta: https://minecraft.net/pl/

 

albo na początek zapodać mu darmówkę: http://minecraft.zyczu.pl/

 

Zaczął bym o tej drugiej niech się trochę poogarnia w temacie. W jedną i drugą wersję można grać zarówno offline jak i online. Są serwery które wpuszczają tylko kupioną wersję, ale jest też dużo które wpuszczają również darmówki. Ogólnie tacy jutuberzy jak Jasio, SKKF, Drollercaster, MagdalenaMariaMonika, minecraftblow, sitr0x, vertez i inni korzystają i z jednego i z drugiego pakietu.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie doradzi ktoś jakiego laptopa do 2000zł kupić ?

 

Laptop jest dla dziewczyny wiem, że Lenowo w tej cenie pewnie najlepsze ale ona chce tylko Asua ;) będzie służył głownie do neta, prac biurowych i sporadycznie filmów ;)

 

Póki co upatrzyłem ten model z racji na dysk SSD 128GB+HDD 1TB z tego co rozumiem... - ASUS X555LJ-XO695H 128 GB SSD W8.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]funkoval[/ref], no właśnie ją zabrałem ;) macała i właśnie asus jej najbardziej odpowiada a lenovo wręcz ją odpycha :D tym badziej, że ja użytkuje Lenovo i ona nie znosi na nim pracować a wcześniej miała właśnie Asusa ;)

 

Także szukam najlepszy model Asusa do 2tyś 15,6 z naciskiem na prace biurowe i neta, rozrywka sporadycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]funkoval[/ref], no właśnie ją zabrałem ;) macała i właśnie asus jej najbardziej odpowiada a lenovo wręcz ją odpycha :D tym badziej, że ja użytkuje Lenovo i ona nie znosi na nim pracować a wcześniej miała właśnie Asusa ;)

 

Nie wiem, czy to w takim razie wybór racjonalny, czy emocjonalny. Każdy z lapków służy(ł) mi do pracy biurowej, neta i prostych gier. Pierwszy Asus sprzed 12 lat w budżecie około 2400 był świetny, dość wydajny i miał trwałe plastiki. Drugi, w zbliżonym budżecie, to była porażka jeśli chodzi o plastiki - wycierały się i pękały. Zezłomowałem go bez żalu.

Kiedy przyszła pora na trzeciego odpuściłem 15.6" ekran, szukałem ultrabooka, budżet około 4kpln. W tej grupie był m. in. Zen book (czy jak mu tam, ten Asus z metalową obudową) i U300s. Asus wyglądał lepiej niż Lenovo, ale dzieliła je przepaść jeśli chodzi o klawiaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]KeepeR[/ref] - looknij na Asus Pro Essential PU551LA, lub na Asus R540LJ-XX004T. Oba w cenie do 2000 PLN,-, oba z prockiem Intel Core i3, oba ze stosunkowo dobrą grafiką, oba z matrycą 15,6". Pierwszy ma wyższe taktowanie procesora i matową matrycę, drugi ma dwukrotnie większą pojemność HDD i grafikę dedykowaną (a nie zintegrowaną), ale za to niższe taktowanie procesora i błyszczącą matrycę. Gdyby rzeczywiście nie było innych producentów, niż Asus i miałbym na wydanie 2000 PLN,- - wybrałbym chyba pierwszy z laptopów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.