Skocz do zawartości

Komputery


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

kerad, bezpośrednio nawet pod usb nie działa Ci z NS? Specjalnie dla Ciebie wczoraj podpiąłem w domu starego epsona pod NS via USB

 

Ruszyło bez problemu

 

Sterowniki pokazują się na liście przy dodaniu drukarki sieciowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jbiz, jest pięknie widoczna w NS, instaluje sie bez problemu na laptopach z XP i Vistą, można wejść we właściwości drukarki i wszystko zmieniać tak jakby była podpięta bezpośrednio do kompa, ale w żadnym wypadku nie drukuje, także NS nie współpracuje poprawnie z tym HPkiem :/

Napisałem do suportu Netii i ciekaw jestem co odpiszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Moderator

Mam taki temat.

W domu przybywa telefonów, tabletów ale gniazdek już nie a ładować to wszystko trzeba :)

Zastanawiam się nad zakupem ładowarki sieciowej USB na cztery gniazda albo chociaż dwóch po dwa gniazda. Doradzicie coś?

Takie wynalazki są bezpieczne dla sprzętu? Polecicie jakiś producentów albo konkretne modele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy producent powie, ze nie powinno sie uzywac aftermarketowych ladowarek.

 

Powiem, ze po czesci prawda. Jeszcze za czasow iPhona widzialem roznice miedzy oryginalem a chinskim zamiennikiem. Czas ladowania, temperatura baterii podczas ladowania.

Obecnie posiadajac telefony Samsunga moge stwierdzic to samo. Na oryginalach zawsze szybciej sie laduje. Dodatkowo po paru tygodniach uzytkowania zamiennika do samsunga bateria spuchla i powodowala zawieszanie sie telefonu.

Zdecydowalem sie zostac przy oryginalnych ladowarkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Na oryginalach zawsze szybciej sie laduje.

 

Wszystko zalezy od tego ile amperow ma ladowarka, te szybkie maja po 2A, wolniejsze 0,5-1A. Poza tym, dla baterii wolniejsze ladowanie jest zdrowsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

lakikwap, mam taką od 10 miesięcy do Nota 3. Wczoraj kupiliśmy dla małżonki S4 bo okazało się że może być ładowany na tej samej ładowarce co Note3 (S5 ma już inny model :/ ). Dokupiłem już tył do tego S4, tył działający z ładowarką (znalazłem fajny sklep: http://www.alleshop.pl/).

Ja zainwestowałem w indukcję bo w każdym moim telefonie w pierwszej kolejności padały gniazda których jak wiadomo wymiana jest kompletnie nie opłacalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakikwap, mam taką od 10 miesięcy do Nota 3. Wczoraj kupiliśmy dla małżonki S4 bo okazało się że może być ładowany na tej samej ładowarce co Note3 (S5 ma już inny model :/ ). Dokupiłem już tył do tego S4, tył działający z ładowarką (znalazłem fajny sklep: http://www.alleshop.pl/).

Ja zainwestowałem w indukcję bo w każdym moim telefonie w pierwszej kolejności padały gniazda których jak wiadomo wymiana jest kompletnie nie opłacalna.

 

Kurcze myślałem że wszystkie te ładowarki takie same, ja nie brałem ory samsunga bo czytałem złe opinie. Wziąłem jak największą podstawkę, łapie w prawie każdej pozycji, ładuje do fula i niema problemu, wygląda to identycznie jak na kablu. Nic się też nie grzeje. Nie wiedziałem że S4 i note3 ma inne.

Dokładnie te gniazda to poraszka, bardzo ciężko jakoś mi włożyć ładowarkę w nie. Po nocy zaspany pcham ten kabelek jak porąbany i niechce wejść, na bank by się coś niedługo uszkodziło. Jeszcze ciężej wkłada się USB 2.0 w prot 3.0. Na bank bym to niedługo zepsuł, plus w s5 zaślepka od ładownia która coraz gorzej przylega od tego ciągłego otwierania i zamykania a jednak dobrze żeby była przyległa jak nowa ze wzg. na wodoszczelność.

