Skocz do zawartości

Komputery


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam laptopa Samsunga + głośniki Logitech 5.1. Do tej pory używałem tylko 1 z 3 wtyków od głośników (mam center, front i rear). Sterownik głośników ma funkcję "matrix", po uruchomieniu mimo podpiętego tylko zielonego wtyku działają wszystkie głośniki - dźwięk jest sztucznie mieszany. Moje pytanie - jeśli kupię zewnętrzną kartę dźwiękową na USB z wszystkimi potrzebnymi wtykami, odczuję różnicę w dźwięku ? Nigdy nie miałem do czynienia z tymi kartami, dlatego pytam :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam kartę dźwiękową 5.1 na USB podłączoną pod lapka i dla mnie bajka. Nie wszędzie, ale filmy czy gry już odpowiednio korzystają z tego dobrodziejstwa. Chociaż jakby nie patrzeć chyba każda zewnętrzna karta dźwiękowa da lepszą jakość niż integra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem może ktoś ogarnia temat... Mam laptopa Asus N56V chyba, ma już 3 lata i od pewnego czasu mu odwala.. Potrafi się wyłączyć mimo, że ma włożoną baterię i jest podłączony do zasilacza. Dzieje się tak często na stronie FB jak np. oglądam jakiś filmik, ale nie wiem czy to ma znaczenie. Uprzedzając raczej się nie przegrzewa, bo nawet ostatnio go mocno przedmuchałem sprężarką więc, nie może być zabity kurzem.

Może ktoś się spotkał z podobnym przypadkiem. Jak to nie wina samego kompa to może zasilacz coś pierniczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bienek ja bym ta temperature jednak sprawdzil bo to najczestszy powod ponoc. Sciagnij HWMonitor, odpal i dorzuc do pieca aby obciazyc kompa. Temperatury max dla grafiki i cpu zna wujek google. Zasilacz malo prawdopodobne, jak bateria naladowana. Czesto bywa ze kabelek z zasilacza przerywa przy wtyczce do lapka, zerknij czy laduje jak kabelkiem poruszasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Szukam dysku SSD i HDD do 500-600 zł. Laptop Lenovo y580. Wybrałem w necie :

Dysk SSD Kingston mS200 120GB mSATA3

i

Dysk twardy Hitachi Travelstar 7K1000 1000GB 2,5" 7200rpm SATA III

W związku z czym mam kilka pytań.

Czy jest to odpowiedni wybór w tym przedziale cenowym ?

Będą pasować do Lenovo Y580 ? (SSD mSATA na system, HDD na dane)

 

Istnieje możliwość zrobienia coś w stylu odbicia lustrzanego systemu i danych, aby przenieść dane z systemem na nowe dyski bez straty danych i straty niepotrzebnego czasu na ponowne instalacje wszystkich programów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam y580 i podobna kombinację dysków. Tzn msata 256 na system i hdd na dane.

W moim siedzi akurat adata bo wtedy jeszcze nie było kingstonow dostepnych. Ja mam to już ponad 3 lata im nie narzekam. Teraz właśnie szukam nowego łapka bo ten już jest slaby i ciężko mi znaleźć cos fajnego żeby miało wejście na masyw.

Obraz możesz zrobić tylko może nie przejść to wszystko na ssd czasem czepia się ze dysk jest niewidoczny. Ja zrobiłem przed taka operacja obraz wirtualny całego systemu przy użyciu disctovhd i dzięki temu miałem jeszcze później dostęp do wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie może jak odmulić laptopa? strasznie sie zacina i bardzo długo włącza. ma już jakieś 5 lat,ale był mało używany ,może to powód że jest na nim dużo zdjeć, filmów i różnych śmieci.czy jest jakis sposób żeby samemu go zregenerować czy trzeba go oddać do jakiegoś serwisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma tyle lat to można by system od nowa postawić. Możesz ściągnąć coś typu ccleaner, sprawdzić czy nie ma nakiegoś syfu programem malwarebytes oraz adwcleaner. Może być tak, że dużo po prostu ma dość i lapek działa już wolno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który SSD będzie lepszy do latopa? HDD powoli mi umiera, a ostatnio odkryłem, że mój laptop ma dwie kieszenie na dysk, więc pasuje jakiś SSD kupić :)

Także ten: http://www.morele.net/dysk-ssd-plextor- ... 6s-637120/ czy może ten: http://www.morele.net/dysk-ssd-sandisk- ... 25-663119/

Dzięki za pomoc :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parę grosza dołóż i kup Samsung 850 EVO 250GB bardzo dobra teraz cena/jakość i 5l gw.

właśnie niedawno wsadziłem do stacjonarki sobie 2SZT 250GB + 500GB, a żonie oddałem starego poczciwego intela 530 120GB do laptopa i też dostał drugie życie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz LUMIE to może chmura OneDrive? normalnie jest 15gb + 15gb za aktywacje telefonu = 30gb i może leżeć nawet rok ;) tylko nie wiem jak z transferami pobierania bo jedynie zdarzało mi się pobierać jakiejś zdjęcia / dokumenty, musiałbyś sprawdzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Barista, jeżeli dostępność ma być na 100% pewna to proponuję wykupić jakiś najtańszy hosting i tam wrzucić. W przeciwnym wypadku spakować i podzielić na części po 200MB np i wrzucać na serwisy typu www.rapidgator.net

Aczkolwiek bez płatnego konta pobieranie będzie raczej uciążliwe i wrócisz do rozwiązania z własnym hostingiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam lumię, muszę to sprawdzić. Dzielenie, pakowanie - tego ludzie nie są w stanie ogarnąć.

A może dysk Google? Jak udostępnię 200 osobom to da radę? Mogę podzielić materiał na 2 części, czyli tyle co udostępnia Google.Z tego ludzie jako tako potrafią korzystać, zwłaszcza odbiorcy tego.

 

editt: hehehe, właśnie zalogowałem się do swojego łandrajwa i tam bach - 29,8 dostępne

a ma ktoś pomysł jak umieścić w dropboxie folder 30 Gb (tyle ze swojego dropboxa może mi dać kolega, bo on z telefonem ma 50, a korzysta raptem z kilku) pod warunkiem, że ten folder nie będzie się synchronizował z jego folderem dropbox na lapku, bo ma tam dysk ssd 120 gb, co by zasmieciło go totalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Nie winszuję powodzenia przy pobieraniu jednego pliku wielkości 15GB... Tak czy siak trzeba to podzielić na mniejsze kawałki - maksymalnie 1GB każdy i dodanie do pobrania pliku z sumami kontrolnymi by sprawdzić poprawność pobierania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.