Szkoda tylko że klapka indukcyjna w s5 mocno go pogrubia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 4,5 roku mam na lapku windowsa 7. Muszę teraz wyczyścić dysk i odświeżyć system. Zastanawiam się nad win8 czy tam 8.1. Kompa używam głównie do neta, czasem jakiś film, dokumenty, raczej nie gram. Laptop to acer aspire 5738ZG w konfigu: pentium dual T4200 2GHz, 3GB Ram, Gforce G 105M. Jakieś zmiany na plus dla win 8, warto go instalować czy zostać przy win7 jeśli jestem zadowolony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, mam Aspire 5735Z z 4GB RAMu i wrzuciłem Win 8.1 64-bit.

Wytrzymałem jakiś miesiąc i wróciłem do Win7.

Dla mnie lepszy, bardziej intuicyjny, szybszy jest Win7.

 

To się nazywa przyzwyczajenie , a co do szybkości , to 8.1 jakbyś nie spojrzał jest szybszy i mniej obciążający .

 

 

PS: od zawsze byłem zwolennikiem XP , potem zakupiłem lapek z Vistą , potem drugi z vistą 64 , potem znów nowy z 8.1 i ... od tamtej pory wszystko co mam na stanie już lata na 8.1 , bo własnie on jest łatwy w użytkowaniu , a jak ekran ma "dotyk" , to już w ogóle po co mi klawiatura i mysz ;) Taki z 1GB ramu też sobie z nim radzi , a spróbuj zaistalować na nim Win7 , to zaprzyjaźnisz się z "latającym kółeczkiem " które wskazuje nam że coś "startuje" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo uruchomienie systemu jest szybsze na Win8.

Ale odpalanie aplikacji takich jak np. Chrome :) trwa krócej na Win7.

Może mam już leciwego lapka (5 lat) i nie wyrabia przy nowym systemie... ;)

Tak czy inaczej uważam, że do domowego użytku Tomka to Win8 nic nadzwyczajnego nie wnosi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Lubię nowości ale, w niektórych kwestiach nie. Przykładem mogą być coraz to nowsze wersje różnych programów, które nie wiele wnoszą a zajmują 50% więcej zasobów niż wersja wcześniejsza. W dodatku trzeba rejestrować się, podawać maile, tworzyć profile, a idź pan wfuj ;)

coobah poczytałem jeszcze tu i tam i faktycznie nic do zwykłego użytkowania nie wniesie Win8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byście polecili do poprawy zasiegu wifi ? Sytuacja wyglada tak, ze w miejscu zamieszkania jest siec wifi, przy oknie jest zasieg wystarczajacy jednak w dalszej czesci mieszkania bardzo slabnie. Czy wzmacniacz pod gniazdko zda egzamin?(wzmacniacz sieci bezprzewodowej, 300Mb/s TL-WA854RE)

Czy tez lepsza bylaby jakas antena kierunkowa?

Jesli antena do dysponuje jakimis routerami(np. TP-link WR543g)

Dodam,ze zalezy mi na tym zeby z tego rozwiazania korzystaly na raz dwa laptopy.

O ile pierwsze rozwiazanie jest proste w wykonaniu o tyle drugie nie zabardzo kumam jak to skonfigurowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej_man jeśli masz "jakieś routery" to sprawdź czy potrafią one pracować w trybie AP a drugi w trybie AP-Client

Client odbierasz sygnał i przekazujesz go do AP który sieje - najlepiej ustawić go gdzieś centralnie!

 

Pytanie jeszcze co to za sieć odbierasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wzmacniacz pod gniazdko zda egzamin?(wzmacniacz sieci bezprzewodowej, 300Mb/s TL-WA854RE)

repeater wifi to najprostszy sposób na takie problemy ale musisz go podłączyć właśnie najbliżej tego okna gdzie zasięg jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jeszcze co to za sieć odbierasz?

Nie wiem bo jeszcze mnie nie ma na miejscu,znam z opowiesci ;)

ale dzieki za pomoc :)

z tymi routerami probowalem w domu ale nie moge ich ustawic aby sciagaly sygnalu z głownego routera,byc moze nie maja tej funkcji

chociaz jak patrze po wlasciwosciach( airLive WL-1120AP, TP-link WR543g) to chyba posiadaja takie funkcje tylko nie umiem tego uruchomic...

trzeba dalej probowac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.